Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Sabina, cum de nu l-ai vazut pe Tudoras al meu, e acolo, sa stii, in albumul floricelelor noastre.

Mira, imi pare rau de pb cu unghia buclucasa, nu ma pricep la sfaturi dar sper sa treaca repede.

Vivela, multumim de material, abia astept sa citesc..

Azi a terminat si Tudor abonamentul la spa, in septembrie cand venim din Grecia o sa reincepem, in bazinul mare de-acum..Azi a avut 3 scufundari si nu a mai inghitit deloc apa, deja se vad progrese, deci tre sa continuam!

Sambata plec cu baietii la Breaza, cred ca mai intru totusi maine pe la voi, ca o sa lipsesc iar vreo 10-12 zile..
Fug sa mai vad si eu poze cu bebeii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

artu, astept pe PM adresa de mail sa-ti trimit cartea.

si aici un grafic de crestere, introduceti datele cerute si vedeti unde se afla floricelele voastre (eu stiu sigur ca sunt bine, dar poate va mai linisteste sa vedeti ca zic si altii )
http://www.imc.fr/imc-enfant-adolescent.htm





_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Sabina saru'mana de PM.

Artu, Vivela multumim de grafice.

Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Super, Vivela ca ne-ai dat tu graficul online


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

am intrat sa va spun noapte bn
sper sa nu ne ia colicii
legat de patiserii sunt putine evenimentele la noi
sper sa reusesc sa vad si eu bbeii vostrii
va pup


fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

artu, am impachetat frumos, am pus funda si am trimis via e-mail carticica.



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

multumesc

a fost livrata ultra rapid de un porumbel cu papion


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sorana iar plecati, wow, concediu placut!ce miiistooo. sa va fie de bine si sedintele de inot!
bubu miniblu, mmaii, ce lucruri dragute, ia sa dau o raita. mie de obicei nu-mi place miniblu, dar pana acum ma uitam numai la baietei . CU luatul in greutate...sper s anu aveti probl incat sa fie nevoie de diversificare la 4 luni...parca totusi sunt prea mici...
vivela ms de grafic. Vad ca si grasi a mea e in valorile normale. e dolofana ca un bb normal inseamna :) Ma bucur ca sunteti echilibrati cu David la bunici.

Mirci e fonfanit. sper sa nu racim iar si mai ales sa nu se atinga de Ilinca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara !

Floryblanca : Sofia nu se mai trezeste noapte sa pape, ultima masa este la ora 21, 21:30 si apoi la 6 dimineata ( sau 5 cateodata ). In timpul zilei mananca cam la 3-4 ore.

Nu am mai cantarit-o de aproape o luna ; tot imi propun si uit ... ca sa vedeti cat sunt de stresata cu greutatea fetei .


INTREBARE : bebelusii vostri plang cand le curatati nasucul ? Ca a mea urla ca din gura de sarpe si cred ca procedez ok , adica pun ser in nasuc, astept maxim un minut si aspir nara iar in acelasi timp acopar cealalta nara cu degetul. Cand era micuta nu comenta deloc, acum nu ne mai intelegem deloc !!!

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Rocsy, imi pare rau ca nu pot sa iti raspund; insa noi am scapat de ceva vreme de nas curgator. Sper sa scapati si voi si astfel sa nu va mai necajiti cu asta

Sorana, sa aveti drum bun si sa va simtiti super.

In seara asta nu dorm baietii acasa. E primul lor sleep-over. Dorm intr-o sala de sport cu inca vreo 50 de copilasi

(acum stau atenta la tel sa nu cumva sa ne anunte ca s-au razgandit si vor acasa)



Ioana & PYS

Mergi la inceput