Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
Diana - super ca ai castigat bravo! care-s premiile?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


Un laptop........bravo Diana

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:





La multi ani,Lidia!
La multe lunite:
Natalia
Giulia
Timi!




fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Peste o ora plecam la aeroport sa o "suim" pe mama..
Speram sa nu o apuce nasterea pe sormea, pana o ajunge mama la ea

Ce credeti ca mi-a cerut sa-i fac/trimit???...zacusca (aiplace ei zacusca mea)

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ziua buna, Lidiuta Nu pot sa-ti doresc decat ceea ce imi doream mie acum 8 plus 9 luni (e mai simplu sa scriu asa decat sa adun). Sa-ti dea Dumnezeu sa ti implineasca visele, sa fii sanatoasa si cand bebele tau va spune prima data "mama" sa-ti amintesti ca Dumnezeu e mare, da? Diana Felicitari! Meritai sa castigi la ce familie ai. Ce dai de cinste ca sa stiu daca gatesc azi sau nu? Si din categoria "stupid one" nu am rabdare sa astept vinerea, asa ca va rog mult de tot raspundeti-mi de azi. Cand faceti cerealele, 5 linguri la 150 ml de apa sau something like that, va iese crema sau lichid? Pe cutie imi arata o crema apetisanta, am incercat toate variantele si imi iese un lichid scarbos, dar imi amintesc ca spunea Diana ca se da cu lingurita. Nu pot da lichidul ala cu lingurita. Ii mai pun banana, mere sau dovlecei, ok, dar nu vreau in fiecare zi, deci deduc ca gresesc eu in pregatirea cerealelor?Multumesc mult de pe acum si va pup pe toate Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Diana felicitari !!

Lyly am fost si noi aseara in IOR dar ai dreptate..la cata lume era si la cat de mare e parcul... Da-mi un semn cand mai veniti.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Salut fete dragi,

Eu am avut un we mai cu fluturasi in stomac, asa. Ca m-am apucat sa citesc postarile de la dovlecei despre mamicile care isi intarca bb-ii si atata mi-a trebuit, da-I cu regrete, cu mustrari de constiinta, cu citit frenetic pe site-uri despre cum sa faci si cum sa nu faci etc. Realitatea e ca nu scap de asta, in toamna sper sa am mare succes cu un partial weaning si sa nu ma deprim de tot.

Taman cand credeam ca am terminat cu emotiile si cand simteam ca mi-am mai revenit in simtiri, a dat Monis linkul cu nasterea lui Paulush. Of, of, alte emotii. Fata asta are un talent narativ iesit din comun, ar putea sa scrie beletristica ff bine. Incredibila povestea. Are a face si cu experienta ei pozitiva, cine are ghinion la nastere si pateste cine stie ce nu cred ca mai are cum sa povesteasca asa.

Ziceati de citit povesti despre nasteri, ca acum un an le devorati, iar zilele astea, pas. Pai si eu citeam de zor, nu mai mai saturam sa vad cum a fost la una, la alta, dar dupa ce am nascut nu am mai fost asa interesata. Eu mi-am dat seama, in timpul nasterii si la cateva zile dupa, cat de subtire e linia de demarcatie, cat de usor pot lucrurile sa mearga prost, cum procentele alea mici ale Dankutzei nu sunt mici deloc…

Cam astea despre noi. Maine mergem la radiografie, sa vedem care mai e treaba la sold, tineti-ne pumnii, poate totul e ok si scapa fetita de ham.

Dana, intrebai ce jocuri sa te mai joci cu David. Uite un link:
http://www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/

Lidia, la multi ani! Sa fii fericita si sanatoasa! Sa iti dea DD multa, multa putere si sanatate ca sa ai si tu un pui mic si drag, sa te bucuri de el si sa ne povestesti de el. Ma gandesc deseori la tine si sper sa incepi azi un an absolut special.

Le zic la multi ani si sarbatoritilor de Sf Maria, de ieri.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Salutare!

Lidia noastra draga
sa fii sanatoasa, fericita si implinita, sa te ajute DD cu un bebe cat mai repede si sanatos!

legat de imunitate, sotul, cumnatul si socrii iau niste buline din plante, Life Pack, petru cresterea imunitatii. daca te intereseaza detalii, trimite-mi un pm

luniversatilor de astazi

Simina, nastere usora si bebe sanatos surioarei tale (ce dor mi-era de-o agitata) pupam ranjita si mamica ei

Dana, e superb Davidelul

Dia, felicitari pt concurs

Floricik, o sa-ti trimit pm cu nr meu de tel, sa mi-l dai si tu pe al tau. Cum mai este Ema?

Andre, eu cand ii fac cereale lui Alex i le fac din ochi
pe cutie scrie x ml de apa, y grame de cereale, cca z linguri. acuma...fiecare cu lingura lui...

Licurix, eu m-am dezumflat cu concursul din prima zi, cand am vazut ca dimineata unul avea deja suta de voturi, incepusera la 00.01 sa voteze...
hai cu baia aia, ca sunt

Crissa, imi pare rau ca ne-ai ratat, poate data viitoare, daca va mai exista vreuna curand

analizele lui Alex sunt ok, lipsa de fier si putina deshidratare, dar pe caldurile astea nimic anormal, asa ca revenim la dragul de fier si niste stodal pt tusea asta sacaietoare.

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ziua buna,


Si din categoria "stupid one" nu am rabdare sa astept vinerea, asa ca va rog mult de tot raspundeti-mi de azi. Cand faceti cerealele, 5 linguri la 150 ml de apa sau something like that, va iese crema sau lichid? Pe cutie imi arata o crema apetisanta, am incercat toate variantele si imi iese un lichid scarbos, dar imi amintesc ca spunea Diana ca se da cu lingurita. Nu pot da lichidul ala cu lingurita. Ii mai pun banana, mere sau dovlecei, ok, dar nu vreau in fiecare zi, deci deduc ca gresesc eu in pregatirea cerealelor?

Multumesc mult de pe acum si va pup pe toate

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




eu am dat pana acum cereale doar de 2-3 ori, deci nu am mare experienta la activ. Tot asa, am constatat ca proportiile de pe cutie rezulta intr-un amestec apos. Asa ca am mai adaugat cereale ca sa iasa mai vascos amestecul. Eu dadeam portie ff mica (2-3 lingurite, ca la inceput), asa ca m-am gandit ca nu am ce rau sa fac punand mai multe cereale decat indicat pe cutie. M-am gandit ca patesc asa pt ca le combin cu apa. A doua zi am muls lapte si le-am combinat cu lapte, la fel, tot apos amestecul. Iar ama adaugat cu de la mine putere cereale, sa arate ca pe cutie.

Cam asta e vasta mea experienta cu cerealele

Si eu sunt curioasa daca e ok sa suplimentam cu cereale pana ajungem la o consistenta multumitoare pt noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lyly, Dozz Multumesc Deci nu-s eu toanta. Vine din parc zana noastra pazitoare si ne spune daca e ok sa suplimentam cerealele, am eu asa un feeling. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

LIdia tot cea ce iti doresti sa te ajute Bunul Dumnezeu sa se indeplineasca.

fulgusorilor nascuti intr-o zi de 16

Andre si eu pun din ochi cereale si daca-i prea moale mai adaug.

Dankutza mie pediatra mi-a zis o lingurita de ulei de masline la o masa.

Diana felicitari ptr. castigarea concursului, o meriti din plin si puiutii tai sunt frumosi foc.

Simina nastere usoara si BB sanatos surioarei tale.

Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 ..
poze

26/04/2010-----80---78---76,5---76---75---74---72
target-----65





Mergi la inceput