Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Castelana condoleante pentru pierderea suferita! Sper ca mama ta sa va vegheze de sus si sa imparta tuturor celor dragi cate putin din buna ei dispozitie si din optimismul pe care povesteai odata ca-l avea. Sa-i fie tarana usoara!
Sensibila la multi ani sanatosi si fericiti bunicii tale!
Recunosc cinstit ca n-am citit decat ultimele 3 pagini din acest capitol.. de aceea nici nu ma pot lansa in raspunsuri pentru toata gasca insa mi-au sarit in ochi cateva postari despre olita. Mi se pare prematur sa asezi un bebe pe olita la varsta la care el nu e constient de ceea ce face si cand face dar, cum spunea Anca (legat de diversificare, e drept) fiecare mamica se bazeaza pe instinctele ei.
Ma pun la curent cu pozici si postari recente...

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor eu legat de olita am rezolvat problema...cum il pun pe scaunul de masa dupa primele 2 lingurite incepe sa se screama si face kk , asa ca la final il bag direct in cada si spal tot copilul, parul, burta si fata de piure si fundul de kk. ..asa ca ma gandesc ca solutia la mine va fi ori sa bag olita sub scaun ori sa serveasca masa pe olita...

mamica de Rares 21.02.2010


Vezi ce simplu e?? Super!!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 4-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor eu legat de olita am rezolvat problema...cum il pun pe scaunul de masa dupa primele 2 lingurite incepe sa se screama si face kk , asa ca la final il bag direct in cada si spal tot copilul, parul, burta si fata de piure si fundul de kk. ..asa ca ma gandesc ca solutia la mine va fi ori sa bag olita sub scaun ori sa serveasca masa pe olita...




Vezi ce simplu e?? Super!!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 4-a


sincera sa fiu sper sa nu fie nevoit saracu copil sa manance toata viata in picioare ca sa nu il apuce scremutu la masa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

neata fetelor. dau eu azi cafeaua eu deja am baut una mare ca sunt zombi. piticul nu a mai urlat dar s-a frichinit toata noaptea nu si-a gasit locul. eu las aerul conditionat deschis in camera cealalta deci nu e de la caldura. alta e problema si nu ii dau de cap.
child ceva reactii la chammomila ca e singura mea speranta...



IRINA si eu sunt zombi.
Nu s-a mai trezit plangand, dar la ora 3 noaptea vroia sa se intoarca de pe spate pe burta si nu i-a iesit, ca a dat de aparatorile de la patut.
A mancat si apoi la 5 a inceput circul, s-a tot frichinit, cred ca de la gaze.
Off, nici nu stiu ce sa mai mananc, am mancat salata si cred ca de la asta are gaze. Orice mananc se vede pe copil!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84
Rebiana voi ce mai faceti?

Suntem bine doar ca am fost ocupata in ultimele zile si n-am mai reusit sa intru pe forum sa citesc si sa scriu.

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

child si la mine la fel sa frichinit si rasucit toata noaptea fara urlat da a facut rostogoli si s-a impins pana a alunecat intre saltea si panza aia de la patut s-a facut sandvis. noroc ca eram cu ochii pe el . si la mine sigur nu e de la lapte ca e pe LP...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Irinabobe si a mea face kaka in timp ce mananca! Cred ca marea majoritate fac asa:)

la capitolul olite nu ma bag... daca nu ii place culoarea?:)))

e o caldura horror si nu am scos capul din casa de ieri si nici nu intentionez! am facut cozonaci, am spalat 2 masini si de haine si de vase:) am aranjat prin casa si am mancat un peste bestial: salau de dunare, facut in malai si ou .... mentionez cozonacul are doar 100 de grame de zahar si pestele e light:) Miria ti-e ciuda, ti-e ciuda?:)))) (gluma)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Diana, Andira jos palaria in fata voastra! Cu 3 copii! Si in fata Deliei, bineinteles! Eu ma simt ca in vacanta cand raman doar cu asta mic si cea mare se duce la mama, dar in niciun caz nu ma compar cu voi! Si toate 3 sunteti atat de relaxate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus fetele!

Am intrat si eu pe Picasa sa vad poze si filmulet cu Maria, noruca si am vazut ca mai avem putin si atingem maximul permis de incarcare poze.
M-am uitat pe toate albumele si am vazut ca unele sunt si de peste 100mb, ceea ce e tare mult. Eu incarc poze cu picasa(programelul) si cred ca mi le micsoreaza ei.
Va rog, verificati-va albumele, si cele care sunt mai mari de 10-20 mb, incercati sa incarcati cu picasa poze, sau sa le micsorati inainte ca nu vom mai putea pune poze acusica.
Ca sa vedeti cat are albumul, deschideti-l pe al vostru, si in view all, undeva in dreapta sus scrie nr. de poze si dimensiunea albumului in MB.
Sper sa nu va suparati!

Oanka lasam filmuletul cu Mariuca patrupeda sa il vada si fetele si apoi il stergem.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Castelana condoleante pentru pierderea suferita!


am sters si eu din fotografiile mele ca erau f mari.

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput