Sezatoarea canadiana (188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

A fost fain tare pe terasa si la film! Filmul, ca filmul, dar sala e geniala :) E prima data cand merg la film de cand sunt aici. Asa scaune comode si bine distantate n-am mai vazut. Sunetul, vizibilitatea au fost foarte bune, iar Julia Roberts tot frumusica :) Pe ansamblu, m-am simtit foarte bine. Multumesc fetelor pentru initiativa si companie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Pe mine m-a cam dezamagit filmul, sincer! Mi s-a parut trunchiat si neinchegat, cu schimbari cam bruste de scene. Si intr-adevar partea masculina a casting-ului cam slabut reprezentata! Iar ca si continut pierde foarte mult fata de carte, dar la asta ma cam asteptam. Noroc cu peisajele absolut superbe!!!

Insa seara a fost fffff frumoasa pentru ca s-a compensat cu terasa si compania super!!! Multumesc ca ati venit!!!!

Bijoux by Mitziad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ah, si mi-a mai placut muzica braziliana...

Bijoux by Mitziad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

zavalita, merci pt raspuns, mi-am salvat postarile tale si ale lui ankalaura, din ultimele capitole.
Ce-mi place cand va aud povestind de intalniri, imi vine sa schimb directia - Montreal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

hei, hei, carmen, ce faci? te dai cu francofonele?
si noi ne intalnim pe acilea, mai greu dar ne intalnim!

so, ca sa demonstram: jessie, mamana, khristin, e timpul de un lunch!
Astept propuneri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Bine, Maru virez spre Auyuittuq, daca-mi spui pe unde il gasesc pe harta!
Edit: acum am vazut ca sunteti pe lista la Toronto. Tot departe de Vancouver...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

so, ca sa demonstram: jessie, mamana, khristin, e timpul de un lunch!
Astept propuneri!

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


eu saptamana viitoare nu pot ca celalat negru mititel ramas e in concediu. dar dupa saptamana viitoare pot (mai putin miercurea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessie spune:

Maru, eu chiar as prefera saptamana viitoare, dar si dupa cred ca e ok. Incercam ceva nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Dragaica, sa-ti traiasca bebeii! Sa va bucurati de ei din plin, sa fie sanatosi! Ai grija de tine si odrmiti care cid poate, casa poa' sa zboare, nu conteaza!

Simi, ce face Junior? MAi bine veneam cu tine, ca m-am tot stresat in timpul filmului si ieri... Nu situ de ce nu te-am sunat, cred ca pur si simplu m-am tot gindit ca dormiti ba unul ba altul daca ati petrecut noaptea prin sali de asteptare...

CGE, magazinul ala de stilouri din Carref. Laval e pe aleea care duce la librarie si la Zara (de la Sears tii dreapta puternic), pe partea stinga cum mergi. Ii zice "stilou-stilou" :))

Doamnelor, la film tare mi-a placut, adica inainte de film, cu voi la resto, ca de obicei. Filmul a fost, cum ziceam, so-so, nu m-a prins ca nu mi-au placut Aceia :)

Mie mi s-a nazarit ca-mi trebuie aspiratorul ala cu bila de la Dyson... Chelululi tichie de margaritar! Dac-as fi cine stie ce gospodinoasa... Va mai spun eu daca mi l-a, luat!

Pupici,
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ati fost la Fete des Enfants?
Noi, nu stiu ce am avut in cap sa ne ducem totusi, nah, dupa bazin, deci am plecat pe la 11 de acasa...
Foarte proasta inspiratie am avut! N-am reusit decat sa ardem gazu' pana acolo si sa pierdem timpul ducandu-ne si intorcandu-ne. Era full, absolut full, o nebunie, o calcare pe picioare... zau ca nu ma asteptam, parcul este super mega generos ca spatiu, dar iata ca deja era neincapator, si nu vorbesc numai de parcari, care erau deja inchise (ocupate), ci si de furnicarul de pe alei.
Am sfarsit prin a face un tur de circuit Villeneuve si inapoi - noroc ca n-am platit parcarea la intrare pe Ile Notre Dame, acolo deja eram siguri ca putem macar sa facem o plimbare, daca pe Ile Ste Helene era full, dar de unde??
Dar zau ca nu stiu ce am avut in cap - eu sunt de-aia care merge intotdeauna impotriva "curentului".... La Constanta, cand se bulucea toata lumea la serbarile marii spre port, eu mergeam in partea opusa si ma bucuram ca nu-s impreuna cu aglomeratia....

Mergi la inceput