Trombofilia o cauza a infertilitatii - 31-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

denisa multumesc, luni o sa i-au legatura cu colega ta


balanta_tm imi pare nespus de rau de ce intamplate, am ramas fara cuvinte

ruxandra ma bucur ca bebe este bine



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica iti tin pumnii sa fie totul ok si sa vina cat mai repede bebeii(macar 2)

apropo ati discutat cu domnul dr. cati embrioni o sa iti introduca, la primul FIV cati au fost?



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Balanta_tm, te imbratisez cu drag si iti multumesc pentru ca ai fost de fiecare data alaturi de noi. Cuvintele sunt, e drept, de prisos, si tu esti, din pacate, singura cu suferinta asta teribila, dar sunt convinsa ca esti si cea care stii cel mai bine cum poti sa treci peste toate cele intamplate. Conteaza pe gandul nostru bun si pe sprijinul, chiar si mic, pe care ti-l putem da!

Maria, .

R. 11+
tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

balanta, ti-a frant sufletul alegerea facuta, dar nu ai avut alta alternativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

salutare
va rog mult sa imi spuneti pe ce parte a spitalului fundeni tb sa ajung ca sa merg la dr uscatescu ....stiu ca are doua intrari cel de la capatul troleului 66 si cealalta intrare exact pe soseaua fundeni. Va multumesc mult ....
ps: si intreb de hematologie la poarta sau cum ?? merg maine dim

va pup

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Draguta vezi ca pe prima pagina este un "Mini-ghid de buzunar datorat lui Felix76 si tuturor "mutantelor" cu experienta" dai clik si acolo explica foarte bine cum sa ajungi. Cred ca daca intrebi de d-na Dr. Uscatescu te intruma.
Bafta multa



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Balanta_tm imi pare tare rau. te imbratisez si iti doresc multa putere... mai mult de atat ... nu stiu ce pot sa iti spun.

Un vot - Multumesc
Zile frumoase si fericite va doresc.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Multumesc mult, fetelor!
Asa e, a fost o decizie cumplit de grea, dar inainte de a lua decizia am discutat cu un pediatru neurolog si cu un genetician (de la Viena, ca noi in medicii romani nu mai avem incredere dupa ce anomalia nu s-a vazut in TM, desi era nevoie doar de un eco 2D) si ni s-a spus ca bebe nu are nici o sansa sa se nasca sanatos, si, din pacate, nu se poate interveni chirurgical, fiindca medicina nu a evoluat intr-atat incat sa poata inlocui cele 2 milioane de axoni ce ii lipseau...Am fi dat orice sa se poata interveni pt el, am fi mers oriunde; din pacate insa, nu era nici o solutie...
Suferim cumplit, si eu si sotul, dar speram ca, intr-o zi, vom avea un copil sanatos si lucrul asta ne ajuta sa supravietuim.




mama ingerasului Albert (23s si 5z), 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Balanta imi pare foarte rau ca ati trecut prin asa ceva...este o tragedie,si nu inteleg de ce se intampla tot mai des...Doamne fereste...sper ca Dumnezeu sa va dea multa putere sa treceti peste asta si sa va daruiasca cat mai multi copii.Si pacat ca unii doctori nu isi dau mai mult interesul atunci cand fac o ecografie...

Ruxandra felicitari pentru bebe sanatos!!!

Sa aveti o zi frumoasa!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata fete dragi,

Balanta gandurile mele bune se indreapta catre tine! Sa dea Dumnezeu sa va umpleti golul ramas in suflet cu rasul copiilor vostri, cu siguranta vor veni. Sunteti niste luptatori curajosi si tu si sotul tau

Adita, eu mereu am intrat cu masina de le Soseaua Fundeni, am facut stanga pe langa spitalul mare si am ajuns fix in spatele lui unde este si intrarea catre CC Iliescu. La etajul 1, pe stanga, este hematologia.

Ruxi, felicitari pentru vestile bune. Daca hematomul e in scadere e ok! Va disparea curand.

Aristicule, bafta la injectat!

Pup fetele,

Felix 13+

Mergi la inceput