Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bun revenit acasa Dragaica, impreuna cu ratoii si cu tati!

Ma bucur tare pentru voi, sa ramaneti optimisti si fericiti!

Va asteptam la o plimbare!


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Neeko! Multa sanatate si refacere rapida.
Iar fetelor bun venit pe lume, sa fie sanatoase si norocoase!

Te asteptam repede acasa, la povesti...


Dragacica bine ati revenit acasa



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Fetele multumesc pentru gandurile bune. Ne simtim bine acum.

Azi am facut morfo de trim II-totul e normal, Puficele sunt sanatoase si mai mari decat varsta sarcinii: una are 800gr una are 600!! Misca si ma inghiontesc dar eu ma topesc dupa ele de acum. Ne-a dat si o poza 3d cu fata unei Pufice si e cu nasu in vant ca mine si ca dady!!! Suntem incantati la maxim.

NEEKO sa iti traiasca printesele ! Esti intr-adevar o eroina, ai nascut natural FELICITARI!

DRAGAICA sa ne pui poze cu baietii ca murim de curiozitate! Felicitari sa iti traiasca si sa creasca sanatosi si mari!



sugubina 23+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

M-am uitat toata seara la stiri, la tragedia de la maternitatea Giulesti...

Dumenezeu sa-i aiba in paza lui pe micutii pe care a decis sa-i ia inapoi la El, atat de brutal...

N-am cuvinte...



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Va multumesc pentru urari si sustinere
Am pus cateva pozici la semnatura.

As vrea sa stau mai mult de vorba dar cum va dati seama timpul este ocupat de ratoi.
Azi implinim o saptamana de viata , de ieri nu le-am mai dat supliment am ramas doar cu lapticul de la mine, sa vedem acum daca iau in greutate cum trebuie. Pana acum le dadeam san mai intai apoi inca putina completare, ma simt mai abine acum ca le dau doar piept sa vedem cat tine minunea.

Am cateva intrebari:
- Felix are temperatura 36,9 sau 37,0 este normal???? parca in spital avea 36,6 am luat temperatura cu termometru de ureche i-a fost mila sa le iau cu cel rectal

- Uneori ratoii dorm mai mult de 3 ore, mai ales dupa baita, mi-au dormit si 5 ore, spre rusinea mea nu i-am trezit eram morti de oboseala. Am vorbit cu asistenta care se ocupa de noi acasa si mi-a zis sa nu mai fac asa, sa-i scol la fiecare 3 ore sa-i alaptez ca altfel se dezhidrateaza. Va dati seama ce fel m-am simtit


- De cand mi-a venit laptele mi s-a marit teperatura, am 37,4 sau 37,5 este normal???

- Cat tin sangerarile dupa cezariana, ieri cred ca m-am cam fortat si au inceput iar sa fie mai rosu aprins, nu e mult, folosesc doar absorbante zilnice deci cantitativ cred ca e ok.

Ma cheama gasca, va pup

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 38+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

Maine imi tin ratoii in brate, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Bun gasit fetelor,

Am absentat de la semnarea condicii pe forum cam mult timp... Mi-a fost dor dar nu am mai apucat sa intru decat rar si atunci de abia mai citeam una alta.
Fetele mai vechi cred ca-si mai amintesc de mine. A trecut vremea si copilul Mariot si copilul Sofiot (asa le mai alintam noi pe maimutzici) sunt mari acum, in septembrie implinesc un an. Sunt sanatoase (cu supararile aferente eruptiei dentare ), cumintele, frumusele...deh, asa le vede mami!
Eu sunt destul de obosita, fetele misuna in 4 labe prin casa, trebuie supravegheate, ma mai ocup si de gospodareala, iesitul afara de obicei ma termina... Le mai pun in hamuri si pe afara le mai plimb asa,apoi m-a mai gasit si mersul la sala de sport (ca de vreau sa mai dau jos) si am zile in care "dorm pe mine".
Oricum multumesc lui Dumnezeu ca am trecut cu bine peste aceste luni ( sfaturile de aici mi-au fost de multe ori de mare folos ), acum privesc lucrurile ceva mai relaxata..Am fost de curand si in concediu la Vatra Dornei, prima lor calatorie mai lunga, la mare mergem la anul daca om fi sanatosi.

Vreau sa urez "LA MULTI ANI!" copilasilor care au implinit un anisor si nu numai, sa fie sanatosi si sa-si bucure parintii !

In legatura cu ce s-a intamplat la Materint. Giulesti, este ca un flim de groaza. Dumnezeu sa fie alaturi de parintii distrusi si sa aiba grija de acele sufletele nevinovate. Bietii bebelusi au suferit groaznic si nu inteleg de ce ei... Mi-e groaza sa ma si gandesc.

Karina de Sofia Andreea si Eva Maria ( 18.09.2009 )


Floricele de primavara



bucati de fericire



Branica & Capsunica




si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

bine ai revenit dragaica

si mie mi-a zis doctorita sa nu le las mai mult de 3 ore sa doarma la inceput si nu (prea) le-am lasat
ai facut febra laptelui, vezi ca poate ajunge si la 40. bea multe lichide
la mine au tinut pana la 6 saptamani si tot asa, cum faceam un pic de efort, cum se inrosea imediat de am ajuns o data inapoi la doctor - mi-a zis sa stau linistita ca e normal sa am scurgeri atat de mult timp ca am avut sarcina gemenala

eu am incercat ieri sa ma uit in direct la ce-am gasit posturi live pe internet dar nu am putut sa ma uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Dragaica, f faini baietii, sa fie sanatosi. Si te rog sa ne explici Who's who.

Eu pe baieti i-am trezit, mancau cu program fix; cred in continuare ca la gemenei e mai ok asa; ai si tu timp de respiro si incet incet se vor regla dupa program deci te poti organiza un picut.

Despre sangerari nu stiu ce sa iti zic ptr ca nu mai tin minte de la baieti.


Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

neeko Felicitari pt printzese! Sa fie sanatoase si sa va bucure zilele! Refacere rapida mamico!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

dragaica Felicitari...va descurcati foarte bine numai voi 2 cu bb-icii!
Si eu shtiam de recomandarile de hranit la 3 ore dar nu am aplicat...mi-era mila sa le scol...bine, nici nu se intampla prea des sa "sara" vreo masa. De temperaturi nu shtiu ce sa-ti zic, dar de sangerari (lohii) eu parca am avut cam 2 saptamani...dar erau mai rozalii nu roshii...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput