Iepurasi de Mar-Apr 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

CORI....acum imi vine sa rad... la mine nu vin decat fratele si parintii mei, si de erau nasii aici as fi facut si fara ai mei, eu vreau doar sa botez copilul, nu sa fac chef

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Da-i Nurofen ca este antiinflamator si ii face bine, dar nu te astepta sa-i treaca umflaturica foarte repede, iar etapele resorbtiei se fac pe portiuni, deasta uneori ti se pare ca se umfla mai mult nu stiu pe unde. Pentru ca, de fapt, se retrag alte zone inflamate si raman cele inca umflate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Salutare tuturor,

Vladi sanatate multa. Offf ai patit-o anul asta cu raceli, gripe, bronsite si mai stiu eu ce mizerii de boli. Bine ca nu dai si copiilor. Apropo, am vazut copiii, sunt niste barbatei in minitura. Si frumosi de numa.
Sofia a luat luna trecuta 200g si avea la 5 luni jumate 7,2 kg. Asa ca, nu-ti fa probleme, continua asa ca eu zic ca e ok. Uite Sofia nici nu vrea sa miroasa LP, de aiai am trecut la supica, dar asta dupa 5luni jumate, spre 5luni si 3 sapt.
Miria superba casuta si mai ales curtea si livada. E de munca acolo, dar si satisfactiile vor fi pe masura. Spor la treaba si lasa gandurile negre si ganganiile in plata Domnului
Cat depsre flacaul tau e o mandrete de baiat. Deja mi-e dor de Sofia asa mica .
Oana, esti o mamica cu experienta de acum, ce bine descrii tu ce trebuie avut in vedere la supica.
Sensibila
Ello fato tot nebuna esti. Iar Geo tot frumos, are niste ochi de ma baga in boale, auzi acu are si dintisor. Bietele fete ce vor fi in jurul lui
Astero pupam scumpa frumoasa foc .
Dianami bine ai revenit. Imi lipsesc postarile tale.

Am inceput sa scriu in capitolul trecut, trimit ca cine stie ce se mai intampla si trece si capitolul asta pana sa termin. Mai citesc si revin.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Am editat pt ca facusem o greseala dureroasa de ortografie..scuze.

LAlexandra, ai si tu dreptate, in primul rand nasii sa fie oameni buni.

http://community.webshots.com/album/578341030YSqcbb?vhost=community&action=refreshPhotos&albumID=578341030&security=YSqcbb

Pun si niste poze proaspete, sa vedeti cum doarme duduia mea.

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Miria frumos sa ai asa o casuta... Cat despre ganganii sa stii ca pediatra m-a avertizat sa nu prea mai ies cu copilul seara din cauza acelor tantari care sunt purtatori ai vrusului west nile si incep acum spre toamna sa-si faca aparitia. Asa ca poti fi si in Bucuresti ca pericole d-astea tot sunt. Eu stau acum pe ganduri daca sa-l mai scot p-asta mic seara in parc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Iaca..am prins iar curaj sa scriu...Sper de data asta sa nu mai trimit mesajul in neant

MIRIA - frumoasa casa, s-o stapaniti sanatosi!e de munca nu gluma!...acum ca trebuie sa punem la punct apartamentul cumparat, am vazut cate sunt de facut si cati bani de cheltuit. Doar ca sa ne puna la punct parchetul existent in dormitoare si sa-l rascheteze ne-au cerut 1100 euro (ptr 36mp)
Asteptam s-o vedem pe Maritza

VLADI - frumosi de pica baietii tai! oare ce fel de soacra vei fi? Daca nu vrei sa te arati ochilor nostri curiosi, stai linistita...Imaginea unei mame sunt copii asa ca...

CORIMAMI - simpatica foc duduia ta!

ASTERO - pupicei dintzosului mic!

Cu botezul sunt si eu in ceata. ca acasa nu stiu cand ajung , ca sa-l fac in RO si aici nu cunosc pe nimeni ortodocs care sa fie nas/nasa. cei care ne sunt apropiati sunt catolici (ca sotul) si eu botezul vreau sa-l fac ortodocs...Si cu preotii astia ce sa mai zici...cate bordeie atatea obiceie. ca nu mai stii ce e lege si ce tocmeala

S-a trezit maraila in patul cel nou si e tot un bu..vu...asa ca fuug la el!









Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc in continuare de laude! Noi casa am ridicat-o inainte de criza si multe din lucrurile importante de acolo le-am luat cand inca se mai putea financiar. Acuma totul a devenit foarte complicat si greu de realizat.
Tocmai pentru ca am o curte mare care trebuie in mod constant ingrijita, nu o voi incarca pe cat as fi vrut. Eu, personal, nu pot sa am grija de ea, iar in seama taranilor de pe acolo nu-mi las nici casa si nici curtea. O sa mai pun poze cand voi face, ca s-o vedeti in ansamblu.
Eu iau mereu aparatul cu mine, dar pacat ca nu se fac singure pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Iata am facut fapta istorica sa-i ofer LP lui Floricica dupa un alaptat. Deocamdata nu prea stie ce a faca cu tetina, am tot insistat insa cu blindete si, cu tot cu ce s-a scurs pe barbie, a luat 40 ml. Deocamdata as zice ca se saturase cu ce luase de la mine si a luat LP doar asa ca am insistat. E curios, se strimba dar nu-i diplace, impinge afara tetina, apoi o cere inapoi... O sa mai incerc 2 zile, sa ma lamuresc daca ii trebuie sau nu supliment. Daca ia mult, deduc ca-i trebuie, daca ia doar de pamplezir, ma opresc, inseamna ca nu-i trebuie si continui alaptat exclusiv.

Eu nu-s ingrijorata ca are prae putine kg, ca e doar usor sub medie, ci ma ingrijoreaza "trendul descendent" pt ca in fiecare luna a luat in greutate tot mai putin decit se zice ca e media. Avansul de la nastere l-a ajutat si de aia e inca bine per total, dar , cum zice doctorita, daca continua sa ia tot mai putin in greutate si tot scadem, scadem standardele... nu mai e asa de bine.
In fine, deocamdata vreau doar sa ma asigur ca nu ramine flamind dupa alaptat. Daca se satura la mine chiar cu mesele lui mai subtirele, eu sint ok cu asta, ca intr-o luna incepem diversificarea si alaptatul nu va mai fi baza alimentatiei in scurta vreme.
Pt moment as mentine alaptat exclusiv ca s anu am ce sa-mi reprosez ca nu i-am dat destui anticorpi si nu l-am ferit de boli :)

A fost azi pediatra, la cm a iesit bine, e pe medie, deci ok.

Revin acusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Fetele-cucuietele, va multumesc tare mult pt vorbele frumoase la adresa baietilor mei, sinteti f f dragute - dar am mai zis, ma simt cam prost cu atitea laude si cu faptul ca se consuma spatiu pe forum cu dragalasenii pt mine... Vorbesc serios, nu ma simt in largul meu deloc cind primesc complimente, prietenii mei stiu bine asta - sint sucita rau, asta e ! :)

Stiti, ma gindesc eu asa, ca daca vreun copil de aici ar fi uritel oricum toate posturile ar fi cu complimente, pt ca voi sinteti niste doamne!
Eu tocmai i-am zis azi bonei ca Floricica e frumusel tare din fatza, dar din profil e cam uritel (sincer cred asta, nu are un profil frumos deocamdata, cum nu avea nici Vladimir). Iar boan a sarit in sus, "cum puteti sa ziceti asta? doar sinteti mama lui? e f frumos!" Pai... asa sint eu, zic ce cred. Pt ca nu cred ca a iubi sau aprecia pe cineva inseaman sa-i oferi doar complimente si sa ti se para ca totul e perfect... pt ca niciodata nu e totul perfect :))

Multumesc si pt informatiile si parerile legate de ingrijorarea mea cu cresterea in greutate a lui Floricica!

Cit despre poze cu mine... iertare, dar n-am sa pun, nu ma ascund in nici un caz de voi dar ma simt bine asa. Nu sint deloc confortabila cu Internetul.
De altfel nu e nimic interesant l amine, seman cu mult alume, nici frumoasa nici urita, doar f inalta si cam ... obeza, ca sa fim cinstiti :))
Pt mine nu e important cum arata omul - si sa stiti ca nu am habar cum aratati multe dintre voi, ca nu-s curioasa deloc din fire si nici nu ma uit la toate pozele, iar daca ma uit ma concentrez pe iepurasi si cam uit chipurile voastre. Dar nu simt deloc nevoia, pt ca in mintea mea aveti alt chip, ala care reiese din scrierile voastre - asta mi se pare mai important, pt ca din destainurile voastre vad sufletul, ceea ce e cu adevarat important, pe cind chipul e modelat f tare de moda momentului in machiaj si coafura, de educatia estetica a anturajului... si e diferit de ce am eu in minte :)

Faptul ca aloc un timp important cititului pe forum si scrisului arata insa ca va pretuiesc f tare, sa stiti, ca eu sint din aia careia nu-i place sa-si piarda timpul cu chestii irelevante :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Vladi vad ca Florian urmareste acelasi parcurs ca David. Noua ne recomandase pediatra completare de acum o luna. Cum spunea o prietena, acusi ii diversificam si daca bebelusii vor dori raminem numai cu mesele de la sin plus papaica.

Am vazut pozele cu, cavalerii tai. Florian seamna mult cu tine e foarte frumos!

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput