Prietene la bine si la greu 42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

He, he la ce ore scriu si eu... Daca suntem in varianta light cu un singur copchil umblam pe la chefuri pana dupa miezul noptii... Monis, deja s-au lansat ceva artificii astazi, acu nu mai am cu cine ca barbata-miu o chefuit la greu, eu sofer, deh... 10,5 kg avea si Vlad la 2 ani...

Ionela, distractie placuta cu tati!

Ava, ce ma bucur sa va vad! Ai revenit in forta, cu capitol nou! pupam gemelutii!

Lalu si de voi imi era dor, pupam zburdarnica mica! Cand povestiti tu, Monica, Padi, Ralu de puiuti (parca astia din decembrie sunt mai harnicuti sau mi se pare mie? ) imi amintesc si eu de Timi ca tot asa harnicuta o fost si ea.

Lili, faina piscinta, numa te rog sa n-o lasi sa doarma acolo (chestia aia cu dioxidul de carbon care se concentreaza in spatiile neventilate, ca-i mai greu decat aerul...) Asa de joaca pare super!

Coque, lasa curiozitatile astea, ca-i ca si intrebarile de pe la 2-3 luni: cat lapte papa puii vostrii pe zi/la o masa etc. Stii tu, raspunsul de atunci e velabil si acum, sunt care se satura cu 50 de grame, sunt care nu se satura cu 300...

Smara, pupam nemancaciosul mic!

Stephy, mai face febra Iustinul?

Ancutza, e bine daca rupe asa evolueaza firesc tusele astea, un pic de chin si trece (perioada asta poate sa-ti mai vomite de la secretii...)

Dancutza, sunteti deja pe lapte normal? Il suporta bine? Ce mai face mama ta?

Cuscri, mai da un semn de viata. Mi-am amintit ieri noapte ca m-ai intrebat de Ivanica, nu pot spune ca am pile pe la nici care de la Padurea verde, dar acolo pila cea mai buna ii banul. Daca intervine "pila" asta totul e posibil...

Licurici, iata si pozele promise, aici printre astea: http://family.webshots.com/photo/2293519140061225341UrLqiR

Buuun. Mai intind o masina de rufe si la culcare cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Niassa

Eu cu recuperarile in dinti, va trimit o asa, cam pentru toate gusturile...si va pup pe toate...

Hai ca Urlatorul sef iarasi s-a trezit...am o multime pe cap...si dupa 12 trebuie sa merg sa probez o rochie de mireasa , e mai mult rochi simpla...ca nu imi trebuia voal sau alte nebunii...nu mai da bine...la o "mamica batrana asa ca mine" (vorba soacrei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hopa sus ..doar atat pot zice
Arati super lady Di!!! Si aplauze pt vointa si indarjirea sa te tii de regim!! Iar floricica mica albastra care sta in piciorute e o scumpica!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Lalu si de voi imi era dor, pupam zburdarnica mica! Cand povestiti tu, Monica, Padi, Ralu de puiuti (parca astia din decembrie sunt mai harnicuti sau mi se pare mie? ) imi amintesc si eu de Timi ca tot asa harnicuta o fost si ea.

..asa e cu astia micii din decembrie, si mie mi se par mai harnicuti in toate, si la papa si la kg si la miscari..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si..niatza si de la Mangalia! , ca noapte buna v-a dat-o tot Mangalia ,cealalta jumatate

Ava multam de capitolas, mare surpriza ne-ai facut! Tare imi place sa va citesc si pe tine si pe Gabitza cand povestiti ce diferiti is gemanutii vostri, si cum au ei personalitati diferite!!!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata gagici,
mai dau si eu un semn de viata, ca vad ca m-ati pomenit. n-am disparut, mai citesc, insa nu reusesc sa ma adun sa scriu, asta mica se apuca de urlat cand ma vede ca stau la PC si n-o bag in seama...

in primul rand despre noi: Ruxi e bine, creste, de papat papa asa si asa, daca s-ar putea ar manca numai banana si pepene insa mai accepta si alte alimente, tztz insa tot cam pe primul loc e. de trezit se trezeste noaptea, nici nu mai stiu de cate ori, pt. ca am luat-o langa mine in pat (stiu ca nu ar fi trebuit), insa se intoarce mereu pe o parte si pe alta si sta cu picioarele la 90 grade si chiar nu mai incapea in patutul ei. si pe de alta parte, noaptea nu mai trebuie sa ma dau jos din pat s-o iau la tztz, ci ii dau din pozitia culcat si e mai usor si pt. mine.
nici ea nu e campioana la busilit, nici nu sta in picioare sustinuta, insa o s-o faca ea si pe asta o data si o data.

eu sunt mai putin bine, ma lupt cu niste infectii urinare, deja acum am a treia infectie de dupa nastere, am cheltuit o groaza de bani pe medicamente si e cam dificil cu antibioticele si alaptarea, ce mai, o "veselie"...

acasa am fi murit de cald daca nu aveam AC, sper sa nu fac infarct cand o sa-mi vina factura la lumina...
ne-am pus centrala saptamana trecut si 4 zile a fost vraiste prin casa, 2 zile am stat la mama (impreuna cu 2 matze, a ei si motanul nostru - l-am dus si pe el, ca a fost deranj cu instalarea centralei). Ruxi asa se bucura cand vede matzele, bate din palme si chiuie de numa...

cam atat despre noi deocamdata, inchei aici, nu inainte de a spune ca azi noapte am visat ca Licuriciu era gravida.... pentru ca azi sa citesc ca planuieste bebe 2...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

cam atat despre noi deocamdata, inchei aici, nu inainte de a spune ca azi noapte am visat ca Licuriciu era gravida.... pentru ca azi sa citesc ca planuieste bebe 2...


fata..doar ce is in vizita neamurile pe la mine, chiar sa vreau nu is borti

Si ma bucur tare sa te citesc, o gramada de invidie+ pe mine cand te aud ce frumos relationeaza Ruxi cu matzili!
Shu!Shu la infectiile alea!!Poate ai si imunitatea scazuta tare, si de asta revin pacatoasele

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mai completez zicand ca ne-a ap;arut un dintisor in gingia de jos, abia se vede varful.
cat dureaza de cand se iveste varful pana iese tot dintele?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

ohoho..Ramo, dureaza, fiimea de la 7 luni jumate i-au iesit primii dinti nici acu nu is iesiti de tot afara, doar pe jumatate doar..deci ai de asteptat..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ramonik, ce bine imi pare ca te citesc...felicitari pentru dintzisorul frumos al Ruxandrei si sper din suflet sa treaca infectia asta urinara care stiu din esperentza ca e nasoala rau de tot!

Licurix baga neamurili intr-o camera, incuiele bine si apuca-te fata de bebe2...pupa Rechinasha busilatoare din partea mea!

RamoC...mai da semne de viatza...te-as suna...dar...no tengo dinero no tengo dinero pe telefon....hai ca te buzzaiesc pe mess..sa vad...poate raspunzi!

Mergi la inceput