Dovlecei in sarbatoare *180*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Lali, Xggg multa sanatate va dorim. Elle i-am pus paracetamol nu novocalmin. Dar era de 250.

Suede nu i-am facut coprocultura . Poate facem acum daca e grav. La multe lunite lui Mihnea.

Va pup. Fug la cel mic ca nu are stare.

Va spun mai pe seara cum suntem.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Lali, multumesc. La noi in coltul asta uitat de lume, evident ca nu exista aceste farmacii. Avem un Sensiblu amarat si acolo nu au. S-a dus fratele meu care sta in iasi sa caute pe acolo.
Monikus, multa sanatate si abia astept sa ne vedem saptamana viitoare.
Elle, eu am multe kg peste limita admisa, si la o nunta la care am fost de cand am nascut am optat pentru un costum fusta si sacou, care mai tineau in frau colaceii bezmetici.




--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Monikus ,,vezi ce iti spun cei de la ambulanta,eu la febra nu pot ajuta,Paul nu a facut febra niciodata.
Suede
Ellenuta spor la cautat rochita


Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Ajutati-l pe Siluan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Lali, multumesc. La noi in coltul asta uitat de lume, evident ca nu exista aceste farmacii. Avem un Sensiblu amarat si acolo nu au. S-a dus fratele meu care sta in iasi sa caute pe acolo.
Monikus, multa sanatate si abia astept sa ne vedem saptamana viitoare.
Elle, eu am multe kg peste limita admisa, si la o nunta la care am fost de cand am nascut am optat pentru un costum fusta si sacou, care mai tineau in frau colaceii bezmetici.




--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009



ai gasit ceva dragut care sa vina bine?

eu sunt disperataaaaaaaaa ... deja .. nu stiu ce sa pun pe mine sa acopar suncile .. si sa fie si dragut .. merg la nunta unei tare bune prietene, ne stim de cand aveam 5 ani ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Am disparut ca magarul in ceata dar am tras spaima vietii mele dimineata. Alessia a facut diaree....am inlemnit efectiv, am zis ca mor si o luam iar de la capat. Bine ca nu a fost cazul, nu a facut febra, nu a vomitat si am luat-o din pripa cu mar copt si orez cu morcov si parca si-a mai revenit si scaunul intre timp. Oricum, am trecut prin spaima vietii mele....ii multumesc lui DD ca nu a fost nimic grav din nou.

Monikus incearca tot ce a spus Elle, eu am reusit la febra 41 doar cu impachetari cu cearceaf ud. Multa sanatate.

Lali ma bucur ca e Paul mai bine.

Elle eu mi-am luat rochia de nasa din Unirea si aveau si marimi mari la mai multe magazine. Mai exista si in Prosper un magazin cu haine super faine, la etaj.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

monikus citisem pe undeva ca febra mai scade si de la amidonul din cartof. spunea acolo sa se rada cartof si sa se puna in sosetute si manusele. noua la 39.4 ne-a recomandat 3/4 novocalmin si 4 ml nurofen sau 5ml de panadol



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbâtii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Am disparut ca magarul in ceata dar am tras spaima vietii mele dimineata. Alessia a facut diaree....am inlemnit efectiv, am zis ca mor si o luam iar de la capat. Bine ca nu a fost cazul, nu a facut febra, nu a vomitat si am luat-o din pripa cu mar copt si orez cu morcov si parca si-a mai revenit si scaunul intre timp. Oricum, am trecut prin spaima vietii mele....ii multumesc lui DD ca nu a fost nimic grav din nou.

Monikus incearca tot ce a spus Elle, eu am reusit la febra 41 doar cu impachetari cu cearceaf ud. Multa sanatate.

Lali ma bucur ca e Paul mai bine.

Elle eu mi-am luat rochia de nasa din Unirea si aveau si marimi mari la mai multe magazine. Mai exista si in Prosper un magazin cu haine super faine, la etaj.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



bine ca ati scapat doar cu atat; poate a fost doar de la caldura

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

felicitari fetelor de intelepciunea de care ati dat dovada! BRAVO!!!! Happy_uka, inca odata ai aratat cat de OM poti fii!

Alex, bine ca ati scapat! micuta!


Ieri Flavius a facut primii sai 2 pasi singurel!!! Am deja baiat mare!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

uitasem sa va spun ca am poze din vacanta la semnatura..nu stiu daca am mai intrat sa spun asta...daca da, va rog eu sa iertati babaciunea de mine!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:


Buna fetele!
Raportez un Mihaita plangacios si caruia ii curg mucii ca la balamuc. Febra nu are,dar in schimb ochii ii sunt rosii de zici ca l+a tras curentul!I+am pus picvaturi in nas, dar zici ca are robinet!
Monikus sanatate multa !
La multe linite sarbatoritilor de azi!


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput