Iepurasi dragalasi de Martie-Aprilie 2010 * 36 *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Iata ca am revenit si eu...

Am fost iar in plimbari dupa vopseluri si canapele. deja noaptea visez numai mobile!

RAMY - abia acum am reusit sa adaug pozele

Asa ca va invit sa le vedeti pe contul comun gmail.

IOANACT - sper sa nu fie ceea ce te temi tu ca ar fi. eu nu ma pricep ca sa-ti dau sfaturi si nici nu stiu pe nimeni cu probleme de genul asta. tot ce pot spune e sa nu te gandesti la ce-i mai rau ca poate doar are ea nevoie de mai mult timp. fiecare copil cu ritmul propriu!

ATB - vazut bebelu' , f smecher n-am ce zice! si are niste ochi, se te scalzi in ei..nu alta

OANKA - vazut si papusica ta care deja exerseaza sa scrie pe forum in locul tau!

LINDAL - mai , dar ce flacau vanjos ai tu acolo! ca bradu'!

Gata, am fugit sa pregatesc cina ca ne e o foame de lup dupa atata umblat prin magazine.

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

nafi am vazut pozele, ricardo seamana cu amandoi, intr.adevar aveti o fizionomie asemanatoare, dar am o problema: semeni cu cineva f cunoscut si nu reusesc sa.mi aduc aminte si simt ca inebunesc...imi sta pe limba, o actrita ceva

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

nafi una e asta
http://www.khaces.com/images/original/marisa-jara.jpg
o tipa de aici marisa jara, dar mai e una care seamana leit! de unde te iau eu?¿

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Buna seara, fetele

Scuzati lipsa, am fost tare plimbareti in ultima perioada. Toata ziua prin parc, dupa aia o saptamana la munte, la bunicii sotului. Si dayanara draga, ne-am trezit cu socrii peste noi si acolo . Nu imi venea sa cred, pana si la 150 km departe de casa tot nu am scapat . Dar, in final a fost ok, vremea super, placintele proaspete, afine si fragi direct de pe deal, Andrei a dormit foarte bine afara in carut ziua.

Am stat aseara pana la 12 sa recuperez tot ce ati scris, la poze nu m-am uitat ca ati schimbat parola smecheroaselor, dar ma miaun frumos sa mi-o trimiteti si mie

Am pus si eu poze noi la semnatura, sper sa va placa. Nu stiu cine intreba de tuns, dupa cum o sa vedeti, Andrei nu mai are ciuf A trebuit sa il tundem ca era deja mare si transpira foarte tare la spate, plus ca pana la un an ii faceam codite.

Imi pare rau ca nu nominalizez, dar am citit cateva capitole deodata si sunt multe informatii pentru o blonda

Fug la un dus si la nani, m-am invatat sa ma culc tare devreme, acuma 10 jumate mi se pare foarte tarziu sunt o babuta...

Noapte buna

Mamica lui Andrei (23.03.2010)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

DAYANARA - Nu stiu cu cine crezi ca mai semna eu dar cea din poza aceea e ...wow..asa ca o iau ca pe un compliment

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Buna seara fete dragi!
Multumesc mult pentru urarile de ziua Bumbitei mele
Si multumesc frumos pentru raspunsuri Nu mai nominalizez ca la cat de chiauna sunt... Am apucat sa vad mesajul lui Bluekidoo..cam asa stau treburile si la noi numai ca in plus vrea mai mereu in brate si nu mai vrea tzitzi iar, ma chinui de ma ia naiba sa pot sa-i dau papa. Am vazut si cazul lui ami cu intarcatul inainte de vreme, sper ca nu e la fel si la noi...chiar nu inteleg de ce se intampla asta.
Ca sa nu mai zic ca m-a chiaunit cu maraielile de cateva zile incoace, nici noaptea nu mai doarme cum trebuie, se foieste si papa trei guri si gata, sunt in urma rau cu somnul.

Si inca ceva, voi le mai dati bebeilor picaturi anticolici? Am incercat sa scot Espumisanul si doua zile am innebunit cu plansetele din cauza parturilor, of!

Ma duc sa fac un dus si sper sa mai imi revin.

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Buna seara,

Miria, Rebiana as avea si eu nevoie de cate o clona si de la Vladimirescu si Freedelia. Si o Roxana si Ella mi-ar trebui. Adica totusi daca ma mai gandesc din toata lumea cate putin. Sa facem un parc cu casute si sa batem la usa fiecareia in functie de probleme. Cred ca asa am avea raspunsuri la tot ce ne framanta plus muult fun,



Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Din amintiri ce am citit...

Ella, Miruna o si tot respectul prin cate ati trecut ca sa va tineti minunile in brate!

Ina, ce vesti bune, Doamne ajuta sa fie bine nepotelul!

Ioana, imi pare rau ca esti suparata, eu zic sa nu te panichezi pana nu o vede un dr.
Waw, acum am vazut ce-a scrs Guru-Miria, f interesant!

Si sa nu uit...Dayanara, esti irecuperabila. Macar sa iasa bine analizele

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

miria_cristina nu m-a convins nimeni, dar vreau sa aflu daca intr-adevar are, daca nu are o las sa vb cand vrea ea.

Da, a supt si f aspru de mi-a facut rani. Aproape 2 luni am tras cu sanii, de-mi doream sa o intarc, desi nu vroiam, numai sa nu mai simt durerea.

Citat:

In cazul ankiloglosiei, cand copilul scoate limba afara, aceasta are aspect de limba taiata pe mijloc, din cauza frenului care-o tine si copilul n-o poate misca in voie. A ta pateste asta?


NU.
Scoate limba peste buza de jos, am incercat si cu cea de sus, insa nu a vrut.
Stiu ca se poate interveni in primele luni de la nastere, iar daca trece, pe la 4 ani.

Repeta dupa mine: lala, deci pe L il zice.
R nu l-a zis deloc.
Pe T il zice, ca toata ziua il striga pe tata/tati.
Pe D la fel nu l-am auzit,aa..ba da, de curand a inceput sa zica Dia de la Claudia si Dadi de la Adi, iar pe N il zice :bebe nani.
Nu zice bebe face nani, ci bebe nani.
Spune cuvinte continand literele, asa litera 'in sine' nu zice sau ii iese alta litera.
Cu logopedul am vb pe mess , si i-am trimis un filmulet cu Ioana cum 'vb' si asta mi-a zis, ca tb sa rezolv pb cu frenul lingual si sa tin leg.

Citat:

Fiecare copil se dezvolta in ritmul lui nu dupa cum doreste parintele.

Corect!
Numai sa stiu ca nu are vreo pb.
Oricum, daca ar fi, nu pot face nimic pana la 4 ani..din ce -am citit.

Citat:

scoate tu limba (rotunjita), peste buza de jos si fa-o si pe ea sa faca la fel, apoi peste buza de sus. Apoi, un exercitiu pentru antrenarea muschiului lingual si elasticizarea frenului este pronuntia expresiei "bla-bla", dar cu exagerarea miscarilor limbii, care trebuie "proiectata" intre buze. E caraghios, dar cateva minute in fiecare zi o pot ajuta, daca e cazul.

Am facut un exercitiu azi, atat cat a vrut ea, numai nu cu limba rontujita.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Am vazut si cazul lui ami cu intarcatul inainte de vreme, sper ca nu e la fel si la noi...chiar nu inteleg de ce se intampla asta. in urma discutiei cu peddiatra am ajuns la concluzia ca din cauza CM-ului s-a intarcat..

Ca sa nu mai zic ca m-a chiaunit cu maraielile de cateva zile incoace, nici noaptea nu mai doarme cum trebuie, se foieste si papa trei guri si gata, sunt in urma rau cu somnul. poate e din cauza caldurii si i se face sete peste noapte..

Si inca ceva, voi le mai dati bebeilor picaturi anticolici? Am incercat sa scot Espumisanul si doua zile am innebunit cu plansetele din cauza parturilor, of! Eu stiu ca nu se scot brusc, ci treptat, micsorand doza zilnic..

Ma duc sa fac un dus si sper sa mai imi revin.

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!





Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput