Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Despre A fi Perfect

Asa ne nastem. Perfecti. Cu sufletul intact, sincer, pur. Fara sa stim ce este rautatea, invidia, ura, fara sa cunoastem uratul.

Cei mai fericiti dintre noi se nasc din dragoste si suntem intampinati cu dragoste, crestem in dragoste. Insa oricat am vrea nu putem sa crestem si sa vrem si sa putem sa ramanem perfecti, puri, inocenti.

Ma uitam azi la Sabina, cum rade, cum i se lumineaza fata si zambeste larg cu gurita ei stirba la oricine de pe strada care ii vorbeste fie in chineza, franceza, engleza, rusa sau romana, fie el om urat, frumos, alb sau negru, fie el imbracat frumos sau urat fie el tanar sau batran si cum ofera ea un zambet pentru orice zambet primit.

Nu stie sa fie neincrezatoare, nu stie sa fie incruntata, nu stie sa se poarte urat, nu stie sa urasca, nu stie sa judece.

Oare cum ar arata lumea noastra daca am ramane asa? Daca fiecare moment ar fi un zambet, daca dragostea ar fi aerul pe care il respiram?

Ce fericiti am fi sa putem sa ne pastram asa, cu sufletul intact, pruncii...



Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Vai Sorana ce te invidiez ca te descurci sa tot plecati. Noi deocamdata suntem la faza ca nu ne incap lucrurile intr-o singura masina si cand am fost plecata la ai mei 2 sapt au venit si ei cu masina lor dupa noi sa ne ia din bagaje.
Sper ca la anul sa se schimbe situatia , altfel cred ca innebunesc sa nu merg deloc in concediu.

Artu, Vivela merci de grafice

Rocsy si Alexandra mea face la fel. Nu mai e fata cuminte de acum o luna doua care statea sa i se curete nasul. La Alexandru noroc ca nu am ce curata ca el era mai rau cand a fost racit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Ioana,jos palaria! Ce frumos scrii!!!!!!!!!!!!!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca

www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

Artu E un deziderat biblic asta, de a fi curati ca pruncii. Perfecti, cum spui tu. Ar fi intr-adevar o lume perfecta...dar e o utopie, din pacate. FAcem si noi ce putem
r-ocsy nici eu nu ma mai inteleg cu Ilinca la curatat nasucul. EU cand trag aerul dintr-o nara, nu apas cealalta nara, mi-e mila. Mucisorii oricum ies. fir-ar ei sa fie!
bubu si Bogdan cauta acum sa schimbam masina...nu stiu cat de convenabil e, am luat-o cu 14000 si o dam cu 5000 acum, dupa 4 ani. Mai bine mai luam inca una, daca ne tine punga!! Efectiv nu mai avem loc de nimic, iar in concediu daca mergem nu mai spun...uneori imprumutam masina socrilor ca e mai mare...Ne gandeam la familiile cu 3 copii. e imposibil aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!


www.cadoupenet.ro/images/buchet-flori-cadou-101-trandafiri.jpg" target="_blank">LA MULTI ANI!

Aniska80(pt data de 10)

Flory_blanca, la Romtelecom au o oferta de consola Wii (7 milioane) dar nu stiu daca e conditionata de furnizarea altor servicii ale lor.

Taty_ana, multumesc.

R_ocsy, la noi a fost invers cand era mic (ca acum e maareee) plangea rau la curatatul nasucului, acum nu mai plange deloc, ins anoi nici n-am avut mari probleme cu mucii. In schimb acum plange cand ii curat ochisorii, si cand era mic nu plangea. Oricum, manevra e neplacuta la nas, de cate ori ii fac cate ceva lui bebe ma gandesc daca mie mi-ar placea si cateodata, din nefericire, ca de ex asta cu nasul, raspunsul e nu.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Din fericire nu ii curat nasucul zilnic pentru ca nu am de ce, e curat; dar, o data la cateva zile o aud ca nu mai respira bine si atunci efectuez operatiunea; cateodata ii ies singuri cand stranuta ( nu avem noi mereu norocul asta ).
Eu folosesc batista sugarului, varianta prin care tragi tu aerul, ma gandeam ca varianta aspirarii cu ajutorul aspiratorului ai fi mai ok.
Am vazut la Sensiblue un aspirator micut , cred ca functioneaza cu baterii care are si 5 melodii ... cica sa linisteasca copilul. Are cineva asa ceva ca sa stiu daca merita sau nu investitia ?

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Am vazut la Sensiblue un aspirator micut , cred ca functioneaza cu baterii care are si 5 melodii ... cica sa linisteasca copilul. Are cineva asa ceva ca sa stiu daca merita sau nu investitia ?

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )



Eu nu am asa ceva.
Folosesc batista sugarului montata la aspirator
Dar sunt multumita de rezultat.
Varianta in care tragi tu aerul la noi nu a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

R-ocsy aspirator electric nazal cu melodii avem noi de la Mirci costa in jur de 200 ron si nu face nimic. Nu trage nici un fir.
EU acum am batista bb pentru mai tz, deocamdata am aspirator de tras cu gura, e super
bubusi eu as folosi batista bb, daca nu ar merge asa cu aspiratorul de gura
Teo eu nu i-am mai curatat okii de mica, cred ca de 3-4 ori maxim la viata ei
Aniska pentru 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

DACA MAI VINE VREUN MAGAR SAU VREO MAGARITA SI IMI TREZESTE FATA EU TURBEZ !!!

Si nu va ganditi ca sunt straini de ai casei ci din familie ca sunt singurii care pot intra in curte pentru ca e inchisa poarta. De exemplu acum a venit magarul de cumnat care a trantit usa casei, Sofia dormea in carucior in hol ( este cel mai racoare din toata casa si cum suntem singure acasa am zis ca nu are cine sa o deranjeze ) ... iar acum sunt din nou cu ea in brate. Am un chef de urlat de nu va puteti imagina, m-am abtinut sa nu o sperii pe pitica si acum urlu in gand desi nu e acelasi lucru cu un urlat adevarat.
Ma iau toti dracii ! Dupa ce in timpul zilei scurtele mele momente de liniste sunt cand doarme fata , mi=o trezesc unii si altii. Pe cuvant ca i-as pune pe ei sa o adoarma din nou dar mai tare o agita si in final tot eu ma chinui cu ea.



R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

R-ocsy aspirator electric nazal cu melodii avem noi de la Mirci costa in jur de 200 ron si nu face nimic. Nu trage nici un fir.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010



Atunci imi iau gandul de la el ; imi statea capul sa il cumpar dar daca e slabut mai bine renunt . Ramanem la aspiratorul de gura, urla ea urla dar macar ii curat nasucul.

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput