Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Mariilor mici si mari (Miany ,Ionelamaria, Simina ,Mariaandreai)!!!

La multi ani Laura-andreea!!!
Ce mai faceti?Ne lipsesti mult de pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

ptr. sefa Lidiutza sa ai o viata linistita, implinita si multa sanatate
La cat mai multe lunitze fulgusorilor: Natalia, Giulia si Timi


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

LIDIA!!! sa ai un an minunat, sa mearga totul cum iti doresti!

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Nu am somn asa ca am desfacut laptopul
Dana am vazut poze cu David strengar. Mi se pare schimbat, nu mai are mutritza de bebe si ochiiiiiiiii mortali. De bagaje nu prea imi bat capul, din iunie tot suntem plecati si am reusit sa-mi dau seama cam ce imi este util si ce nu. Si la urma urmei daca imi mai trebuie ceva cumparam acolo, nu suntem in padure. Trebuie sa ne limitam un pic cu bagajele la avion, in masina mai aveam un pic si lasam casa goala. Ar fi fain sa ne intalnim, dar nu stiu cum, eu nu-mi duc laptopul si nici tel.daca ai o idee PM

Smara noapte linistita lui Timi

Eu bantui pe aici sa caut carut sport. Sotul nu mai vrea sa mergem cu ce avem in vacanta si cand m-am hotarat si eu ptr. un Maclaren Quest Sport/Mod vanzatorul m-a sucit ca nu este tocmai indicat ptr. varsta copilului nostru si ca ne recomanda Inglesina Trip. Are cineva Inglesina Trip, ceva pareri, sunt asa nehotarata., plus ca pentru orice model de carut sport aleg vreau si geanta si la astea sport nu prea am vazut.
Gata ma bag la
NB



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna seara

Imi pare rau sa citesc ca sunt atati fulgusori bolnaviori. Sanatate multa ,sa va faceti repede bine!

Monis super ca ne-ai aratat ce a scris mamica de dovlecel.
Exact 3 zile a avut si Iustin febra in viroza asta care din fericire a trecut de-acum.
A facut febra mare ,39.3 ,primele doua zile .de fapt nopti ,ca ziua facea cam 38.6-38.8 .A treia zi s-au redus bine episoadele febrile ,parca doar 2 au fost si nici nu a mai sarit de 38.5. A urmat o zi in care parea sanatos tun ,iar apoi o zi in care tusea usor si curgea nasul ca la robinet .Nu putea pune gurita pe san pt ca nu respira pe nas .L-am aspirat dar reveneau repede si in forta mucii.Toata noaptea aia a respirat pe gurita si nu a supt deloc .A baut doar apita. In urmatoarea zi ,de la pranz n-a mai fost urma de muci .Asa ceva eu n-am mai pomenit ,a fost o viroza tare ciudata. Dar a mai ramas tusea o vreme iar glasciorul parea un pic ragusit .Au trecut si astea si acum e sanatos pisicosul meu. Nu a primit decat antitermice (supozitoare paracetamol si nurofen) in alea 3 zile fierbinti si cate un oscilo tot 3 zile.

Si Stefi a facut aceeasi viroza ,dar intr-o forma mai usoara ,cu febra pana in 39 ( a doua perioada febrila a ei de pana acum) ,cu muci putini si tuse doar la efort.

Multumim fetelor care au intrebat de noi ,nu am putut raspunde ca tare greu mai ma apropii de laptop. Diana ,Flo ,Mani extra pupici


Sper sa se faca bine repede toti bolnaviorii astia mici ca tare le e greu.
Ma bucur ca Sabinuta e mai bine ,iar pe cuscri o pupacesc sa -i treaca raceala cea urata.



Monis inca un ce linkuri super ne pui mereu. Sper sa reusesc sa citesc si eu la dovlecei despre intarcare ,sper ca-i de bine ,ca de rau nu imi place sa citesc pe tema asta.
La subiectul cu alaptatul in tandem ma bag acum .Vreau sa cred ca am fost si eu aproape de minunatia asta ,dar din a 12-a saptamana n-am mai avut picatura de lapte in sani . Apoi au urmat doua luni in care Stefi tragea din sanii goi (nu rezistam mai mult de cateva minute ,ma durea si ustura rau),pana cand s-a terminat si cu asta.



bebeii si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Lidiuta!!!! Sa fii sanatoasa si sa ti se implineasca toate visele frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Imi pare rau ca nu raspund la toata lumea ,nu am mai stat demult de vorba si ar fi cate ceva de spus dar nu mai pot de somn .Nici topicul cu alaptatul in tandem nu mai sunt in stare sa-l citesc desi sunt tare curioasa.

Dar sa stiti ca mereu ma gandesc si sunt alaturi de voi.

O noapte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata,haideti la cafele!!!

La multi ani,Lidia!

La multe lunite Natalia,Giulia si Timi!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani fericiti, sanatosi si cu impliniri nenumarate, Lidia

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

LA MULTI ANI LIDIA!!!

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput