"Abdomen extra-plat(36)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

kefir cu lapte vegetal NU...nu cred...ciuperca aia se hraneste cu lactoza din lapte, deci...

mai este si masaj abdominal care ajuta la constipatie si relaxare (in zona diafragmei- plexul solar, mai toata lumea are ca un nod dureros de la stres - stiti cum te doare in capul pieptului cind esti suparat? e de la diafragma care este tot un muschi si se contracta la stres ca orice alt muschi)

am priceput cu panourile...dar panou de asta iti place?: http://www.youtube.com/watch?v=cBS6yOJ2W3A
mie imi place...sa ma uit la asa ceva
la secunda 55 e caraghios :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

baby,incerci si tu cum vrei, daca iti place ce gust are kefirul si daca se prinde lapele ala si se acreste e ok..mie imi place cu uht-ul asta, nu are niciun gust de mortaciune(cum zic unii pe un site), nu am de unde sa cumpar lapte proaspat de capra zi de zi cum se recomanda..





***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

nah, ca ti-a raspuns Allure..sigur ea stie ce zice
eu oricum sunt afoana la capitolul lapte:-)))

stiu doar ca e indicat cu laptele proaspat de capra, mai departe fiecare dupa posibilitati

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Despre laptele din soia am vazut astazi de dimineatza la emisiunea dr. Oz in care era vorba despre balonare si de ce se produce. Si spunea ca este un bun element in combaterea bacteriilor care o produc si ca este f. bun si pt. cei care au intoleranta la lactoza. Si mai spunea tot despre balonare despre niste pastile care nu imi aduc acum aminte cum se numesc. L-as incerca si eu dar la noi in oras nu se gaseste. Si inca ceva despre balonare: alimentele care favorizeaza balonarea sunt: brocoli, laptele si fasolea.Si mai spunea ceva de guma de mestecat si despre fumat dar nu mai retin in totalitate ci doar ca atunci cand mestecam guma sau fumam se produc goluri de aer care cresc volumul stomacului.
LA MULTI ANI si de la mine pt. Albastrelul lui Nikole! Sa fii fericit si sanatos!
Am gasit un raspuns al dr.Oz legat de balonare:

Balonarea este un lucru extrem de comun. Poate rezulta in urma alegerilor de meniu sau ale altor probleme medicale si este important sa sesizam diferenta.
Daca balonarea este asociata cu mesele, inseamna ca s-ar putea sa va lipseasca enzimele de care este nevoie pentru a sparge nutrientii. Cand acesti nutrienti nu sunt sparti, bacteriile din colon le mananca si elibereaza foarte multe gaze ce cauzeaza balonarea.
Cel mai comun deficit este lactoza de care este nevoie pentru a sparge lactoza, zaharul major din produsele lactate. Aditional, multi oameni au deficiente in ceea ce priveste enzimele care i-ar ajuta sa digere legumele, boabele, grauntele si alte leguminoase.
Puteti incerca sa controlati ingerarea acestora sau sa luati pastile care sa suplineasca enzimele lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

eu am dat parola lui...,eu am dat parola lui...frumos va shade sa va laudati aici fara ca macar niciuna sa fi sarit si la je cu parola,hai?

Allure,aici e greu cu semintele de in ,cinepa...nici eu nu gasesc nicaieri DAR Sabyna,eu am gasit ulei de in.La un supermarket,e singurul care il are si ,e micut de tot import Australia si e 1500 de yeni.
Iulix,daca aveam plafar aici eram primele si eu si Sabyna .
Ah,dar am gasit crema de calcaie FARMEC,Cluj-Napoca.(aseara am vazut-o la drug store ,mi-a sarit in ochi pt. ca am si eu una adusa de mama )
Ah,Allure si aici circula o "bacterie" pt. iaurt si kefir.Am avut si eu acum vreo 8 ani o "radacina" de asta (mi-a dat vecina iaurt si mi-a zis sa pun lapte in el ca se prinde pina a doua zi ,maninc si mai las putin de "samintza" si tot asa...)
De ciuperca ca a lui Lumi n-am auzit pina acum.

De ex. vreau sa-mi pun grau sa-mi fac suc de grau verde si nu gasesc nicaieri grau sa pun la incoltit.Cred ca o iau pe la fermieri ,bat din poarta in poarta poate gasesc la cineva.

Nu mai stiu ce^am mai citit in 3 pagini,vreau doar sa zic ca azi am mincat ca scroafa(cina).Supa verdee(dintr-o buruiana egipteana) si ficatei cu sos care au iesit bestiali si am lins doua portii.Si dupa aia dar parca nu mincasem de 150 de ani.

Sabyna,ai inteles bine,sport de oricare si cit mai mult.
De citeva zile n-am mai facut nici eu suc,dar maine presimt ca prestez si eu ca m-am aprovizionat azi (patrunjel,telina,mere,porto) si am pepene si pepene galben...miam,miam
Sa stii ca si eu sunt la fel,am observat ca de la o vreme chiar cind nu fac mai nimic during the day,seara intru in priza cu una alta si efectiv cad lata.Mai devreme ma afudasem in canapea cu o carte,era sa adorm.Mi-am adunat ultimele farame de puteri si mi-am pus masina sa spele ca-i durere cite tzoale imputzite se aduna intr-o singura zi.

Lumi,same here cu suplimentul .Am bagat 3 deoadata si una s-a oprit in git.Acum si eu astept pensia ca sa imi iau una ,alta pe ce-am pus ochii.
Va pup,fug sa intind rufele.



************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Saru-mana mult pt. raspuns Baby-boom. O sa caut si o sa vad ce gesesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

kefir cu lapte vegetal NU...nu cred...ciuperca aia se hraneste cu lactoza din lapte, deci...

mai este si masaj abdominal care ajuta la constipatie si relaxare (in zona diafragmei- plexul solar, mai toata lumea are ca un nod dureros de la stres - stiti cum te doare in capul pieptului cind esti suparat? e de la diafragma care este tot un muschi si se contracta la stres ca orice alt muschi)

am priceput cu panourile...dar panou de asta iti place?: http://www.youtube.com/watch?v=cBS6yOJ2W3A
mie imi place...sa ma uit la asa ceva
la secunda 55 e caraghios :)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


m-ai spart Allure! Foarte atre pegwallu'asta!

Ranjetu' ala de la sec 58 e pentru tine, special! JUR!!!!!! Aoleu cat e de tare faza. Nu e chiar usor ce face, jur. Amu' imi place si mai mult de el...numa' de nu s-ar umfla asa tare'n pepeni dup-aia (aici il citez pe iubitul din dotare cu care-s de acord).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Si un edit:
E muuult mai usor ca la noi la panou ca se tine cu toata mana, deci priza la mana e totala!!!!! Sa vezi tu numai cand trebuie sa tii prize numai cu varfurile degetelor...si sa stai la inclinatia de ziceam inainte...Auch!
Eu fac exercitii pt degete acum si la inceput, la primnele repetitii prind cu toata mana , apoi numai cu cate 2 degete, in sus si-n jos a nu stiu cate repetii,a poi trec la exercitii de compresie(sa le vezi p-astea numa')...
Dar pare funny tare pegwall acesta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminitaguba

baby,incerci si tu cum vrei, daca iti place ce gust are kefirul si daca se prinde lapele ala si se acreste e ok..mie imi place cu uht-ul asta, nu are niciun gust de mortaciune(cum zic unii pe un site), nu am de unde sa cumpar lapte proaspat de capra zi de zi cum se recomanda..





***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related











Lumi, cu ce lapte are gust de mortaciune...cu de-ala de capra??? Is senibila rau la putori de genu'....oricum imi tin respiratia cand beau lactatele, dar....chiar sa puta a mortaciune nu vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Foarte tare tipul Allure. Trebuie sa ai ceva forta in brate ca sa reusesti asa ceva. De fapt sa ai f.multa forta. Bravo lui. Nice zambetul lui, dar cum spunea si baby-boom ceea ce il strica e faptul ca prea isi umfla muschiuletii la sfarsit. M-ar tenta si pe mine sa escaladez un asa panou, dar cu ce forta am in maini cred ca as cadea ca piatra pe fundul apei. Am vazut ceva f. fain acum la televizor. Se numeste water tubing (te plimbi pe apa cu un colac mai mare tras de o barca)

Mergi la inceput