Prietene la bine si la greu 42

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:



Salutari fierbinti!

Am revenit de 2 zile acasa, nu am citit decat cele 2 pagini din cap curent, so am muuult de recuperat!
Am scurtat vacanta cu o zi caci ne-am imbolnavit (ceva gen Monisu ) evident, pe mine m-a apucat cand am ajuns acasa, asa ca am sechestrat-o pe mama la mine sa ma ajute cu Alex. El este bine, insa azi am fost la bilantul de 9 luni si stam f f prost. fata de luna trecuta avem cu 400 de g mai putin, adica 7.450 si 71 cm. Mi-a dat o lista de analize, pe care sper sa o onoram maine (sper sa reusesc cu pipi ala )
La mare a fost chinu' de pe lume, cu atata carat de diverse jucarele, paturele, el nu statea loculi nicio clipa, numai in nisip sau in apa ( a se citi in mare, caci piscinuta nu mai era interesanta dupa ce a descoperit-o). Pe scurt, am venit mai obositi din "concediu" si bolnavi pe deasupra!
Am retiut ceva cu fete insomniace cu bebei treziciosi, la noi este cam la fel.

va pup pe toate fara exceptie si sper ca sunteti bine si sa pot recupera curand!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

O Lyly! Ce povesti horror spui tu acolo...dragii de voi! Pup...si sa va reveniti cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Salutari de la Iasi!

Fetelor,nu mai pot de dureri de ochi, ce mai, muuulte artificii,multee!!!! Ionela

Ma bucur mult ca ne-a scris Ava, si ca si-a facut timp si Ramonika, pe langa faptul ca Broscutza e chiar activa pe forum!

Din pacate,mancatul cu noi la masa nu tine....eu incerc metoda asta de mult....Daca pun piureul in castron,sa o las sa pape singura,doar se joaca cu mancarea,isi pune si in cap,numai in gurita nu! Am incercat sa ii dau sa manance si pe jos,dar pleaca.
Iaurtel Muller i-am dat si eu,de mai multe ori,dar nu ii place(mie da!)
Branzica de vaci i-o mai amestec in legume,dar nu se da in vant dupa ea. Galbenus papa daca ii dau simplu,din mana.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Buna dimineata doamnelor

Cafele din Caucaz pentru toata lumea.

Am revenit din plimbareli, am avut un concediu superb, pe langa multe alte locuri vizitate am fost la varful Kasbeghi, al doilea ca inaltime din Caucaz, 5000m, o splendoare, fireste nu am urcat pana acolo, pt ca Mariuta nu e inca profesionista in alpinism, are doar experienta catorva canapele, dar am admirat toate peisajele din cea mai apropiata statiune.
Promit sa pun cateva pozici azi sau maine.

Am citit dar mare lucru nu am retinut. m-a capiat de cap caldura, dar si trezirile copilului din ora in ora asa ca ma inscriu si eu in clubul mamicilor cu pui nedormiciosi.

Am vazut ca sunt si cativa bebelusi nemancaciosi, pe a caror mamici le inteleg si le doresc multa multa rabdare si dulci

Diana nu pot sa ma abtin sa nu zic cat esti de gazeluta , arati super bine si nici nu se cunoaste ca ai trei copiluti. Iar Teo e atat de scumpica si ce mare i-a crescut perisorul , exact ca Mariuta are parul (eu sunt foarte incantata ca i-a crescut parul ca era cam chelbosila ).

Lavi ce de-a actiune ai tu! interviu (asteptam cu nerabdare raspunsul pozitiv), organizarea nuntii, rochie de mireasa . auzi...si spune-i lu doamna soacra-ta sa-si pastreze parerile pentru ea, cand mai are pareri din astea, da? tu chiar esti o mamica tinerica si frumusica si odata in viata esti mireasa, asa ca fa-ti de cap!

Am mai vazut fete dragi de care imi era dor Lalu, Ariadna, Doris, Broscuta si ma bucur mult sa le citesc

Acum ma duc sa incep actiune dezbagajitul.
revin mai tarziu



de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna ziua fete cucuiete,

Sunt asa de chiauna..cum ma asteptam de altfel..treziri multe, nervi..tra la la la la (ce frumoasa e viata). Matei e marait de la dinti, sper ca in 2-3 zile sa iasa si al doilea dintoc, acum mananca un ambalaj. Nooot, m-a invadat.

revin.
La multe lunitze sarbatoriti astazi!!!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Lylyana, ai pup iu!
Si noi ne-am cam chinuit la mare,era grele pe plaja,si de caldura nici nu putea sa doarma,deci trebuia sa petrecem amiezile in camera.
Si ne-am intors cu ea mai usurica cu vreo 200 grame

Sper sa ii treaca repede burtica lui Alex-cel-frumos,si ma bucur ca o ai pe mama ta sa te ajute

Lauriciu,deci peste vreo doua saptamani vreau sa vad artificiile de pe malul marii,da?

Ramonika,felicitari pt dintoc! Habar nu am cat dureaza pana iese tot,dintocul nr 5 i-a iesit acum vreo 3 saptamani,si tot nu e complet crescut.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, nu ma grabesc asa tare la bb2, ca am cezariana si cica tre sa asteptam vreo 12 luni, plus de asta nu sunt inca pregatita psihic pt starile din sarcina, si cu rechinila patrulacioasa dupa mine. Prin noiembrie ne apucam serios, pana atunci facem practica.
Vreau oricum sa fie Amalia mai marisoara cand s-o naste sor'sa, sa ma pot intelege cat de cat cu ea

Lyly, nasol cu marea, vad ca si tu si Broscutza nu ati avut parte de concediu linistit..Las ca va reveniti repejor! Desi voi ati mai tras-o cu bolicica si inainte de a pleca, cu rubeola
Hai va pup, sa va reveniti cat mai repede!

RamoC, si eu sunt curioasa pe unde mai umbli matale si ce mai pui la cale..

Lavi, vrem pozici cu rochiuta de miresica, da??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neata all!

Monis, astept sa-mi scrii . Bine v-am regasit. Mda, sper sa scapam odata, ca mai avem putin si facem juma' de an de cand tot zicem ca mergem..mergem..si nu apucam. Deocamdata, Tati de Albastrel e pe antibiotic si cu bandaj la gat, asa ca el mai are de asteptat....si cum mai sunt doar vreo 10 zile pana plecam la mare (sper sa mai prindem si noi ceva vreme bunicica), e clar ca o lasam dupa 1 septembrie
Rareshu' papa mai mult decat ok, Doamne ajuta! Iar eu am trecut de starea aia tip "aolio, nu mananca, ii indes pe gat ca trebuie". Daca a mancat mai mult de jumate si nu mai vrea, asta e, m-am oprit. Asa cum singurel mi-a transmis ca nu mai vrea 2 iaurtele , si acum papa numai 1...asa cred ca a fost si cu reglarea meselor. Asa ca nu gresesti . Zi-mi si mie, tu cum ai facut cu peste-mamaliga-prapadeste, cand i-am dat in Bucuresti? De unde l-ai luat?
Hai ca poate se da pe brazda si Santi, pana la urma..cu somnelul si trezirile dese

Bey, apropos de shnaps...maine ne vedem cu niste pretini din Anglia....cred ca ma dau si eu pe brazda si bag niste limonceluri....desi pe caldura asta, numai d-astea-mi trebuie....da' totusi, prea vorbeam de ele si vorba aia, je n-am nicio restrictie

Smara...tare greu trebuie sa-ti fi fost, dar Timi cred ca a fost tare haios, cum se stramba el la dusmanul-iaurtel

Legat de bebei care papa singurei...ete ca al meu n-o face...e drept ca nici nu prea am incercat foarte des, de teama ca se va ineca...singura chestie pe care o mananca singur e biscuitele ala ametit (pe care nu i l-am dat foarte des), cu marul se ineaca iar piersica mai mult o limboseste . Astept sa iasa dintocii de sus, ca sa aiba cu ce sa mestece flacaul

Ralu, eu am gasit iaurt Natura in Carrefour si in Kaufland. Si la gramaj mic de 15gr...si la cel mai maricel, de 375gr, parca.
Si eu dau legumele amestecate, nu cred ca e ceva gresit in asta. Carnita ii dau cam de 2 ori/saptamana (asta pt ca imi iese cantitate mai mare ce-mi ajunge 2 zile), iar galbenusul i l-am dat de pe la 7 luni jumate...acum ii dau 1/sapt.

Ava, ce bine-mi pare sa te citesc . Si ce frumos au crescut baietii tai

Di, mumoasa foc, parol!

Lavi, nu uita sa faci poze cu noile achizitii, si sa le urci pe net, da? Nu de alta, da' stii ca avem matza corioasa din Mangalica ...pe care o si o

Ramonik, pentru Ruxi si carliontii ei frumosi, iar pt tine, inca un si multa sanatate!

Lyly, imi pare rau ca avusarati iesperienta asta urata cu marea...Succes la analize, sa iasa totul ok, chit ca bilantul nu a fodst tocmai multumitor. Si sanatate!

Lumi, pe mine ma ustura ochii deja, de la artificiile astea si astept cu nerabdare picanteriile
Eu i-am dat lui Rares, la inceput, iaurt Milli, apoi Campina si acum l-am trecut pe Natura (lapte proaspat + culturi).
si sper ca si Anabelle sa se dea pe brazda, odata si odata

Monica, spor la desbagajit!

Apropos de bb2, am fost saptamana trecuta la niste cunostinte cu un bb de 1 saptamana.....si am ramas cu gura cascata.....Albastrelu' meu era urias...si eu tot mic il vad . Incredibil cat de mult au crescut...iar cand il mai si vad mergand, tinandu-se cu mainile de taica-su....

Asa, inca un sentimentalism...si am fugit la bucatareala de pranz.
De azi, am decis sa il lasam sa doarma singurel in camera lui. Sper sa si reusim .

Ah, vroiam sa-i mai zic Liloasei..de fapt, sa-i reamintesc, ca poate a uitat ....inainte sa te hotarasti sa-ti iei belet la ploaia de noiembrie din septembrie ....da un semn de viata, bine? (sau mai bine, lasa, te stresez eu din cand in cand )

pfoooaaiii...ce placintzoaie...

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna ziua,

In cazul in care nu ne-ati uitat de tot intru si eu sa va salut, sper ca sunteti bine.
Pe noi ne-au omorat caldurile, prin urmare nu am mai deschis calculatorul de vreo 2 saptamani. Am mari restante la citit si nu stiu cand o sa reusesc sa fiu la zii .

Noi suntem relativ bine, adica cred ca Robert are infectie urinara. Dimineata am descoperit ca nu a udat deloc pampersul pus aseara si azi de cate ori a facut pipi a plans foarte tare. I-am dus deja o proba la analiza astept sa vad maine rezultatul. Nu face febra, in rest e vioi, mai putin cand trebuie sa urineze. Sper sa nu fie grav. Nu am urmat sfatul pediatrei de a-i da direct Augmentin astept sa vad cum ii ies analizele.A mai fost vreun fulgusor cu infectie urinara?Daca da cum s-a manifestat si cat de repede a trecut. Va multumesc mult pt raspunsuri.


Asa sa va dam si vesti mai bune: avem un dintisor, mergem de-a busilea, ne ridicam singuri in picioare de marginea patului, spunem mama, tata, dada, baba,se aseaza singur in fundulet din 4 labute, tot nuj prea ne impacam cu legumele(dar pe caldurile astea e de inteles), daca il tin de manute face pasi foarte bine si vrea sa mearga prin toata casa.

va pup

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Crissa, sa se faca Robert bine..nu stiu ce sa zic de infectia urinara...

Matei are temp 38.6 in fundulet, cred ca e dintele asta de vina de-l chinuie, off, ii dau sa pape acum si apoi cred ca ii dau niste Panadol..poate reusesc si-l adorm sa scriu si eu mai mult

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput