La Dovlecelu' vesel *3*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

fetele

Hepi multumesc mult . Nu cred ca meritam asa onoare . Nu stiu cine e Craciunescu dar am impresia ca Relu m-ar certa sa afle ca nu stiu cine e

Luci zi ce parere ai de treaba cu zaharul si dulciurile ce am zis-o

Eu ce am retinut e ca musafirii aia ai lui Lili isi treceau mana prin par, ramaneau cu o gramada de par in mana, si il lasau sa cada pe covor. Adica asta m-a marcat pe mine


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am uitat sa spun...si de cand ma tin.....ca si de la nasa mare, fara numar....5-7 suturi in popou pt Nea Lucica fara frica ce a facut razacioasa noastra baietel.
Uka, eu zic ca in semn de protest nici sa nu mai rememorezi intamplari cu el, nu merita nerusinatul.

Sper ca ti-ai revenit cu nostalgiile, eu nu stiu ce-i cu voi....stiu, par o ciudata dar pe mine nu ma sensibilizeaza cu absolut nimic faptul ca inainte erau pasunile verzi si casul necontrafacut si acum avem reactoare si masini electrice.
Nu am trait sentimentul acesta decat o singura data in viata, la Sirnea, un loc care merita vizitat macar daca nu vreti sa stati acolo (pentru cei care merg des la Bran Moeciu, cum ar fi draga de Cristina).
Acolo esti cumva la poalele Pietrei Craiului, si un miros splendid de iarba si racoare si apa de rau ...ca in povesti.

DARRRR eu prefer trenul care merge cu viteza, prefer computerul care stie sa faca atatea chestii, prefer o cladire cu pereti de sticla, prefer evolutia, cu tot ceea ce implica. Si da, vine la pachet si cu dezavantaje pe care sunt dispusa sa le inghit.
Ca sa fiu filosoafa pana la capat pe ziua de azi....o singura viata avem si aia scurta si nu totdeauna frumoasa.....la ce sa ma mai amarasc si eu cu buna stiinta ca nu mai e ce-a fost.

Raluk, vrei sa ne deschidem un topic de ciudate ?

Ideea era sa vedeti partea frumoasa a lucrurilor si nu sa va intristati ca nu mai au caisele gust ....
Cand vor incepe dovleceii sa vorbeasca, sa raspunda, sa gandeasca, sa discearna, sa isi puna intrebari etc ...cred ca mancarea va trece pe un loc mult in spate.
Cel putin pt mine mereu a avut intaietate creierul.

Cred ca am sarit calul, stiu, incercati sa ma opriti am o foame in mine de as manca si junk food stricat ....si multe prajituri expirate .....numai sa mananc ceva.

Ma scuzati, lipsesc cateva ore, dar tot va iubesc si tot va imbratisez.

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk da' zahar brun e bun ?
Ca eu ca sa fiu trendy dinacela consum la cafea ...si se vede pe cantar, e intepenit tot la 70 de kg nenorocitul, o fi stricat ?

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

am recitit postul meu de mai sus si se subintelege cumva ca eu apreciez creierul si voi aceste doamne finute si delicate preocupate de mancarea bio....nu.
Nu asta am vrut sa reiasa. Vorbele sunt fashnetze si jucause si-mi mai joaca feste ....si nu le pot aseza mereu cu maestrie.
Sper ca nu am suparat pe nimeni.
Oricum mai am o scapare daca v-am suparat,cu Raluk daca ma accepta sa ne facem topic de ciudate

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ma iertati ca dau buzna aici la topicul vostru vesel sa va indispun, insa, trebuie sa fac niste precizari ..

imi cer scuze hepilica, insa, asa mi-a lasat impresia un anumit post al tau .. daca asa glumesti tu, atunci, nu mai am ce comenta .. acel post a fost dur si critic. cred ca stii foarte bine la care post ma refer .. imi pare rau ca nu m-a dus capul (asa sunt eu mai fara scoala si nu stiu prea multe) sa-mi dau seama ca de fapt era ... o gluma, mai .. sincer, daca tu glumeai asa cu mine, imi luam sigur un avertisment de la moderator .. si eu tin la gluma, si mie imi place sa glumesc, insa, cand mi se pare ceva exagerat, nu pot sa tac.

nu am absolut nimic cu tine si cu niciuna din fetele de la dovlecei. iti spun cu mana pe inima ca imi esti draga, si nu numai tu, ci si uka .. nu m-am certat niciodata cu nimeni pe forum, nu am caracter de "tzatza" .. pur si simplu mi-am exprimat o opinie ca pentru asta e forumul, nu?

imi cer inca o data scuze ca nu am stiut ca glumesti ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mi-e dor de Fragutza.... hai mai mami, ce mai faci? Da si tu un semn. Ce face scumpica Natalia care azi a facut 11 luni?

Luto - progres, neprogres....se duce naibii planeta asta din cauza...OAMENILOR. Toate alea pe care le admiri tu sunt generatoare de poluare intr-un fel sau altul. Nu ca eu nu le-as admira.
De referinta in sensul asta mi s-a parut documentarul lui Al Gore "an inconvenient truth". Trebuie sa-l vedeti daca inca nu ati facut-o. Te pune pe ganduri.
In alta ordine de idei, nu sunt chiar atat de incantata ca tine de progresu' asta fara limite. Ma oripileaza, de exemplu, ca chinezii tot progreseaza (sari peste kakofonie) si ultima "inventie": oul. Oul artificial.
Apoi, s-a "lucrat" in laboratoare un peste...ala de care spunea Uka (imi scapa cum se numeste)... Un peste fara oase, deci de consum masiv, deci a fost premeditata, deci a fost un business. Unde sunt bani, nu mai exista nimic. Se calca peste cadavre.
Se vorbeste despre clonarea umana....

Cred totusi ca omenirea asta a mers prea departe si si-a bagat picioarele in ea de planeta, ca sa concluzionez elevat .






---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Luci azi recunosc ca ai fost cea mai tare

Si reusesc sa spun asta scotand dintre dinti ultimele urme de susan cu miere. Nu l-am mancat de pofta ci de nervi, apropo de mancare pe baza nervoasa . Si de oboseala...

De la 9 incerc sa-l adorm pe junior, sunt franta de oboseala, ma dor toate si NU am reusit... l-am pasat acuma la tata-so....


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Luci azi recunosc ca ai fost cea mai tare

Si reusesc sa spun asta scotand dintre dinti ultimele urme de susan cu miere. Nu l-am mancat de pofta ci de nervi, apropo de mancare pe baza nervoasa . Si de oboseala...

De la 9 incerc sa-l adorm pe junior, sunt franta de oboseala, ma dor toate si NU am reusit... l-am pasat acuma la tata-so....


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)





raluk, eu nu inteleg mecanismul care sta la baza "mancatului pe baza nervoasa", dar nici n-am facut sapaturi.

---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara...mai ce-mi place de voi. Apropo de progres, stire mare acum vreo 2 zile in ziare ca un nene fermier de la noi de aicisha de prin UK furniza supermarketurilor lapte de la o vaca clonata fara ca sa fi anuntat treaba asta in prealabil. inca nu stiu deznodamantul...

eu pendulez intre Luci si Hepi. Cat am fost copila, am urat statul la bunica, am urat ploile si noroaiele, ma deprima cimitirul de pe deal de care dadeam ochii dis-de-dimineata. ii spuneam mereu ca vreau la oras unde se aud masinile, unde ploua si se usuca in 10 minute, unde sunt oameni in bloc si unde gradina nu pare din filme de groaza la lasarea intunericului. Deci si mie imi plac blocurile de sticla, masinile, nebunia de pe strazi, vacarmul, etc. Dar, din pacate, ce spune Hepi e tare adevarat. Noi suntem programati sa ne autodistrugem prin lacomia noastra. In loc sa facem ceva fain cu lumea asta...alegem mereu sa distrugem. pacat, pentru ca avem o planeta tare frumoasa.

raluk am incercat si eu mierea cu susanul. merge brici. and by the way...craciunescu e un arbitru faimos.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Am intrat aici dar ies repede, nu am aer...
Noroc ca in seara asta sunt cu niste prieteni buni, il serbam pe mr sotz, maine e ziua lui Cu o chitara, un vin.. cam frumos..

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput