Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

acu sa zic de noi.................

am fost.a trebuit sa o duc si pe fina, ca imi canta de doua sapt ca vrea sa vina....................asa ca nu am avut timp de giugiuleala............. next time............

e destul de bine, zice ca dr-ul nici nu il mai asculta la plamani....trec greu zilele astea, ca se gandeste ca daca vine inapoi dr-ita lui, o sa il lase acasa............abia asteapta...........desi nu se stie sigur ce si cum sta treaba.............


mno...........cam atat pe scurt..............




cris d welcome back!
ma bucur ca a fost bine!!

ies din butoi, incet da' sigur, on sa ies de tot cand o sa ne vedem in formatie completa........daca nu stii..........sotul e la spital din 13 iulie.......diagnosticat cu pneumonie dreapta bazala, apoi pleurezie(apa la plamani) din cauza careia avea si ceva bacterii de TBC..........ca i-a iesit mare testul pe antebrat..........so acum e pe pastile, cate 14 sau mai multe/zi........si speram sa se intoarca la noi acasa cat de curand..................doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!




asa............

milady ma bucur ca sunteti bine in concediu si bebe e si el bine.................sa petreceti frumos si sa aveti grija de voi!!!!!!!!!!!!



Tin sa multumesc din suflet tuturor mamicilor de pufuleti care au fost si sunt alaturi de noi cu un sfat, sau cu mai mult de atat, sa ne ajute sa trecem cu bine peste aceasta intamplare neprevazuta si destul de grava pentru noi....................multumim pentru tot, chiar e bine sa ai un loc unde sa iti versi sufletul, cand ai probleme, si sa vezi cati iti sar in ajutor..............
sunteti comoara la casa omului, drept pentru care stau sa citesc si sa scriu, in loc sa dorm...............e asa de bine, cand simti ca te scufunzi in atatea probleme, cand simti ca ti s-au terminat puterile, cand simti ca nu mai poti nici respira de atata greu............si sa vezi ca lumea te incurajeaza si e acolo pentru tine cu o vorba buna............imi pare rau totusi de fetele care nu sunt...............
ati fost de mare ajutor, nici nu stiu cum sa va multumesc la fiecare in parte, dar va multumesc ca existati, si am sa ma rog si eu la DD sa aiba grija de pufuletii vostri, de voi si de familiile voastre................

multi pupici de la noi!!


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

decenuela si gmilady ar fi ceva sa fiti in acelasi hotel!

distractie placuta sa aveti! si bebei cumintei!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

lariselmersi.......................
la setari sa te uiti bine, de acolo poti pune data............


mamidepuiutimersic pentru tort....ce bun ar fi..............o felie................baietii frumosi foc............


ana gce gene frumoase are stefan, si niste oki..................wow...........

na gata ma bag si eu la somn...............

noapte buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

NB si de la mine!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multe lunite Alex
MP sa va traiasca,sa creasca mare,sanatos,voinic,intelept






Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Eu una ma duc sa ma culc. In seara asta ne-am facut una in ambitia celeilalte (eu si Mara). Eu am vrut sa o las sa adoarma singura, ea s-a ambitionat sa caraie o ora jumate.
Pana la urma am cedat ca daduse in plans isteric, am pus-o pe picioare si a adormit in 10 secunde. Nu stiu cum o sa o dezvat .

Va pup si sa aveti o noapte cat mai linistita!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg
Eu nu stiu ce sa iti spun dar iti dau un si pt rabdare ....



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti


simplicity ,dar ce ai facut cu pozele arianei? unaaaaaaaaaaaa? am crezut ca nu vad bine


mami de Radu si Alex



asa creste Alex
Va rugam sa ne iertati.....indurare pleaseeeeeeee....acum o sa pun ceva nou..........asa si de ziua lui Alex

P.S. sa stii ca albinuta il asteapta pe Alex (vor fi 2 filosofi)



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Larisel,superbe gemanutele...sa va traiasca....

MP ce frumos iti sta cu cei 2 copii(emotionant....poate ca suna aiurea dar mi se pare fff frumos).............si eu m-am apucat de bebe2





Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

daca as vrea sa adaug un prieten pe lista mea de prieteni cum se face?



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

simplicity,
dai un clik pe omuletul cu plus
Eu ti-am trimis deja cererea

MP,
La multe lunite si ani sanatosi lui Alexander!!!
Si tie multe
Si eu sunt geloasa pe mutarea ta...si pe Ariana :P

Miremia,
Nu stiu daca e o solutie buna sa o lasi sa planga. Incearca sa o adormi si in alte feluri, de ex. Leganata in brate, cantandu-i ceva frumos. Eu am mai multe metode de a o adormi pe bobitza si le alternez sau aplic in fct de starea ei.

Bea,
Pupam si noi la voi, ma bucur ca a avut efect suportul nostru moral.
despre ce semnatura vb? A mea? Despre povestea nasterii? Ca nu inteleg..
A, si tu stai la tara, cresti animale si nu stii cum se face iaurtul de casa???

Lady,
Sedere placuta la marea bulgateasca!

Lucia,
Misto okelarii. Si fotomodelul

In album, la ceilalti pufi, ma uit maine ca acum sunt pe telefon..n-am somn ca ma bazaie un tzantzar si tre s-o pazesc pe bobitza atleta

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput