Mamici de sept-oct'10- bun venit Bianca! (129)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Mercic pt incurajari, fetelor!

uta28 este 31+ cu Mara Elena
------------------------------------------------
http://micaevents.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Nu, nimic de genul asta. Chiar incerc sa ma pastrez pozitiva fara sa fac prea multe scenarii d-astea. Astept semne mai relevante.


Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Fulguta nu ai eliminat cumva si ceva alb gelatinos?! O fi dopul...El e alg gelatinos cu firicele rozii! Daca e el fii fara grija ca se reface si nu e un semn precis ca nasti!

Alina-Mirela 36+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra



uta28 este 31+ cu Mara Elena
------------------------------------------------
http://micaevents.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Multumesc mult fetelor!!! Multumesc pentru sfaturi, exemple si incurajari!!!!

O sa incerc sa stau calma pana ajung la medic si vedem atunci ce-o fi!!!
Va pup pe toate si va urez din suflet toate cele bune!!!!

PS: nu stiu de ce nu mai pot intra pe contul de picasa. s-a schimbat cumva parola???? Daca da, sa-mi trimita si mie cineva in PM parola. multumesc mult!

kissssss

Ghiocela 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Buna dimineata la ora asta si de la noi!
Multumim pt micul dejun, dar eu am sa mi-l aduc pe al meu: paine prajita si ceai de menta. Si cred ca am s-o las mai usor cu poftele si cu mancatul non-stop ca aseara am patit-o rau de tot. O singura data am la inceputul sarcinii si acum aseara . Ma surprinde insa pt ca eu nu am probleme cu stomacul deloc, in rest. Dar as'noapte am avut niste dureri de stomac+spate pana pe la 3 de credeam ca poate nici n-o sa-mi dau seama daca nasc
Acum sunt mai bine, am mancat si juma' de lingurita de orez si incerc sa ma hidratez. Sper doar ca nu a suferit bebe din cauza durerilor mele. Oare ar tb sa povestesc la dr, sau daca a trecut e
ok?
Puiutza - 4.800, dar nu stiu daca din cauza a ce am mancat eu, poate pt ca am ajuns la 42 sapt

Oana 32+ cu si mami de Dimitrie (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui be_one

Buna dimineata la ora asta si de la noi!
Multumim pt micul dejun, dar eu am sa mi-l aduc pe al meu: paine prajita si ceai de menta. Si cred ca am s-o las mai usor cu poftele si cu mancatul non-stop ca aseara am patit-o rau de tot. O singura data am la inceputul sarcinii si acum aseara . Ma surprinde insa pt ca eu nu am probleme cu stomacul deloc, in rest. Dar as'noapte am avut niste dureri de stomac+spate pana pe la 3 de credeam ca poate nici n-o sa-mi dau seama daca nasc
Acum sunt mai bine, am mancat si juma' de lingurita de orez si incerc sa ma hidratez. Sper doar ca nu a suferit bebe din cauza durerilor mele. Oare ar tb sa povestesc la dr, sau daca a trecut e
ok?
Puiutza - 4.800, dar nu stiu daca din cauza a ce am mancat eu, poate pt ca am ajuns la 42 sapt

Oana 32+ cu si mami de Dimitrie (23.10.2004)


Be one sper sa iti fie mai bine dupa orez....ai grijuta de tine...nu cred ca BB a fost afectat!
Dar Dimitrie a avut 4.800 g.. ......nu ma speria....deja am trecut le regim precum spuneam.....sper sa nu ajunga asa de mare! Ai fost hotarata sa faci un baietel asa mare - si cum ai nascut cu ceza parca spuneai nu?

Dana 35+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgescu oana

Citat:
citat din mesajul lui ghiocela13

Buna dimineata fete dragute!!!!!

In primul rand as vrea sa va salut pe toate pt ca nu am mai scris de mult pe forum chiar daca am citit zilnic postarile voastre.
In al doi-lea rand as vrea sa spun Bun venit primilor bebeluti dragi, fetite si baietei, sa fie sanatosi si voiosi si sa aduca numai bucurie parintilor lor!!!

Fetelor, sunt cam suparata si acuma m-a apucat si disperarea. aseara am avut o scurgere mai abundenta, adica....mult lichid apos, mi-a udat chilotul cam mult, cam cat o palma. Nu stiu ce sa cred, la ce sa ma gandesc. sper ca nu mi s-au rupt membranele prematur.
Oricum merg mai tarziu la medic ca este de garda la spital. dar imi vine sa inebunesc de ganduri.
Voi ce credeti? Vi s-a intamplat asa ceva?

Ghiocela 31+



Ghiocela nu te panica, mai povestea acum cateva saptamani na dintre fete ca a patit ceva asemanator si era de fapt secretie , oricum cel mai intelept este sa te vada si medicul tau .
Te asteptam cu vesti bune





Oana si Maria Alexandra(17.04.2004) si Graviduta de 31s +
Martie-Aprilie
eu am patit asa, m-am trezit dimineata cu chilotul tot ud parca facusem pipi pe mine si am figit la dr. din fericire nu a fost nimic grav, mi-a zis ca e o secretie apoasa care se poate repeta de cateva ori in sarcina (am o prietena care la fel a patit). totusi daca vezi ca nu se opreste, curge cate putin si continuu sau se repeta la interval de cateva ore, mergi la dr.

cristina si bebe in burtica 31+sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

Da, cezariana, ca am facut eco cu cateva zile inainte si s-a vazut ca e mare + ca aveam un chist si am rezolvat si asta atunci. Aveam si o burta imensa, ceea ce se pare ca nu mai am acum. Dar sper sa ma descurc si cu o coca mai mica

Oana 32+ cu si mami de Dimitrie (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

puteti sa ma treceti si pe mine in listutaa.am nascut pe 7 august un baietel,Calin Ioan, de 2850, cezariana 38s, 49 cm, apgar 10.imi pare rau ca nu am mai intrat de mult.de ieri suntem acasa.revin si cu poze.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

neata si de la noi . felicitari fgetelor cu semnaturici noi, tot inainte ca nu mai e mult

cristina si bebe in burtica 31+sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Buna dimineata si pupici la burtici

Multumim pentru micul dejun, foarte gustos.

Fetelor, si eu ma incadrez in cercul mamicilor care mananca aproape nelimitat. Mie tot mi se spunea sa mananc mai bine la inceputul sarcinii, ca in trim 3 nu o sa mai am loc de bebe sa mananc asa de mult... Da' de unde... Acuma bag in mine de zici ca nu am mai vazut mancare de 3 ani...


Sabina, 34+ cu Nicklas

Mergi la inceput