Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Neata.
Shtephy ma bucur ca ne scrii. puiutii.

Noi am avut o noapte buna fata de cea trecuta. O mai deranjeaza tusea asta nesuferita dar macar nu a mai facut febra. Continuam tratamentul dat de dr.
Monis, interesant ce scrie mamica de la dovlecei. Eu clar nu aveam cum sa nu dau fetei antibiotic. Ma omora sotul. Ar fi zis ca-s nebuna sa nu respect intocmai ce a zis dr.(mai ales ca o cunoastem personal).

Fug ca Zburly e gramada pe laptop...

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna dimineta si de la noi!
Intai de toate multe cafele tari, sau cu frisca sau cu rom sau cum or fi, cafele sa fie, piscotica m-a terminat cu nervii azinoapte.
Nu stiu de la ce, dar de la 10 la 1 noaptea mi-a facut parul cret si rar. S-a marait, s-a tavalit, m-a muscat, m-a zgariat, s-a miorlait....
A reusit sa imi raneasca iar sanul drept. In momente din astea ma gandesc serios la intarcat. Caci in orele de miorlaiala se atarna de tzatzi, sugea de 2 ori si iar la tavaleala!

La multi ani, Mariutelor!


La multi ani, Lidia! Sa ai impliniri pe toate planurile!


La multi ani Giulia si Timi!


Cinste mare caci puiul face 9 lunite!


Multumim de urari si uram si noi tuturor puiutilor sa cresteti mari, sanatosi si sa faceti parintii mandri!

Multa sanatate puilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Lidiuta! Multa multa fericire, sanatate si sper sa vii cat de curand cu vestea cea mare si sa scoatem agitatele! Te imbratisez cu muuult drag!

Sunt in viteza ca tragem o fuga pana in parc (mergem cu masina si acolo pe malul Muresului ii bine si racoare si umbra...). Vroiam doar sa scot cinsteala la inaintare, deci sa curga potoalele si bautura ca sarbatoresc castigarea concursului!!!

Va puuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna ziua,

La multi ani sarbatoritilor din weekendul asta!!!

Noi am fost la tara si ne-am inors aseara, iar am un capitol de citit. A iesit si al doilea dintisor . Noi suntem foarte norocosi, a iesit dintisorul ca si celelalt fara temperatura, fara diaree, fara marieli prea multe , daca nu cadea si isi bulea buza superioara nici nu vedeam ca a iesit dintisorul.
Si-a revenit si cu cuculetul.
Merg sa pregatesc pireutul de fructe si sper sa revin repede.



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lidiuta - la multi ani! chiar, pe unde umbli? ca asteptam cinstea

Diana - super ca ai castigat bravo! care-s premiile?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lidia Sa fii sanatoasa si mami cand va fi momentul potrivit! Sa ne traiasca cea mai infocata majoreta, si noi pe langa ea!

Chiar asa Di, ce ai castigat???

si..
Neata la toata lumea, noi suntem trezi demult, am si tras o fuga pana la Dedeman-constanta..off baia ma'sii, m-am saturat!!
Si mi-am luat neste culori sa pictez peretii rechinasei. Acum inca nu m-am decis ce....Ori floricele, ori peisaj marin, ca deh..Nu vreau pitici, personaje de alea de desene ca is complicate rau, si nu-s chiar asa priceputa..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Fetele mele dragi va multumesc de urari, va pup si va imbratisez pe toate...Fac cinste cu inghetata din belsug, pepsi, limoncello de la gheata pt cine vrea, pepene rosu si galben,pizza si tort de frisca/ciocolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Urez si eu LA MULTI ANI! pt toate mamicile si fulgushorii cu nume de Maria/Marian/Mariana, etc...

Diana felicitari pt castigarea concursului.

Nu am mai citit din urma dar sper ca sunteti toate bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

La multi ani ,Lidia! La anu'cand te sarbatoresti ,sa fii sau si mai bine cu in brate!

sarbatoriti azi!

Many:ai pm.
Monis:sotul tau ce argumente are contra iso.?In afara de cost?
Va pun si eu un link,care m-a luminat,ca si masina tb sa fie cu dotare isofix,ca altfel degeaba dai banii pe scaun. http://www.theaa.com/motoring_advice/child_safety/safety_standards.html


ps:Neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Va multumim ptr comentariile de la poze.

Lidia. Iti doresc ca visul tau sa se indeplineasca cat mai repede.

sarbatoritilor de astazi.

Diana, felicitari! ma bucur ca ai castigat.

Many, tot un Maclaren Quest am vrut si noi...am fost la fel sfatuiti...inca nu este indicat ptr David. Eu nu am renuntat la el. Deocamdata il mai folosim pe asta si mai tarziu cumparam si un Maclaren.



------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput