Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Eu una ma duc sa ma culc. In seara asta ne-am facut una in ambitia celeilalte (eu si Mara). Eu am vrut sa o las sa adoarma singura, ea s-a ambitionat sa caraie o ora jumate.
Pana la urma am cedat ca daduse in plans isteric, am pus-o pe picioare si a adormit in 10 secunde. Nu stiu cum o sa o dezvat .

Va pup si sa aveti o noapte cat mai linistita!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

greu...initial[pana la 1 an si jumatate] radu a adormit singur in patutul lui...apoi a trebuit sa mearga la bunici si nu a mai dormit singur pana la 7 ani... nu am idee cum va fi cu alex...
iti doresc noapte buna si succes cu adormitul asa cum vrei tu!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Eu una ma duc sa ma culc. In seara asta ne-am facut una in ambitia celeilalte (eu si Mara). Eu am vrut sa o las sa adoarma singura, ea s-a ambitionat sa caraie o ora jumate.
Pana la urma am cedat ca daduse in plans isteric, am pus-o pe picioare si a adormit in 10 secunde. Nu stiu cum o sa o dezvat .

Va pup si sa aveti o noapte cat mai linistita!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


hm.........................
cred ca tre sa vina la Ivan sa ia lectii........:))))
somn usor sa aveti!!!!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Pozele promise...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)




superb!!!!!!!!!!!!!!!
sa va fie de bine balaceala!!!!!!!!!!!!!!!!!


ma bucur ca le place la fete cerealele cu biscuiti..........sa le fie de bine!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Restantza:

Meniul de azi:

ora 11.30: piure de fructe (nectarina+para) + cereale cu biscuiti (mersi bea pt pont , chiar le-au placut)
ora 13: supa de legume cu smantana (morcov, patrunjel radacina si frunze, tzelina, ardei, roshie, ceapa, dovlecel, fasole verde - pasate doar radacinoasele si frunzele + smantana+sare+ulei+zeama in care au fiert legumele) si piure de spanac cu ou (spanac congelat+lp+galbenush fiert tare+fagarash+sare+zeama de lamaie)
ora 17: iaurt Milli






din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)



hm...bunnnnnnnnnn
suna bine

o sa incerc sa fac cum ai zis tu

da iaurt de cat timp putem sa le dam?
si banuiesc , , ca astea cu fructe nu-s indicate, gen danonino sau asa..................




ziceati candvaca se poate face si acasa.................dar nu mai stiu cum..................

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

mp Wow ce tort...unele suntem la dieta, ai uitat? Glumesc...binentzeles...Se vede ca a crescut.....e dulcel foc...
Cum faci sa-ti apara data imprimata pe poze...probabil depinde de aparatul foto ...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

bea Eu nu mi-am batut capul cu facutul acasa de iaurt si branza...in special din lipsa de timp (si asha gatesc zilnic nshpe feluri de mancare pt fete, sa prepar si "materia prima" nu pot). Eu am introdus iaurtul cand celelalte 2 mese erau complet fara lapte si bine stabilizate. Abia dupa un timp am avut probleme cu fructele.
In firma Danone personal nu mai am incredere, iar iaurtzelele cu fructe mi se pare ca au E-uri...dar nu sunt sigura. Mai bine blenduieshti tu fructele si le amesteci cu iaurtul simplu (de casa sau cumparat). Daca te hotarashti sa cumperi, sa nu alegi degresat.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Inca ceva...fetele mele au mancat cate un iaurt intreg (150 g) din prima, nu cate o linguritza-2-3...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Gata ..ma bag in pat...mai ales ca maine vreau sa trec si pe la birou si trebuie sa ma scol devreme pt "bucatareala"...

Sooo...NB!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Larisel de mult vroiam sa te intreb tu le dai fetelor cate 2 feluri de mancare? Sau una papa ceva cealalta altceva?

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

mp
Cum faci sa-ti apara data imprimata pe poze...probabil depinde de aparatul foto ...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)


verifica setarile aparatului...eu am descoperit recent ca pot face sa se vada data

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput