Dovlecei in sarbatoare*175*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

LALI multumim de gogosici!si felicitari pentru PAUL!

Ioanail pup de Carol cel frumos!

Sa vedeti cat sunt de frumosi si maricei bebelasii lui ANCO!!! Si sunt cumintei, ei o inteleg pe mami ca ii e greu si nu ii fac probleme.

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan (3 septembrie 2009)




Buna!Stii ceva de Anco?Roag-o sa intre sa ne zica si ea ceva!va pupam

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/



Saluti!Da, m-am tot intalnit cu ea (de cele mai multe ori din intamplare, la plimbare cu copiii) si odata la cafea. Am vb de de forum...dar ea nu prea are timp...iti dai seama cu 2 copii si singura...o sa ii zic. poate intra si va zicea ea mai multe...ca eu nu as vrea sa vb in numele ei.

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan (3 septembrie 2009)




Of,deci tot singurica....speram sa-si vina in fire sotul si sa revina sa-si creasca fecioriiSa-ti dea Doamne-Doamne putere multa mamica incercata!te pupam si te asteptam

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Noi ieri am fost plecati la ziua unui baiatel si din cauza asta nu am intrat. Ne-am diversificat si cu un pic de nisip+pietricele mult mai bun decat mancarica pe care i-o dau eu. Suntem in continuare pe laptic, iaut, cereale si de ieri banana pe care roade singur. Astazi m-am decis sa-l servesc cu cartof fiert+morcov+dovlecel puse asa intregi pe tava sa vad daca mananca ceva.

La multi ani pt mami Roxxy! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate sa cresti frumos puiutii tai!

La multe lunite pt Raisa, Theodora si Paul!
Stiu lali ce mandra ai fost de Paul ca asa am fost si eu cand l-am vazut cum sta el singurel in picioruse.
Mamideandrei, iti dau seama ca nu vrea nici el saracutul sa fie asa de marait. Sigur e din cauza dintilor?
Kiki-cri, strengarii tai ce mai fac? Sa o saluti pe anco din partea noastra.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

LA MULTI ANI ROXXY!

LA MULTE LUNITE RAISA, THEO SI PAUL!


felicitari Paul pt reusita!

Kiki, ce fac kikilosii? multumim de vesti de la Anco, careia ii uram multa putere si rabdare ! ma bucur sa aud ca puiutii sunt cuminti si nu o solicita pe mami..

mai, mai tineti minte cand credeam ca o sa iasa si ceva perechi de gemeni?? pana la urma numai baietei au iesit numai unu si unu!

Ioanna, habar n-am ce fel de tensiune am, si pt ca nu am avut probleme, nu am tensiometru...in sarcina o aveam buna, putin scazuta parca, dar zicea dr ca e ok, ca asa au femeile in general....eu cred ca de la oboseala este, dar sa stii ca nu ignor sfatul tau de a papa ceva dulce

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Diamar, Selen multumesc de intrebare, puiutii mei sunt bine.Am scapat de raceli si alte probleme, pana acum nu am avut nimic si ii multumesc lui D-zeu pentru asta.Mai tragem cazaturi cu premergatorul si cicniri intre ei. Alex are 4 dinti si Razvi la fel. La Alex dintii au iesit cu umpic de scandal, dar la Razvan nu am prea simtit...si ei umbla sprijiniti de maunte, bat din palmute...au avut o perioada de cateva zile in care faceau kk la olita dar acum nu mai vor sa o vadanu stiu din ce motive....

O sa pun si eu linkul la cateva poze pe mailul comn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Aaaa, am uitat sa zic ca se zbat ca niste viermisori mici cand trebuie sa ii schimb...nu au stare deloc...asa fac si ai vostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Am trimis poze pe contul de yahoo, sper sa le puteti vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ola, damelor!!
ce faceti? va uichenduiti?

LA MULTI ANI, ROXXI!!!! Sa fii fericita si sanatoasa!!!

kiki, te ma bucur sa te vad si sa aud ca sunteti bine. si multumim de vestile despre anco, tere imi doresc sa i se intample numai bine si sa fie fericita. cand te mai vezi cu ea sa ii spui ca o pupam mult da?

am facut poze cu locul de joaca, tare fain este, dar nu mai am baterie ca sa le si descarc in calculator...sper zilele astea sa reusesc.

si mai aveam de zis, dar am uitat...evident...
hai va pup, ma duc sa stau langa sotz cat face mancare...la mine e uichend





Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

Aaaa, am uitat sa zic ca se zbat ca niste viermisori mici cand trebuie sa ii schimb...nu au stare deloc...asa fac si ai vostri?

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan (3 septembrie 2009)




da,da,cu zbatut si urlat si intors pe toate partile,de zici ca l-a muscat ceva de dos sa vezi ce distractiv e cand face kk si tre' sa fac toate manevrele cu el singura...il duc repede la baie dar se catara cu disperare pe mine asa murdar cand dau sa-l pun jos.o adevarata placere,nu alta


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana



Kawa tu te-ai gandit ce faci cu Joshulinul ? M-am bucurat sa citesc ca-i plac copii si ca i se lumineaza fata, asa e si Davidelu la cresa....cand ajunge acolo se repede la ei si=i trage de haine ....bine, eu cred ca el ar vrea ca aia mici sa-l ia in brate dar e simpatic oricum.

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra


Exact asa face si Josh,se repede la ei cu un chiuit vesel si cu ditai zambetul pe fata:) Eu l-am tinut sa nu se apropie prea tare(la milimetru de fapt,eram ca vulturul)ieri,ca mi-era sa nu-i zgarie sau ceva si sa nu-mi pun vreun parinte in cap.
Trebuie sa caut si eu cresa pt el si apoi servici pentru mine in curand,saptamanile care urmeaza.Apoi o sa pot sa-ti plang pe umar,ca vom fi surori de suferinta

La multe lunite Raisa,Theo si Paul,sa cresteti mari dragilor!

Mai voiam sa-i mai scriu cuiva dar nu mai stiu.Ma duc ca trage Joshulinu de mine.


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå ziulica si de la mine.

Roxxy am citit zileel trecute un post de al tau si chiar må bucur ca ai mai intrat si ne mai spui cate ceva de voi.Imi imaginez ca e solicitant cu 2 copii( voi vedea si eu).La multi ani si multa sånptate!!Så va petrecti frumos azi!Poate ne mai pui si niste pozute cu minunile tale.

La multe lunite Raisa,Theo si Paul!!Så cresteti mari si så fiti sånåtosi!

Lali felicitari!Påi mami e si normal så fii mandra.Pt copilul tau vei fi mandra mereu.

Kiki si al meu face la fel la schimbat de pampers, nu mai sta deloc.Va pup dulce si daca te mai intalnesti cu Anco så ii spui ca o imbratisez tare.Si pe tine si pe bebici tai va pup tare.

Alex sår'na pt parolå.

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 8+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput