Dovlecei in sarbatoare *180*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

felicitari fetelor de intelepciunea de care ati dat dovada! BRAVO!!!! Happy_uka, inca odata ai aratat cat de OM poti fii!

Alex, bine ca ati scapat! micuta!


Ieri Flavius a facut primii sai 2 pasi singurel!!! Am deja baiat mare!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE


bravo, FLAVIUS!!!!!

mai, si Andrei face doi-trei pasi, adica de unde e el sprijinit, daca il chem vine dar sa vada mainile mele cat mai aproape de el, cred ca ii face mai mult din inertie, asa ca eu inca nu ma ambalez; abia astept ziua cand il voi vedea mergand sigur pe el, ca Davidutzu'

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Multumim de urari !

Pupam dovleceii bolnaviori si ne rugam lui DD sa le treaca repede; apropo de scazutul febrei mie dr mi-a recomandat doza de un novocalmin pe zi si alternativ, din 6 in 6 ore panadol cu nurofen, cand aveam 10 lunite si aprox 10 kg;

Elle, sfaturi in legatura cu magazinele din bucuresti nu-ti pot da pt ca nu le-am mai vazut de mai bine de un an dar sper ca te ajuta cu ceva si ideea mea - exista ceva ca un ciorapel care mai subtiaza talia si netezeste colaceii si nu e nici scump - pe la 400.000 era parca la magazinele astea de dresuri, sosete si lenjerie - brand romanesc - am un lapsus acum ....pfff

daci





"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

laura78nico multa sanatate lui Mihaita.

E nevoie sa va mai spun ca am chemat salvarea la 17.25 si a venit acum 30 de minute? Imi venea sa ma dau cu capul de pereti si sa-i omor si pe astia de la salvare. S-au uitat un pic la el. L-a ascultat la plamani a zis ca nu are nimic, s-a uitat in gatul lui asa cu picatura pt ca Rares nu vroia sa deschida gura si urla cu gura stransa de ziceai ca-l taie cineva si a zis ca nu "pare" a fi nimic. A zis sa-i pun o jumatate de novocalmin acum pe seara si la 4 ore panadol si nurofen. Cam ce mi-a zis Elle sa fac cam asta a zis si dr de pe salvare. Acum are 38.4. Sper sa ne revenim.

Va multumim pt ajutor si va dorim o noapte cat se poate de buna.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Monikus eu ziceam sa faceti o coprocultura,sa nu aiba ceva si de-aia sa faca repetat febra si diaree.Si poate si de asta il doare si burtica si nu poate sa doarma.
Va doresc multa sanatate!
Ma bag la !
Noapte buna,copii!Si mamici

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Camy, felicitari pt primii pasi si lui Flavius si da, ne-am mai spus de pozele de la semnatura din concediu - cel mai mult imi place poze in care tu si soatza va pupati :) ... cea cu "v-am prins" ... si m-am induiosat ca de obicei, la cea in care Flavius sta lipit de tine ... sau tu de el :) (asa suntem si noi)

Monikus din pacate ma gandesc ca situatia se va inrautatii in romania si din acest punct de vedere - al asistentei medicale - nu ne ramane decat sa ne consultam intre noi ... ... romania tara lu' peste...
editez a doua oara deja ... ma mananca limba iar ...sa-ti zic cum am facut eu la ultima imbolnavire a lui darius, cea cu scaunele multe?! am sunat 2 dr, o asistenta, am vb cu o mamica cu experienta din familie si am tras singura concluziile ..... ... din fericire a fost bine

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monikus si sa aveti parte de o noapte cat mai usoara!

De fapt asta doresc tuturor mamicilor si copilasilor!


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!
Of Monikus,au considerat ca nu e asa grav,si au lasat pe "mai tarziu" .E bine ca totusi scade febra. Tare imi e ca se inrautateste treaba,vorba Dacianei,si vor ramane numai dr slabi,care vor cere si luna de pe cer pentru un nimic.
Mai voiam sa spun ceva,dar asa un gust amar ce mi-a lasat chestia asta...


Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Ajutati-l pe Siluan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

buna dimineata

poftiti la proaspata, avem pe toate gusturile - ness-uri frappeuri si alte cele - daca tot sunt treaza de la 4 jumate macar atat sa fac si eu pt voi


Monikus, Laura ce va fac puisorii? sper sa fiti mai bine azi!

o zi minunata va doresc tuturor!


daci


"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

am uitat sa zic ca prima si prima portie este pentru Alex care ne serveste cu cafeaua in fiecare dimineata, asa ca-mi doresc sa fie si ea servita azi


daci


"follow ure dreams!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetele,

Vorba cuiva iau si eu o cafea direct in vena ca nu mai pot altfel.

Daci multumesc frumos pt cafea.

Ei bine dupa ce i-am pus jum de supozitor novocalmin aseara la 9 cand avea 39.1, la 12 noaptea i-am luat iar temperatura si era 38.7 deci nu cine stie ce imbunatatire. Asa ca, i-am mai dat 3 ml de ibalgin baby si inca o pereche de sosete cu apa rece si putin otet. Acum de dimineata nu mai frige. Inca nu i-am luat temperatura dar se simte ca e mai bine. In rest 100 de treziri pt ca am senzatia ca i se usucanasul, gatul nici nu mai stiu. Am bagat aerul conditionat in sufragerie si umidificator la el in camera. Nu mai stiu cum sa fac sa ne odihnim si noi un pic. Adevarul e ca parca si eu am nasul cam infundat. Eu nu tin copilul in camera cu aerul conditionat dar nu mai stiu cum sa fac cu caldura asta. La el ajunge din aerul dupa ce trece prin hol. In fine. Sper sa ne facem bine repede ca nu mai pot. Daca mai creste azi temperatura cred ca ma duc cu el la spital.

Faza nasoala e ca nu stiu de la ce face temperatura. Daca rosu in gat nu are nu imi vine sa cred ca face asa de la ce a zis dr de pe salvare. Cica are temp atat de mare pt ca e foarte cald afara si de la dinti. Oare sunt eu cazuta in cap ? Dar noi de ce nu facem de la temp de afara temperatura atat de mare? Si la dinti....eu stiam ca nu sare de 38. Nu stiu unde sa caut raspunsuri din pacate si vorba voastra o sa ramanem numai cu incompetenti care ne vor face viata si mai grea decat este.

Am o stare asa de tot rahatul.

Sper sa aveti o zi buna si un weekend mai racoros si linistit. Va pup.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput