Sezatoarea canadiana (188)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Diana la multi ani!!!! Abia pe facebook am vazut si eu, ca de altfel iti uram si cand ne-am intalnit.

Mie nu prea mi-a placut la Fete des Enfants, cred ca e mai fain pentru copilasii mai mari. Al meu n-avea rabdare sa stea la coada, insa voia mai pe la toate activitatile, nu poti sa-i explici la varsta asta de ce trebuie sa stai o gramada inainte de a intra si in plus dupa ce a intrat sa stea 5 minute si trebuie sa iasa. In fine, in anii urmatori poate.
Lui i-a placut la concert, atunci am pierdut si companionii nostri, Diana, Cge et comp, dar numai cand au cantat quebecosii, cnad au inceput ceilalti s-a plictisit.
Diana dupa ce ne-am despartit am mai stat vreo jumate de ora si apoi plecaram. Si eu eram terminata, de la umiditate cred, si copilul obosit... marait, asa ca am taiat-o. Mai bine luam metroul, mi s-a parut foarte scumpa parcarea, 20 de dolari... pentru cat am stat.



Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -13+ cu posibil
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Diana, La multi ani! dada, stiu, e tarziu, deja te uiti in viitor la o noua sarbatoreala,d ar io acum m-am trezit...is mai inceata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Diana,scuze de intarziere:" La multi ani,sa fii sanatoasa si norocoasa!".


Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Sunt si eu pe acasa...mi-am luat liber...
Cica sa mai fac treaba( inclusiv calcat)

Si ma gandeam si eram curioasa, dar beblusii nostri gemeni sunt bine? Au iesit din spital?

Vorbeati fetelor din ontario de un aspirator de mana ? Functia de cautare vad ca nu functioneaza... puteti sa repetati informatia magazin si marca? Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Diana, cu intarziere iti urez si eu Multi Ani Fericiti alaturi de cei dragi!

Maru, Jessie, Mamaana, nu puteti saptamana asta?

Simi, sper ca esti si tu si baiatul bine!

Carmen, cred ca e important sa te decizi mai intai asupra provinciei in care te vei stabili, deoarece cerintele difera foarte mult de la o provincie la alta, intr-ale invatamantului cel putin. Daca te hotarasti la Ontario, iti vor fi considerate orele de pedagogie facute in RO, dar tot va trebui sa mai faci un an de facultate full-time, ceea ce e acceptabil. Cand ti se face evaluarea dosarului, ti se examineaza doar foaia matricola din facultate. Partea buna e ca si cei scoliti aici trebuie sa faca acelasi an ca si tine dupa ce au terminat facultatea. Definitivatul sau gradele aici nu conteaza, numai daca ai masterul terminat, ti-ar putea creste salariul, plus experienta din tara . Parerea mea, care am terminat franceza-engleza este ca daca ai terminat franceza ar trebui poate sa te orientezi pe mai multa engleza, in ambele provincii bilingvismul da bine. Aaaa, mi-am amintit ca am citit de curand ca e chiar penurie de profi de franca in Vancouver, asa ca nu stii de unde sare iepurele . Si uite-asa rezolvi si eterna "dilema" a experientei canadiene

Rocs, am gasit la americani pe www.funjet.com nu platesti nimic pt. ambii copii pana in 12 ani. Pt. 2000 bucsi s-ar putea sa merite efortul sa zburam din Detroit pana la urma. De ce n-o fi aceeasi politica si la canadieni din moment ce hotelul nu te taxeaza???? Ma intreb cine oare isi vara banii aia cu asa usurinta in buzunar...

Mikiion, Ergo Rapido Electrolux de la Costco.

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

khristin, cred ca primul meu mesaj a scapat neobservat, ca s-a inchis capitolul pana sa fiu moderata
Ne-am hotarat, in Vancouver vrem sa ne stabilim, ca acolo e fratele sotului.
Poti sa imi spui, te rog, tu spre ce domeniu te-ai orientat? Ca tot avem cam aceeasi "orientare".
Diana, La multi ani si din partea mea!
mikiion, spor la calcat!
Va multumesc din suflet pt raspunsuri, ma pun pe engleza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Citat:
citat din mesajul lui _carmen

khristin, cred ca primul meu mesaj a scapat neobservat, ca s-a inchis capitolul pana sa fiu moderata
Ne-am hotarat, in Vancouver vrem sa ne stabilim, ca acolo e fratele sotului.
Poti sa imi spui, te rog, tu spre ce domeniu te-ai orientat? Ca tot avem cam aceeasi "orientare".
Diana, La multi ani si din partea mea!
mikiion, spor la calcat!
Va multumesc din suflet pt raspunsuri, ma pun pe engleza!


Carmen, eu predau franceza in Ontario. Cu placere daca mai ai intrebari... Felicitari pt. alegerea provinciei, este superba!

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Groaznic...

Mergi la inceput