**Buburuze de 2009 in actiune (26)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

anna[/b] acum ma bag la vizionat pozici..stii cum e la noi vara..muncim ca deh,e oras cu cu specific economic bazat pe turism si noi iarna fugim la munteera in plan ca in septembrie sa plecam pe la Moeciu-magura,dar cum avem nunta fix pe 8 cununia civila si pe 11 marea chindie la salon,si bugetul se duce pe apa sambetei,nu ne ramane decat ca pa la sfarsitul lunii sept sau inceputul lui octombrie sa topaim voiosi la munte doar eu cu soata si sa rupem patul de acolocum??va las pe voi sa va imaginati ..
ema[/b] chiar,le-a placut musafirilor???

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

Ce mai faceti fetelor? Sunteti bine?
V-am citit asa pe diagonala si am vazut si pozici pe mailul comun si pe aici. Dar cu detali revin cand am starea necesara.
Sunt inca socata de ce s-a intamplat cu prematuri in tara si pe langa asta am si niste stari de rau de nu imi dau voie sa fac nimic...numai ca trebuie...job, casa, copil..
Stefi e bine, a facut ieri febra dupa vaccin, dar e ok, de tusit, mai tuseste din cand in cand dar a fost controlata de doctor si nu are rosu in gat sau ceva de care sa ne facem griji.

Acum va las ca ma calaraste fiica mea.
Va pupic pe toate!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 8+
Buburuza mea
Povestea Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara si de la noi,

EUMADA,imi pare rau de ce ati patit...trebuie sa fi fost groaznic.

EMA,ai fost tare cu televizorul si dormitul afara,mi-am amintit de al meu ca nu a rezistat nici macar o seara cand i-a stricat fi-su telecomanda,a plecat sa-si cumpere. Ariciosul tau e de revista,si tortul a fost tare frumos.

CRIS,am vazut si eu pe MIRU pe buda,este super-tare!

ANNA,,acum caut parola si intru sa vad pozele.

ADINA si EUMADA,La multi ani cu intarziere puilor vostri.
Adina,am vazut pozele,hai ca a iesit frumos,si tortul la fel.

GETIK,multa sanatate lui Ary,la faza cu soacra nu am cum sa te incurajez...lasa ca dupa nunta o sa o mai raresti tu cu ea.

SIMINA,

Si pupicuri speciale pentru cele doua gravidute,DANA si GEORGIANA,sa treaca repede greturile!

Si incerc sa ma adun si eu sa pun poze de la a 2-a tura de la mare.

Va pup,noapte buna.





Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici


haideti la o ,perfuzabila pentru cine doreste ,trabuce [jamaica si vougue

anna se vede ca a fost super in concediuiar locatiile..de visssssss,ma bucur ca ai avut ocazia sa vizitezi locurile acealeai-a iesit maseluta lui vladut???
elena al tau sa se ia de mana cu al meu, e terminat fara telecomanda la tv
picky daa,e foarte trist ce se intampla,si din pacate nu cred sa aiba sanse vreunul,tu cand ai putin timp liber pune mana sie te odihneste ca "surpriza" are nevoie

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata fetelor
cam somati
noi cu musafirii suntem ocupati...ana, cris poi au ajuns alaltaieri seara, casa le place, cum sa nu le placa....la 103 m2 cat areeee, ieri s-a imbolnavit al meu subit si instantaneu si s-a vanturat cu ei prin jurul Bruxelului, iar seara am iesit in oras, sa vada ce mai era de vazut. azi au plecat sa vada niste orasele, printre care si Anvere, unde e Picky. revin ei mai pe seara si maine dimineata pleaca spre Cuibul de vulturi, in Germ
nicuratze barbatii astia si tv lor, of, of; tortuletul frumos ca frumos dar a fost demential de bun...dupa ce s-a terminat, adica a doua zi ma duceam zilnic la cofetarie si luam prajitura respectiva care a stat la baza tortului. ariciosul avea parul electrizat cu un balon...mama nebuna
v-am pupat acu, mai revin eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara...hop si eu.....
Multumesc de urari da a iesit foarte bine...Eva a fost cuminte si a colaborat foarte bine,s-a jucat cu toti si la un moment dat facea cu mana ca pe covorul rosu...si intindea mana la pupat....
Si seara am petrecut pana la 12 noaptea la gratar....s-a halit tot tot..
In alta ordine de idei Eva si-a revenit cu toate dupa boala mai putin motor...se tine greu pe picioruse ii tremura si nu e sigura deloc pe ele..a regresat la mers cu 2 luni...of doamne...dar vorbeste si stie multe cuvinte..unele le pronunta corect altele mai putin dar inteleg ce vrea sa zica...na asta e...
Nu am mai inrat deorece tatal meu a facut acum trei zile AVC a cazut si-a fracturat osul temporal,are hematom si urechea interna afectata,se tine greu pe picioare...doamne cat am patimit atunci....m-a sunat mama la 10 seara ca e in coma......am ajuns in cinci minute....si stau la 16 km de noi....spitalul un jeg,cei de acolo s-au comportat execrabil,pana nu le-a dat mama 100 ron la doctor...vroia sa plece si sa-l lase asa...cu un diazepam...cu otoragie bilaterala si fractura de temporal la 70 de ani.......daca eram eu acolo probabil aveau nevoie de asistenta la urgenta doctorul si asistentii.Noroc ca mama dupa 40 de ani de medicina a stiut ce sa cera si a facut ca trenul...ca il trimiteau acasa fara nimic..a facut radiografie a platit tomografie desi in urgenta e gratuit.....banii i-a luat doctorul......poate citeste forumul si cineva care poate sa anunte in presa ticalosia.
I-au vorbit si urat si iar a sarit maica-mea....in fine....urat..o sa incerc sa am grija de ei...
Acu` stau cu fata si cu tata....doi copii iar cel mai rau e cel mare..ca nu vrea pastile nu vrea sa stea linistit..in fine e foarte rezistent tata si in 70 de ani nu a fost niciodata la spital si se reface dar pericolul de hematom subdural ramane.
Cand a cazut l-au adus oamenii acasa si Eva era cu maica-mea..si il mangaia saraca i striga bubu....si l-a luat de mana si l-a pupat si era plin de sange....nu vreau sa-mi aduc aminte...ea il iubeste enorm pe bunicu`..cel mai mult pe el il iubeste dimineatza fuge la el in camera si incearca sa-l traga de nas...rade si striga la el...apoi sta lana el pe fotoliu si isi punecapul pe mana lui...
Spitalele astea omoara oameni....doamne nenorocitele alea de asistente au lasat copiii singuri....am palns si atunci....

va pup...mai intru eu....acu` ca tata e mai bine....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Mada, imi pare tare rau pt ce a patit tatal tau, ii doresc multa, multa sanatate si voua multa putere sa treceti peste
Picky, ce mai faci cum te simti? nu stiu cum de reusesti cu serviciul ca eu am niste stari asa de nasoale ..., (la Bubu nu le-am avut) dar vin repede sus ma odihnesc 30 min sau o ora si dupa cobor iarasi la birou. tu ce lucrezi? scuze daca ai spus dar eu sunt mai uituca
Cris lasa fata sa se desfasoare, mai bine terorici decat sa stea pe post de mobila, si Bubu parca pe zi ce trece se face tot mai rea, + ca nu mai vrea sa doarma in patutul ei, aseara dupa ce a adormit la noi in pat am pus-o la ea si a dormit 20 min dupa care a inceput sa planga, m-am gandit s-a las ca plange 5 min si ii trece dar mai nou plange pana vomita asa ca atrebuit s=o iau inapoi in pat, ma gandesc cu groaza cum va fi cu 2 pitici in camera

azi cand am fost in parc a alergat pana a cazut si si-a spart buza (ea nu stie sa mearga, doar sa alerge) , a plans saraca de imi venea sa plang si eu langa ea

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si +10

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu kinderi terorici

haideti la o cafea],avem si-o perfuzabla care e deja luata..de mine,trabuce si vougue

Mi-a mancat ficatii si creierii azi noapte maimutica asta micasuspectez o masea si un incisiv,dar si ceva bazdaci..

mada imi pare rau multa sanatate tatalui tau iar pentru eva un
dana aicea sunt total de acord cu tinecand sta ca bleaga,sigur s-a intamplat ceva si fac ca tambaai sa vezi ca daca vor fi 2 fetite or sa se idemne ua pe alata si vor dormi in camera lorooo pui mic,pup eu pe ea sa treca buba


brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eu am ajuns acasa cu tot cu fata am lasat-o pe mama sa se linisteasca.Tata e mai bine dar are ameteli si il doare capul..urechea interna e afectata dar atat.Deocamdata nimic altceva,multumec lui Dumnezeu.Eva e pusa pe sotii...mama mama ce poznasa e..si vine si ma pupa apoi face prostia iar vine iar pupa iar face....ii plac cartile de joc...seamana cu ma-sa...care a jucat poker la greu,,,, a batut intr-o tigaie pana a obosit,apoi a inceput sa-si cante ca sa adoarma,s-a razgandit si a scos toate hainele din dulap.....apoi a cerut in brate a adormit si gata.


Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna seara fetele va pupik v am citit acu un pik cat am putut ca nu am timp nici sa mor
madaimi pare rau pt tatal tausi stiu sistemmu sanitar romanesc ca acolo lucrez si imi ese scarbaaaaa
pe celelalte fete poop dukce
si sa va spun ary este mai bine dar acu nu mai starnuta asa rau si vad ca de azi a inceput sa tuseasca mai rau dra sper sa treaca mai repede ca sa fie fres ca domnisoara de onoare la mami la nunta
cu soacra esye criminal de rau este nebuna de legat si pe deasupra am aflat ca mai si bea multasa ca am viata grea rau. a vrut sa imi ia fata si sa ma dea afara ca de cica e casa ei dar cred ca ia afectat sistemu nervos ca stau pe proprietate lu fisu nu e a ei ca ea nu are nik si sa ma trimita la mama fara fata. si mam caertab t ca sa imi dea fata si cand am reusit sa o iau ma batut de ma gasit benga asa ca nu vb si sincer deabia stept sa treaca nun ta ca mi sa luat nici nu imi mai arde de ea asa ca vai si amar asta e pe scurt mai vb nustiu cand mai am timp sa intru

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009

Mergi la inceput