Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Sanzi ai PM.

Irina Paula (8 martie 2010)


"Nimic nu-i mai scump pe pamânt,
Ca chipul mamei cel bland,
Nimic nu-i mai frumos,
Ca ochii mamei duiosi.
Si glasul ei fermecator,
Ca un cantec in zbor,
O raza de soare, o stea,
Asa-i scumpa mama mea!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

A trecut de miezul noptii, asa ca urez LA MULTI ANI!!! lui LINDAL. Sa ai parte de multa sanatate, bucurii si impliniri.

Si LA MULTE LUNITE, JUSTINA!!! Ioanact, sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si cuminte. Si sa treaca repede problemele la burtica.

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Ami, multumesc, cred ca am reusit sa iti trimit si eu PM.

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna seara!
Iar am fost plecati in seara asta si-am ajuns târziu acasa.

Cred ca am ' descoperit' de ce Justina varsa (si azi a varsat ) împreuna cu dr.: e vb de tetina biberonului ...era un pic larga si ea suge repede si atunci regurgiteaza ..

Anca tu, parca ziceai de Codrin ca are reflux, ii dai ceva anume?


Trimit mesajul, ca scriu de pe tel si mi se descarca bateria.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanzi

Si LA MULTE LUNITE, JUSTINA!!! Ioanact, sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si cuminte. Si sa treaca repede problemele la burtica.

Sanziana, mami de puiut Mara Elena (21.02.2010)
http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#


Multumim mult!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Oana o sa-mi verific si eu albumul de pe picasa.
Eu am programelul picasa dar e cu alta adresa ( cea de mail) .
Eu , una nu ma supar.
Andra de ce sa le dau prin masina de tocat? Ideia e sa fie cubulete.
Oricum , azi am terminat.. le-am pus si in bidonase. Mi-a iesit 7 kg, m fac 3 sa fie 10, apoi restul legumelor (daca îmi m raman) le pun la congelator.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Buna seara! Azi iar am avut o zi de pomina Ma dor toate oasele de atata carat fata in brate Deci nu mai adoarme singura in patut sub nicio forma, se rasuceste pe toate partile, tipa, se enerveaza, drept urmare trebuie s-o adorm in brate, dar barem sa fie multumita asa dar zbiara si in brate de ma stiu toti vecinii...si nici nu doarme mai mult de 45min, max o ora.
Mai face figuri la san, isi mananca buzita de jos, ma gandesc ca tot din cauza dintilor...daca face asa la toti, imi dau demisia
Fetele cu mai multi copii, spuneti-mi ca mai e o speranta si ca voi reusi s-o obisnuiesc sa doarma singura vreodata

Dianami, Andira...sunteti tari cu 3 copii, va admir mult, la fel si pe Freedelia si parca mai era cineva, Cenia dar n-a mai intrat de ceva vreme..chiar ce-o mai face?
Eu nu stiu cum va descurcati, a mea imi solicita toata atentia, azi n-am reusit sa fac nimic in casa de asta am si stat pana l aora asta ca sa le mai pun l apunct cat de cat.

Deci fii-mea mai are un pic si o ia de-a busilea..si are o viteza, apuca tot ce prinde in cale si tot in jurul nostru arata ca dupa razboi Bine ca-i week-end ca e si sotul acasa, desi tot eu trebuie in final sa adorm fata si alte cele...

VA DORESC UN WEEK-END EXCELENT!

La multi ani Lindal! Sa fii sanatoasa si puiutul tau la fel! Tot ce va doriti voi

La multe lunite inainte si iepurasilor care sarbatoresc zilele astea!

La multi ani si tuturor Mariilor si Marinilor!

Nu stiu daca mai apuc sa intru si de asta am urat acum ca sa fiu sigura :D E ziua tatalui, soacra-mii, cumnata-mii, nasicii mele mici, socrului de nastere...deci o tin in party-uri

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza -- cred ca de acum incolo 6 am va fi ora mea de scris pe forum :)

Voiam sa scriu despre olita ca este un trend foarte la moda acum sa inveti copilul din primele luni de viata sa faca pipi si kk la comanda. Se numeste EC (parca Elimination Communication) si cica e foarte de succes, dar tre sa te tii de treaba la inceput non stop, sa faci un anumit sunet cand face copilul kk si pipi si el asociaza sunetul cu facutul si apoi mai tarziu cand aude sunetul ala, face. Asta e teoria asa, auzita pe mahala, ca nu am studiat niciodata conceptul, stiu doar ca e in mare voga acum, cel putin in America.

Child -- nu cred ca are legatura ce mananci cu gazele copilului. Daca pana si de la o salata crezi ca are gaze, atunci ce sa mai mananci? Si daca plange de la salata, poti manca linistita si fasole, ca la fel o sa planga, nu?

Rmkristine -- eu sunt MULT mai relaxata acum decat cand am avut al doilea copil, mi-e mult mai usor. Nu stiu de ce, dar asa e. Sunt curioasa daca Diana si Andira simt la fel?

Bumbitza -- parerea mea este ca cu cat incerci mai mult sa o "dresezi" sa doarma singura, sa stea sa se joace singura, etc, cu atat mai mult va dori sa fie cu tine. Copiii mici au anumite nevoi -- unii au nevoie sa o simta pa mama non stop, altii doar sa o vada, altii sunt ok sa stea singuri in patut si cate o ora. Nu toti suntem la fel. Dar, dupa 3 bebelusi, pot sa spun ca de fiecare data cand ei au avut nevoie de mine, daca aveam ceva de facut si ii luam un pic apoi incercam iar sa ii pun jos, mai rau faceau. Trebuie sa ii tii atat cat au nevoie, daca ei se conving ca sunt in siguranta, ca mami e aproape si le-a satisfacut nevoia, stau si singurei. Noi seara avem vreo ora-doua cand nu vrea decat la mine. Din pacate, coincide cu ora de culcare a copiilor celorlalti si e un pic frustrant. Dar ce fac, o pun in Ergo si fac totul cu ea -- citim, spunem rugaciunile, ii bag in pat, ma catzar la John sa il pup si sa il invelesc, etc. Apoi ma invart prin casa si fac tot ce am de facut cu ea in Ergo. Ea e fericita, pe mine nu ma doare nimic asa ca nu sunt nici eu frustrata, si imi fac si treburile. Apoi cand e ora ei de culcare, pe care de acum o stiu dupa semne, o scot, ii dau sa suga si apoi ma intind cu ea si in 5 minute e out, iar eu pot sa ma duc sa fac un dus, sa mai stau cu Coleman, etc.

Sunt multe teorii de sleep training, dar parerea mea este ca un copil nu trebuie dresat, ci iubit asa cum are el nevoie sa fie iubit. Asa li se dezvolta increderea in lumea din jur si asa devin independenti...

Cam asta... azi nu avem nici un plan, e foarte placut sa am o zi intreaga in care sa nu trebuiasca sa fac nimic...

Va pup!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanzi

Ami, multumesc, cred ca am reusit sa iti trimit si eu PM.

Sanziana, mami de puiut Mara Elena (21.02.2010)
http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#


Da am primit si ti-am raspuns!



Irina Paula (8 martie 2010)


"Nimic nu-i mai scump pe pamânt,
Ca chipul mamei cel bland,
Nimic nu-i mai frumos,
Ca ochii mamei duiosi.
Si glasul ei fermecator,
Ca un cantec in zbor,
O raza de soare, o stea,
Asa-i scumpa mama mea!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Neata fetele,
Am prins si eu un moment de liniste si profit sa-mi beau cafeluta cu voi.

OANA, cum se micsoreaza pozele? Ca eu imi cam prind urechile la chestii de-astea de finete... Am vazut ca albumul meu are 14 MB,o sa mai sterg din poze. Am descarcat Picasa, dar nu ma prind cum se micsoreaza,nu gasesc nicaieri ceva cu size, deci ..Eventual pe PM ca sa nu plictisim fetele...Si sarac si cu pretentii,asa-i?

OANKA, e mortala leganata ta, se antreneaza pentru fetele de la Capalna?

Si a mea se leagana, dar isi pune fruntea in saltea si ridica funduletul...Asa facea si frete-meu cand era bebe....si isi canta singur.

Justina de Ioanact@! Sa cresti mare si sanatoasa!
La multi ani!LINDAL, multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Revin, s-a trezit printesa

Mergi la inceput