Dovlecei in sarbatoare *178* La multi ani TECHILA!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kawa pup si eu baiatul drag si frumos.
Esti mortala cu incercarile tale de torturi..dar ei nu au torturi ? ca sa cumperi unul ?
Abia astept sa vad pozele de la 1 an

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

BUna fetele !
Am intrat pe fuga sa ii urez LA multi ani! si tot ce isi doreste Techilei! SA ai parte de tot ce este mai bun!

Ioana ma bucur ca puiul mic este bine!

Fug sa citesc din urma!


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

La multi ani si lui Josh si celorlalti dovlecei de azi!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

seara buna dragelor
mi-au placat musafirii, am hranit cupiii...obositoare zi...adica destul de obisnuita
cristina, tare multumesc pentru mesaj, asa frumos este sa stii ca se gandeste lumea la tine si rupe din timpul pretios chiar si cateva secunde ca sa te felicite...te face sa nu te simti degeaba
si vroiam sa iti spun si tie si danei ca fetele din partea cealalta sunt tot noi...doar ca in alta parte...eu prefer sa nu ma gandesc ca s-a rupt forumul, ci sa ma bucur ca fetele nu au plecat de tot si ca le pot gasi undeva...asta e cel mai important. si sunt sigura ca s-ar bucura maxim sa intrati si acolo, chiar si ca sa ziceti nimic. sunt aceleasi fete pe care le iubim...doar ca in alta parte...sunt prietenele noastre.

Va multumesc muilt pentru urari

nu l-am felicitaM pe josh ca face lunite...LA MULTE LUNITE, JOSH!! SI FELICITARI MAMICII TALE!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA sa ai parte de tot ce e mai bun si sa fi fericita alaturi de familia ta minunata
Si pentru tine mami www.youtube.com/watch?v=MT7UXJDMRuc&feature=related" target="_blank">cu drag,la anul iti vor canta feciorii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Si sa salut si eu ca omu,va dragelor
Noi suntem pe ultima suta de metri si plecam acasa,as mai fi prelungit biletul dar fiindca l-am luat la u pret mai jos nu se poate modifica data daaarrrr s-ar putea sa vina sora-mea duminica si sa mergem la mare
IOANNA ma bucur ca Carol e mai bine,de sistem nu mai zic nimic,e tipic romanesc
KAWA la multe lunite pentru Josh,sa creasca mare si sanatos
IULIKA un si pentru tine,cum te simti?
CRISTINA ma bucur ca ai intrat,vad ca sunteti in plimbari,bravo voua si ma bucur ca te-ai distrat la nunta
DANA te si pe Ana,sper sa va fie bine in noul loc si ma bucur ca sotul s-a acomodat
ALEX te mami si nu mai fi suparata,asa e viata nu toate sunt cum vrem noi,oricum ele stiu ca sunt in sufletul si gandurile noastre si daca avem ceva sa le spunem o facem aici caci ele ne citesc iar noi daca vrem sa aflam intram acolo
Mai fetelor de 2 zile zice si fii-mio ba-ba,bea-bea sau dea-dea,sa speram ca in curand va zice si ma-ma,oricum e ceva fata de vesnicul aaaaa
Acum linge masa si cand se plictiseste incepe sa scoata ce e sub ea si sa arunce jos,are un mod de le-a arunca ca si cum"de tine nu am nevoie".
Mi-e o foame de lup,m scos niste creveti dar tare lene mie sa-i fac,astept sa manac de la Techila,orice e binevenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex sa va simtiti bine la mare, abia astept impresii. Si eu ti-am zis saptamana trecuta ca sunt scutece din alea la dm.

Mada ar fi super sa vina sora ta si sa mergeti la mare!

Techila la multi ani! Mi-a placut mult cum ai zis-o

Cristina eu sunt o bucatareasa foarte buna . Serios . Pe vremuri ma puneau si din partea lui Relu sa le fac papi ca fac mai bun decat socrella (nu le placea ca ea facea prea gras) si astia ai mei acasa aveau mancaruri care ziceau ca le fac mai bune decat mami. Dar mie imi place sa gatesc RAR si simplific lucrurile pana nu mai e nici o reteta. Adica daca vad ca trebuie prajiti niste morcovi, ma gandesc ca is mai buni fierti, apoi ma gandesc "da de ce nu cruzi?", apoi ma gandesc ca decat sa muncesc atata sa-i razuiesc, mai bine rontai pe ei . Sunt sigura ca acum cand va trebui sa-i gatesc lui Alex sa-i placa papi sanatos voi ajunge sa-mi pun iar imaginatia la lucru. Dar pentru mine nu depun atata efort . Eu mananc orice ce imi fac, nu sunt pretentioasa la gust. Mi-am dat seama de asta cand am avut emotii sa dau din mancarea mea altcuiva. Pentru ca nu se punea problema ca nu as fi stiut sa fac mancare mai buna, dar nu vedeam sensul, daca numai eu mananc din ea . Cand gatesc totusi, foarte rar fac o mancare noua, sa nu stiu ce gust ar trebui sa aiba. Ma bazez mult pe internet. Daca am mancat hummus in Israel si mi-a placut la nebunie, am cautat reteta si am facut-o si eu. Dar sa stii ca daca imi amintesc de vreo carte din biblioteca mea si a lu' mami din care sa fac retete, o sa-ti spun. Avem vreo 4 etajere pline de carti de bucate si super sanatoase, si mai putin. A, si eu cumpar Good Food. Arata minunat toate pozele. Nu stiu daca am facut mai mult de 5 retete din reviste, dar arata demential .


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Vreau sa urez si eu LA MULTI ANI minunatei Techila!
Sa ai parte de cele mai frumoase cadouri, ganduri, sentimente!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de frumoasa ta familie!

Te pup cu drag.


Am intrat rapid sa va pupicesc, sunt asa obosita ca nu mai reusesc sa recuperez si sa stam la o barfa. Va multumim pentru urari, sunteti cele mai dragute.

Selen

Monikus

Josh la multe lunite! Sa cresti mare si voios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Raluk, esti mortala cu mesajul de mai sus!

Asa de frumos ai spus tu in muuulte cuvinte, bine alese, ca de fapt tu nu gatesti! Mai, eu daca as manca morcovi cruzi m-ati culege de pe jos. Si asa ma gandesc cu groaza ca daca renunt la carne o sa imi fie o foame permanenta. Adica acum mananc carne de nevoie, ca sa tina de foame! Nu stiu ce ma fac numai cu legume. Cred ca suplimentez cu prajituri!
Mihaela, am incercat mai devreme sa-ti gasesc pe net niste retete de torturi din astea cum vrei tu, colorate si in diferite forme. Stiu sigur ca am gasit mai demult un blog demential, dar nu mai stiu unde. Si m-a luat o pofta de duciuri!!!!!! Muream cu pozele alea faine pe ecran, asa ca am renuntat la cautari. Ce vroiam sa iti spun e ca sigur gasesti de unde sa te inspiri. Aici am vazut in supermaket niste tuburi cu o pasta de diverse culori din care se fac diverse figurine pentru ornat.
Madalina, ce fain ca vine surioara si mergeti la mare! Sa va distrati la maxim!
Techiluto, eu as veni la petrecerea ta de dincolo, dar zau ca nu ma duce capul cu ce as putea sa ma imbrac, ca vad ca e cu tinute alese. In pijamale ma primiti? (zau ca nu e lipsa de respect, dar acuma numai nani si iar nani am in cap). Hai ca daca gasesc ceva fain vin si eu cu voi,

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Raluk, esti mortala cu mesajul de mai sus!

Asa de frumos ai spus tu in muuulte cuvinte, bine alese, ca de fapt tu nu gatesti! Mai, eu daca as manca morcovi cruzi m-ati culege de pe jos. Si asa ma gandesc cu groaza ca daca renunt la carne o sa imi fie o foame permanenta. Adica acum mananc carne de nevoie, ca sa tina de foame! Nu stiu ce ma fac numai cu legume. Cred ca suplimentez cu prajituri!
Mihaela, am incercat mai devreme sa-ti gasesc pe net niste retete de torturi din astea cum vrei tu, colorate si in diferite forme. Stiu sigur ca am gasit mai demult un blog demential, dar nu mai stiu unde. Si m-a luat o pofta de duciuri!!!!!! Muream cu pozele alea faine pe ecran, asa ca am renuntat la cautari. Ce vroiam sa iti spun e ca sigur gasesti de unde sa te inspiri. Aici am vazut in supermaket niste tuburi cu o pasta de diverse culori din care se fac diverse figurine pentru ornat.
Madalina, ce fain ca vine surioara si mergeti la mare! Sa va distrati la maxim!
Techiluto, eu as veni la petrecerea ta de dincolo, dar zau ca nu ma duce capul cu ce as putea sa ma imbrac, ca vad ca e cu tinute alese. In pijamale ma primiti? (zau ca nu e lipsa de respect, dar acuma numai nani si iar nani am in cap). Hai ca daca gasesc ceva fain vin si eu cu voi,

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI



cred ca tu culegeai scame de pe covor cand erai mica ...

Auzi, cica numai nani are in cap... nu cred


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput