BV Mycya! Hai luana, Stefania, senty_mary! (174)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

copiii s-au trezit azi direct la carutul lui bebe,sunt innebuniti dupa el ,se urca,se plimba...

37+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)



fi'mea se tot urca in scoica lui bebe..in landou n-a indraznit

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

buna fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
imi pare rau ca am lipsit atata timp de pe forum!!noi suntem bine,crestem,maine avem o luna.
acum stau cu Mateo in brate care e un scump si un mamos,iar Carla doarme dusa in patut.
Papam de la tzitzi,azi avem 3150 si 3200gr. si vine pediatra pt controlul de 1 luna.
am sa va povestesc alta data nasterea,spitalizarea in ungaria 10 zile,o mica aventura.
nu am citit nimik,sper ca toata lumea e bine!!!
azi-maine va pun poze cu comorile mele!!!!
sunt cea mai fericita mamica din lume!!!!!!!!!!
nu creed ca o sa am timp sa va citesc pt ca de 0 luna dorm 2 ore/zi,sunt terminata,ca alaptez la cerere,adica total neregulat,mai avem si colici,ce mai,o nebunie continua,dar frumoasa!!!!!

revin
multi multi multi la fete si bebici



[b]Denisa-ce mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian 06.07.2010

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

carla..ma bucur ca sunteti bine... abia asteptam pozici cu minunile tale..

mycya... o sa fie bine mamico.. calmeaza-te ca o sa fie bine... sunt sigura.. probabil la tine s-a instalat si depresia post natala...... pupicei multi multi

37+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Felicitari Bianca refacere rapida si mult laptic bine ca totul s-a terminat cu bine..tu si printesa sunteti ok ,o sa uiti tot cand o sa ai printesa in brate..o sa fii cea mai fericita mamica


Hai Luana

Hai Stefania

Carla-abia astept poze cu perechea de delfinasi

am vazut poze cu delfinasii toti 1 si 1

Larissa-ai ajutor de nadejde la plimbat ..si eu cred ca voi sta la rand dupa Antonia la plimbat carutul

Crissy-felicitati pt progrese imi place ca esti optimista si te tii tare

Btz_ovi-te asteptam cu grasunul acasa

Enik-ce mai face burtica?

maine mergem la eco o sa-mi ia cultura de pe col(am emotii)...abia astept sa vad ce face delfinasul...aseara am avut contractii dureroase..


Bamboletta 36+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 3+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

tocmai vroiam sa va spun de Denisa...se pare ca a reusit ea sa intre inaintea mea...

inca o data bun venit acasa si sa cresteti mari ...

eu am reusit sa fac o curatenie ultra rapida, cum am lipsit de acasa s-a vazut... curatenie care s-a rpelungit insa f mult pe motive de alaptat, luat in brate, schimbat, plimbat, rasfatat... asta micu e mare bandit...s-a invatat cu bratele... si ma simte cand ma ridic de langa el...desi dormea bustean pana in momentul ala...

nu stiu ce-a avut azi noapte, dar saracutul se tot chinuia sa faca kk, partzuri...se mai linistea cand reusea, apoi dupa o vreme o luam de la capat..nu are colici, si totusi noaptea trecuta m-a terminat... am incerat cu juma de supozitor, n-am reusit nicicum sa i-l bag in fundulet, si urla ca din gura de sarpe...asa ca am renuntat...trebuie sa ma aprovizionez cu microclisme pt copii, alea sunt bune si mai usor de folosit decat supozitoarele...pe care oriucm le scoate intregi din fundic...

na, fug...mai am un pic si termin somtru...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

bamboletta..suntem bine..multumim frumos pt intrebare..
si noi am fost sambata dimineata pt culturile din col....

incepem sa facem bagajelul.. miercuri mergem la un ultim TNS..
sambata am montat patutul.. azi am spalat ultimele lucrusoare..
mai trebuie sa cumparam vata..garmastan.. si gata..

37+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata si de la noi
Mycya draga mea te imbratisez cu drag, ma rog la Bunul Dumnezeu sa va refaceti cat mai repede

Fetelor cine e urmatoarea pe lista ????

La noi au inceput emotiile , miercuri mergem la ultimul control si face ultimimile cumparaturi. Asta e ultima saptamana in care suntem doar noi doi in casa, de marti o sa fie agitatie maxima

Eu va citesc zilnic chiar daca nu sunt atat de activa, pentru moment discutiile despre alaptat si program ma depasesc , citesc si iau notite

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 37+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 7 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

buna fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
imi pare rau ca am lipsit atata timp de pe forum!!noi suntem bine,crestem,maine avem o luna.
acum stau cu Mateo in brate care e un scump si un mamos,iar Carla doarme dusa in patut.
Papam de la tzitzi,azi avem 3150 si 3200gr. si vine pediatra pt controlul de 1 luna.
am sa va povestesc alta data nasterea,spitalizarea in ungaria 10 zile,o mica aventura.
nu am citit nimik,sper ca toata lumea e bine!!!
azi-maine va pun poze cu comorile mele!!!!
sunt cea mai fericita mamica din lume!!!!!!!!!!
nu creed ca o sa am timp sa va citesc pt ca de 0 luna dorm 2 ore/zi,sunt terminata,ca alaptez la cerere,adica total neregulat,mai avem si colici,ce mai,o nebunie continua,dar frumoasa!!!!!

revin
multi multi multi la fete si bebici



[b]Denisa-ce mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian 06.07.2010

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Abia astept pozici cu minunile mici

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 37+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 7 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

incepem sa facem bagajelul.. miercuri mergem la un ultim TNS..
sambata am montat patutul.. azi am spalat ultimele lucrusoare..
mai trebuie sa cumparam vata..garmastan.. si gata..

37+ cu o minune de
poze



Si voi tot miercuri , ce ne-am potrivit

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 37+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 7 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetelor am venit cu bebe Paul acasa....revin cu detalii..suntem foarte fericiti
Va pup



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput