Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Bine v-am regasit prietene dragi!
Nu am disparut de tot, doar ca am intrat pe alt fagas cu activitatile si timpul a devenit extrem de pretios.
Nici nu mai stiu de cand nu am mai citit , am citit partial capitolul 42 si integral cel de fata.

Multumesc din suflet pentru urari, sunteti deosebit de atente si dragute, va doresc si eu asemenea si inzecit acelasi lucruri. . Azi e a treia zi de urari, crestem la unison
Despre noi sunt multe spus, cel mai important este ca mergem la cresa 4 ore pe zi, ne-am adaptat f bine, inceputul a fost mai greut insa acum adora sa mearga la gradi. A progresat foarte mult (a inceput pe 1 iulie) din toate pctele de vedere, este foarte sociabila, adora copiii, parca ne intelegem altfel
Eu sunt intr-o continua alergare, merg dimineata la birou, apoi cu ea acasa plus tot arsenalul de treburi gospodaresti (doamna cu curatenia este in concediu de vreo luna ). Ma bucur nespus de faptul ca am reinceput serviciul, alea cateva ore pe zi ma readuc un pic in societate, uit de oboseala iar pt fetita este foarte bine la cresa. Din pacate eu am zero ajutoare iar cu o bona nu as fi de acord absolut deloc.

Subiecte vad ca sunt multe si interesante, poate imi reintru si eu in normal si mai emit cate-o opinie, doua . Am si mulllllte intrebari si de-abia astept sa vad ce ziceti.

Inchei postul asta cu:
- isofixul merita banii (am cumparat initial fara si l-am trimis inapoi, este f periculos). Sunt multe site-uri aici care fac delivery si in tara (scaunul nostru costa cu vreo 100 si ceva de euro mai mult in tara si nu inteleg de ce)
- de ce tb sa dam imediat medicament anti-febra, fara a sti motivul febrei?
- Smara, zi-mi ca te-ai tinut de exercitiile alea post-pregnancy si ca au avut efect - la mine au avut efect imediat, nici nu-mi vine sa cred

Va pupam pe toate fara exceptie si ma bucur enorm ca am reusit sa va mai salut, ne era dor de voi!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare.
Multam fain de felicitari, da a zis bine Simo, premiul e un laptop Sony, numa bun sa-mi inlocuiasca fosila mea de mult raposata.

Andre, dau de toate, n-are rost sa mai gatesti. Salata de andive si piept de pui, ciorba de burta si mamaliguta cu limba de vaca si usturoi. La desert inghetata de cioco ca merge pe caldurile astea...

La cereale, cel putin astea Milupa iasa tare fluide asa ca eu pun dupa ureche. O fi bine, n-o fi bine? Oricum eu cum le fac cu lapte muls in 3 minute is zeama chioara, dar Teo zau ca le papa mai cu placere cand is lichide decat cand sunt crema, chiar daca i le dau intotdeauna cu lingurita.

Pupilici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Tin sa multumesc tare tare mult pentru comentariile de la poze.... m-am transformat intr-o pipota ambulanta . Si mie mi se pare o frumoasa ( asta ca sa fiu total lipsita de modestie ) si am impresia ca nu am facut-o eu...
Siminuka sa traiesti cu numele si nastere usoara surioarei!
Andre in sfarsit ai aparut
Dankutza ai o vorbareata scumpa foc!!! Asa ne controleaza si pe noi cu manutza pe fata mereu mereu....
Smara ce mai face Timi, e bine?
Mai Licurix m-ai omorat cu intinsu' pe banci
Many gata bagajele, unde-i laptopul?
Of monis ce bine imi mai face sa mai citesc ceva de antitermice. Multumim
Trimit ca viermele asta de fii-mea nu sta deloc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea
Smara, zi-mi ca te-ai tinut de exercitiile alea post-pregnancy si ca au avut efect - la mine au avut efect imediat, nici nu-mi vine sa cred

Ce exercitii???
Stiu ca ai zis tu ceva de niste ex., da eu cum sunt o puturoasa nu te-am mai intrebat

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Diana felicitari tare ma bucur!

Dozz ai PM

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Pe cuvant de soim al patriei ca tocmai ce am profitat de faptul ca fii-mea isi face siesta si am transpirat vreo ora! Licurici
Este o tanti super slabuta care zice ca a ramas cu vreo 30 kg (are vreo 1.55 cu indulgenta) dupa sarcina si a incercat multe combinatii pana a gasit reteta perfecta de revenit la formele initiale. O cheama Tracy Anderson(cred ca are si un website). Trimit cu drag daca vrei. Un buchet mare de pt urarea frumoasa

Si inca un buchet de pt toate fetele!

Apropos de cereale, eu am incercat de cateva ori si nu merge. Desi deschide gurita, in loc sa inghita are senzatie de voma. Intrebarea mea este: este obligatoriu sa primeasca cereale?

Aaa, mai e careva fara dinti?


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreeaAaa, mai e careva fara dinti?
Noi, noi. Am incercat cereale dupa ochi, fara masurat, plus 2 lingurite cu iaurt, mare mare succes. Multumesc inca o data pentru raspunsuri Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Shtephy long time no see
Am vazut poze cu Davidel barbatel, foaaaaarte delicios numai bun de pupacit
Lidia sa ne traiesti majoreta sefaaaa!!!
many draga vreau sa vad la ce te hotarasti, pentru ca sotul meu este oripilat de carutul pe care l-am cumparat eu pentru fata, si vrea neaparat unul care sa se stranga, si sa fie sport.
Dienutze mami ai umarul meu sa te sprijini oricand doresti . Hai ca or veni ele si vremurile mai bune!
Yuuuppppiiiiiii Di bravo mamico!!!!! Felicitari! Oricum era inevitabil sa nu castigi concursul, ai avut de departe cea mai frumoasa poza!
crissa felicitari pentru dintoc. Ce baietel nazdravan ai.....
Andre pai eu respect ce scrie pe cutie - cu strictete - si imi iese un fel de piure...
Fug, am musafiri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80Andre pai eu respect ce scrie pe cutie - cu strictete - si imi iese un fel de piure...
No, cine stie de ce. Eu am incercat deja 3 marci diferite si la toate mi-a iesit zeama, care a fost cah cu lingurita si cu biberonul. Azi n-am respectat nimic, am facut dupa ochi, nici macar nu stiu ce cantitate am pus si cat a mancat, cert e ca a lins farfuria. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Bonjurica tuturor!

Sper sa pot sta si eu acum ceva mai multicel...desi Abastrelu' e cam maraici....

La capitolul nazbatii....anunt, mare anunt: tastele X, C si D de la laptop sunt aproape off ..mi le-a smuls (el stie cum)..si acum sunt usor aplecate spre "in fata"...s-or putea schimba/repara tastele de laptop?..Lyl, tu e ai facut cu ale tale?)

Noutati....da si nu prea...in wee am fost la Snagov la o vila cu piscina, l-am sarbatorit pe cumnatel...am facut gratarel, Rares a fost mascota tuturor si s-a comportat exemplar. Din pacate, am plecat cam val-vartej de acasa, si am uitat sa luam papa pt dimineata, asa ca a trebuit sa plecam mai spre noapte. Din pacate, s-a cam trezit atunci cand am incercat sa il luam din pat, si pana cand am ajuns acasa, nici urma de somn...mi-am adus aminte de noptile cu treziri pe la 2, 3...si tare mi-am adus aminte de voi, fetele u treziri dese ....of, ca tare greu trebuie sa fie, si acum..

Duminica am bolit de obositi...si de azi....iar cu toale, iar cu pregatiri pentru lunea viitoare ...cand pleam pa-pa la mareee

No, sa ma fac utila si sa zic si eu 2 vorbe, 3 prostii

Monis, Lil, Lumi - despre Guns, eu stiu asa: 21 septembrie 2010, ora 17, Romexpo, biletele intre 127,80 lei si 298,20 lei. Dei?

Monis, de remeneu, vaz ca e nevoie, ca altfel nu m-ar fi trimes la el...oricum, am zis eu bine, la toamna
Multam de povestea cu pestele . Imi mai zici cum i-ai dat dovlecelul?..pur si simplu, asa, "taiat" bucatele cu furculita si dat..sau cum? Mersic, inca odata! (intreb, pt ca mi se pare o foarte mare filozofie, dat fiind faptul ca al meu copil inca nu stie ce-s alea bucatele...si ma gandesc ca i-ar fi tare greu)

Cu seru', dupa cum ziceam, relax total...doar uneori mai bag din asta si de si mai putine ori niste apa din aia de mare cu fas-fas

Flo', asta cu ranitul retinei....nu tin minte sa-mi fi spus nici un oftalmo'...eu port lentile de contact de la 18 ani si n-am avut niciodata probleme. Si in nici un caz nu te infectezi de la lentilele propriu-zise. Ai vazut si tu ca sunt niste chestii gelatinoase care fac priza pe ochi. Din pct. meu de vedere, si din proprie experienta, ceea ce iti poate provoca disconfort, intr-adevar, este solutia in care le tii. Aia, fiind din diverse balarii chimice, e foarte posibil ca ochiul tau sa nu o suporte. Eu am patit-o mai demult, cu o solutie baush&lomb, cu care initial nu aveam probleme..insa, la un moment dat, ochii nu au mai suportat si lacrimam f des, aveam ochii iritati, nu suportam nici 5 minute lentilele...asa ca am trecut pe solo care .
In plus, daca tu deja ai cochetat cu lentilele de contact si nu ai avut probleme...nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Eu zic sa incerci, macar o luna de purtare zilnica, sa vezi cum le suporti. Si neaparat, sa iti iei si lacrimi artificiale (Lubristil) si picaturi (Hyaback), ca sa-ti pui in ohisori, ori de cate ori simti ca sunt uscati
Cat priveste operatia, eu sunt mai reticenta, poate si pentru ca e vorba de ochi si mi-e putin fricussa...dar m-am si obisnuit cu lentilele, ce-i drept
(pot sa te intreb, sotul tau lucreaza in domeniu, de ti-a spus treaba cu retina?[:I})

Fetele, scuze de off-topic

Lil, succesuri la ochiolog!

Many, sper ca sunteti ok, pana ajung eu cu cititul la zi.

Crissa, eu nu am mai umblat la putzex de ceva vreme...tot pt ca m-am puturosit, iar cand imi luam avant puternic..nu ma mai lasa el...asa ca am renuntat...am tras doar putin, sa vad daca s-or mai aduna chestii d-alea albe...n-am obs. nimic, asa ca am decis sa i-o las in pace....sa zica dr. daca e ok sau nu...eu oricum nu prea mai pot umbla la ea ...si cand mai prind si cate o dimineata cu ditamai nivelu' ..apai, Doamne iarta-ma, cum sa mai fac asa ceva la copil?
Si nu esti mama denaturata, ne-am inteles?

Broscuta, uite ca nu sunt in tema daca iegzixta au ba lentile de contact heliomate, dar promit sa ma docomentez . Asta cu dioptriile supra-corectate o stiu. Faza sta in felul urmator (iti spun tot din ce mi-au spus si mie ochiologii): dioptronul iti arata dioptriile reale de care are nevoie ochiul. De regula ele sunt ceva mai mari decat ce ne prescrie noua medicul, dupa ce ne pune la panoul ala cu litere. Dioptriile pe care noi le purtam sunt intr-adevar mai mici, ele fiind suportate de ochiul nostru. Exista, de asemenea, o diferenta, intre dioptriile lentilelor de contact si cele de ochelar, atuni cand porti si d'alea si d'alea . Primele sunt putin mai mari decat celelalte. (exemplul meu: diferenta de -0,25)
Azi ar fi a 4-a zi de dormit fara Rares .....pare ca ii prieste..in sensul ca, daca nu ne vede/stie langa el, nu mai maraie atat de mult, pana sa ne vada. Parca acum facem mai multe curse la el, fie doar ca sa il privim, fie sa ne asiguram ca e totul ok

Lumi, asa e cu RMN-urile....mie o sa mi se cam ridice parul in cap pt hazband...ca el e cam certat cu spatiile inchise....si zau ca nu stiu cum o sa reziste atat in capsula alora

No, cam atat am reusit sa recuperez deocamdata....am ramas la mesajul smaranditei cu "aveti grija", pe care nu l-am citit inca...."miauna" Albastrelu' a foame...asa ca...brb soon.

Pup

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput