Strumfi de iulie-august 2007 (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Dana nu sunt eu curajoasa dar asta e procedura aici. Ma pune sa ma plimb si sa fac du7s. Sa ii sun cand suntr contractiile regulate si sub 5 min si apoi imi verifica vocea la telefon in timpul contractiilor si decid daca mai stau sau sa ma duc la spital.

Stam la 30 min de spital. Oricum dusul a functionat ca s-au mai calmat durerile. Inca am contractii dar acum la 12 min. Si ce sa fac la spital, mai bine acasa. Stau in gradina si sotul face curatenie ca trebuie sa fie casa curata pt bebe

O sa ma ia iar noaptea rau cred ca oricum asa a fost si la Catarina dar la ea eram mai stresata acum stau calma. imi beau cafeaua si il las pe sot sa faca curat intre timp fac si eu bagajul de spital ca nu e gata

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si40+ AMR ? pana la marea intalnire
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna fetele,

Ne-am intors aseara de la mare, mai stam pana duminica in Buc si apoi gata vacanta.
A fost tare bine la mare, jos palaria pt bulgari. Hotelul ok, infrastructura si activitatile pt copiii f bune, mancarica buna cu mici exceptii, deci per total o vacanta reusita.
Mai putin faptul ca am vizitat doctorul de doua ori cu Victor, noroc ca avea cabinetul in hotel.
Prima data si-a facut o gaura in cap cand s-a lovit de o noptiera in timp ce sarea in pat. Cand l-am luat in brate si am vazut sange mi s-au taiat picioarele. Nu a avut nevoie de copci, numai un pic de tratament local.
A doua oara din pacate a fost mai serios, a facut o bronsita cu debut de pneumonie, avea o tuse de ma durea inima cand il auzeam. Nu stiu cum s-a captusit cu asa ceva la mare, soare si caldura dar uite ca se poate. A evoluat ff rapid, l-am dus la dr la 24 de ore dupa ce a inceput sa tuseasca, l-a ascultat, l-a trimis la o radioagrafie cu o ambulanta, iarasi, jos palaria pt organizare, nu a trebuit sa stam noi sa cautam si sa umblam prin spitale.
A doua zi dupa consultatie tusea si mai rau, ne-am cam stresat, am sunat-o pe Alina si ne-a schimbat ceva din tratament dupa care, Doamne ajuta, a fost mai bine. La intoarcerea in Buc l-am dus la Alina (Anya20) la spital sa-l vada, ca de obicei ea e o minune de om, o pup de o mie de ori si-i multumesc din suflet.

La Multi Ani tuturor strumfilor aniversati, sa fiti sanatosi, sa cresteti mari, frumosi si sa aveti o viata frumoasa.

Stefania, nastere usoara, esti pe finala scurt.

Va pup pe toate,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Salut fetelor, imi cer scuze pentru absenta, am fost plecati la mare 8 zile neprogramat si am avut o perioada mai aglomerata, ieri ne-am intors si inca n-am desfacut bagajele... am intrat doar ca sa urez nastere cat mai usoara Stefania, La multi ani pentru Cosmin si multi ani tuturor strumfilor draguti care si-au sarbatorit ziua si nu am reusit sa-i urez.

voi reveni cu detalii si sa mai citesc din urma iar poze voi trimite link doar pe pm sau mail ca vad ca lumea a luat-o razna de tot, si-asa am albumul privat dar linkuri aici nu mai pun.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

stefania, maine dimineata cand ajung in gara verific DC ul. Sa nu carecumva sa te gasesc nenescuta. Nastere usoara iti doresc. Pup.


decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna fetele
am vazut si eu poze cu micul pataichin,david si cu sarbatoritul andrei,foarte frumoase!!!
nastere usoara si bb sanatos stefania.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sunt in ttren. Nicio veste de la wonder-pregnant-woman! Cred ca maine in gara de nord o sa citesc o veste buna.

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Stefania asta cu verificatul vocii la telefon mi se pare f tare. Sper ca acum esti cu bebe la sursa de laptic .

Anto, Cygni bine ati revenit. sa va fie de bine concediul.
Mai Anto sunteti fantastici cu racelile astea. Ma bucur ca ti-a placut acolo, macar atat.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 31+ cu Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neaztza. Sunt la ploiesti.....ce'o face stefania? O fi, sau n'o fi? Eu sper c'o fi.
E asa cald....vreau inapoi la munte......ma duc direct la servici si am asa un chef. Vz pup

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata,

o cafeluta calda si una rece pt. Mychy, sa se mai racoreasca

o fi nascut Stefania?

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza ioana! un ice coffee ar fi super, numa ca de la ness mi-o ia corasonul razna!ma duc sa vad poze ........

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput