Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

ella fato sa iti traisca oseanul e frumu de pica despre pusul pe olita, eu sunt aia care mi-am luat multe rosii in cap la odisee ca am zis ca o sa il pun pe ianis pe olita imediat ce va sta in fundulet ...si ma voi tine de cuvant, o sa incep sa il pun dimineata cand se scoala pt inceput. eu sunt cel mai bun exemplu ca statul pe olita timpuriu nu dauneaza sub nicio forma, parol

alina nu era mai simplu sa dai legumele prin masina de tocat decat sa te scurgi de caldura tocand asa maruntel cu cutitul ???

anca sa va fie de bine escapada, si al meu sot se lauda ca de ziua mea "ma fura" doua zile de acasa (cu tot cu remorca - a se citi copil)si plecam la plimbare, hmmm sper sa nu fi uitat ca nu prea as vrea sa ii aduc eu aminte

irina eu personal nu-s de acord cu premergatorul, stiu ca poate dauna soldurilor, coloanei, etc, dar asta nu inseamna ca nu am vazut multi copii ok dupa ce au mers cu premergatorul

gaby temperatura putin crescuta nu poate fi din cauza caniculei? si mata spusesi de lilieci ca-s draguti ????????? esti cu controlul oftalmologic la zi ?????????? brrrrrr

castelana esti puternica tare, ca intotdeauna

nafi am uitat sa te felicit pt noul vostru cuibusor de nebunii! super-realizare, bravo!!! cat despre copiii astia nazdravani cu orar de schimbul III, nu stiu ce sa va zic ... al meu doarme buba, na, hai dati cu rosii

andira printesele destepte





POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

fetelor, am uitat sa va spun ca ianis are o precizie de ceas elvetian duce lingurita cu papa direct in gura, nu pe la nas, urechi, obraji

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

oanka e bestiala maria in filmulet

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Va salut si eu!

Castelana imi pare rau pentru pierderea suferita.Ma bucur ca sotul tau a fost aproape de tine prin incercarea asta si ca ai gasit alinare in zambetele baiatului tau.

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Ellanik deci asa crezi tu ca te vede Geo...

Dianami-wow 28!Bravo!
Si dai multe info utile.
As fi vrut si eu schema ta cu diversificarea.

Oare e pe aici cineva cu 4 copii?

M-am distrat cu discutiile voastre despre olita si produsul obtinut
Si fetitele tale andira sunt niste dulci.Auzi tu S-au indragostit tantarii de ea!...

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Oanka super, super Mariuca!! Acusi merge!

Ramy foarte frumoasa si grasuta Briana! Vroiam sa iti spun de mai demult ca am mai admirat si celelalte poze cu ea.

Noapte buna mamici de iepurasi!




Irina Paula (8 martie 2010)


"Nimic nu-i mai scump pe pamānt,
Ca chipul mamei cel bland,
Nimic nu-i mai frumos,
Ca ochii mamei duiosi.
Si glasul ei fermecator,
Ca un cantec in zbor,
O raza de soare, o stea,
Asa-i scumpa mama mea!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Oanka ti-am vazut puiul de foca.E senzational.Ce mi-a placut foarte tare e ca ai lenjeria intinsa si fain aranjata.Eu am facut chiar ieri un film cu Geo in care ne jucam si patul nsotru este efectiv devastat .dar ce mai conteaza cand copilul rade cu gura pana la urechi si chiraie ca o maimutzica!!!Dar nu-l pun ca va ingroziti de dezastrul facut.
Elba cum s anu cred asta daca am semne peste tot de supt.Cred ca suge suge suge si deodata se opreste "hait!iar nu am nimerit sfarcul".
Child azi i-am servit in feeder pepene galben.Yummi!Cat despre zbenguiala din patut din somn...pls don't tell me.E o colcaiala acolo...de cateva zile s-a mai linistit dar...sa vedem cat.
Dayanara hai fata treci acasa lasa craielitul prin Romanica.
Andra fata sotu o vrea si el o intalneala la drum de seara cu o doamna de pica si tu mergi cu remorca???Eventual baga-i un somnifer in piureut ca sa faca tati surpriza pana la capat.Hai cu fratioru'!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna, fetele!!

In primul rand, vreau sa transmit condoleante CASTELANEI. Dumnezeu sa o odihneasca pe mama ta si tie sa-ti dea multa putere si liniste sufleteasca.
Am intrat si eu sa va salut, v-am citit in fiecare zi, bag la cap ce spuneti de diversificare si de olita, ca ma intereseaza. Deja m-am mai lamurit cu legumele si fructele. Dar nu stiu cum sa procedez cu cerealele. Am citit pe undeva ca au un aport caloric ridicat, de aceea, daca a luat bine in greutate, se recomanda a fi introduse mai tarziu in alimentatie, dupa legume si fructe. Pe de alta parte, am inteles ca au fier si minerale...
Si nu stiu cum sa fac.
Oricum, la sfarsitul lunii incep diversificarea. Sper sa fie ok, am incercat azi sa ii dau apa cu lingurita, dar a scuipat-o pe toata, desi s-a aratat interesata si a deschis cuminte gurita. Ellanik, ti-am furat ideea.
Andra, Iliraluca, bine ati revenit! Am vazut pozele, sunt niste dulci cei mici la mare. Vreau si eu, dar anul asta nu mai reusesc. Andra, de unde ai luat ochelari de soare pt bebe? Si cum l-ai facut sa stea cu ei la ochi? Nu i s-au parut apetisanti?
Dianami, tot respectul. Ai o familie superba la doar 28 ani. Daca ai timp, poti sa imi trimiti si mie schema ta de diversificare, sa ma mai luminez un pic? Pot sa iti dau adresa mea de mail. Sau daca a descarcat-o vreo fata si vrea sa ma ajute...

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Eventual baga-i un somnifer in piureut ca sa faca tati surpriza pana la capat.Hai cu fratioru'!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!



da' de ce nu hai cu sorioara? tu vezi in mine vreo soacra cu trei nurori? sau ti-e frica sa nu fac vreo printesa sa iti fure printul si apoi sa ii bage in cap ca mama lui nu are toate tiglele pe casa si vorbeste mult si e si blonda si ... etc

lasand glumele ofilite (de canicula) am fost avizata ca urmatoarea sarcina va semana f mult cu prima: cerclaj, spitalizare si spart popoul cu injectii la 6 ore si probabil nastere prematura ca nu rezista colul nici cerclat la presiunea unei sarcini avansate (va ziceam ca am o malformatie a colului si derapeaza firul de cerclaj pe dansul). si in conditiile astea mi-e foarte frica de urmarile unei nasteri premature asupra copilului si acum ma gandesc ca nu as putea sa stau cateva luni in spital fara ianisu' ... poate peste 5 ani, cand as mai vrea un copilas, voi gandi altfel

noapte buna la toata lumea, mai ales iepurasilor, somn lin sa va odihniti si voi

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Ellanik, nu zice nimic de pat devastat, la noi e un dezastru. Ar trebui sa stea copilul bibelou, ca sa fie totul in ordine. In toate pozele se vede ba un cearceaf sifonat, ba o perna ciufulita... Acum e bine, ca se desfasoara doar in pat, imi imaginez ce dezordine o sa faca mai tarziu. Important e ca e curat si copilul e vesel si activ.


http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput