Trombofilia o cauza a infertilitatii - 31-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna seara fetelor.
gata!!!s-au terminat cele 12 zile de vacanta la mare...inapoi pe baricade...tre' sa incep sa-mi procur Clexane-le ca maine-poimaine vine luna Septembrie si dau startul la Fiv.

va doresc o seara faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Multumesc Denisa !

La fel ca si tine si eu vroiam sa ajung la dr. U in perioada in care s-a scris ca nu este, nci eu nu stiu cum sa fac. Depinde in cate zile as avea rez la homocisteina de la synevo (si eventual si folatii si b12)...
Daca vreau doar sa vb cu dansa, e ok sa vin si dupa amiaza, nu?


--------------

Gena MTHFR C677T genotip homozigot o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Fetelor,
stiti unde a postat balanta_tm povestea ei ?


Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit
FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit
FET mai 2010 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

aristica tinem pumnii pt rezultat la spermocultura fara balauri, la injectat cu folos!
distractie maxima la mare.
cat despre recoltat... cea mai tare faza a fost la prima inseminare. am plecat fara recipient de acasa, obisnuiti ca la bioclinica, sa primim recipient special... da de unde? cand s-a vazut al meu cu paharelul de unica folosinta in mana si una bucata de servetel, s-a facut verde la fata . cat despre camera de recoltare... traiasca si infloreasca
mai nou s-a smecherit: mergem cu laptopul
si inainte sa avem net mobil (a fost cel mai greu argument cand am hotarat sa luam net mobilul) era de toata groaza, ca ma suna din camera de recoltare sa imi spuna ca nu merge parola de acces de la wireless-ul celor de la OB1 CLuj

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

stefy, iti fac un sumar:
- la 22s si 1z am facut anomaly scan de trim II de sarcina la Viena si bebele meu a fost diagnosticat cu agenesis of corpus callosum (ii lipseste legatura dintre emisferele cerebrale). Ni s-a propus sa facem un RMN fetal la spitalul AKH, al carui rezultat preliminar a confirmat diagnosticul de mai sus. La interval de o saptamana am primit si rezultatul detaliat si, din pacate, pe langa lipsa legaturii dintre cele doua emisfere, bebe avea si doua anomalii la emisfera stanga. Asadar prognosticul era crunt...bebe era bolnav inca din uter...
Am avut 2 optiuni:
1. sa mergem mai departe cu sarcina fiind constienti ca am fi adus pe lume un bebe cu handicap sau chiar handicapuri
2. sa renuntam la sarcina
Ne-am gandit ca nu avem dreptul sa aducem pe lume un bebe atat de bolnav, si, oricat ne-a fost de dureros, am renuntat la sarcina.
Partea fizica nu a fost grea, fiindca am nascut la Viena si desi costa mult, sunt cu adevarat profesionisti. Am nascut usor, totul a fost facut sub anestezie peridurala si sub perfuzii care sa imi induca o oarecare distanta emotionala; nu am avut nici un fel de complicatii, asa ca a doua zi m-au si externat.
Cum ne simtim, nu are rost sa spun si doar cine a pierdut o sarcina marisoara poate intelege cu adevarat durerea noastra.



mama ingerasului Albert (23s si 5z), 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

balanta_tm durerea este mare.
Sa dea DD sa va reveniti cat mai repede.

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

balanta,imi pare nespus de rau.
cuvinte care sa aline nu prea exista in astfel de momente.
Dumnezeu sa va intareasca si sa va ajute sa treceti peste aceasta experienta traumatizanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Balanta_tm imi pare nespus de rau ca ai trecut prin o asemenea experienta traumatizanta si imi cer scuze ca prin intrebarea mea ti-am rascolit amintiri nu tocmai placute.
Esti un exemplu pt mine de lupta cu problemele trombofiliei si a infertilitatii .

Sa-ti dea Dumnzeu putere si sa te ajute sa ai un copil sanatos asa cum toate fetele isi doresc.

Mai stii ceva de Miki-miki?


Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit
FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit
FET mai 2010 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

maria81 draguta livrat,luni cred ca ajunge.



Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Multumesc, fetelor!

stefy, nu iti fa griji, ca nu ai rascolit nimic in mine: bebe este mereu in gandurile mele.



mama ingerasului Albert (23s si 5z), 10.08.2010

Mergi la inceput