Strumfi de iulie-august 2007 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele,



Declar o noapte plina de contractii si acum am inceput sa pierd dopul. Sper sa nu dureze mult pana la nastere ca vad ca dopul e rozaliu cu firisoare de sange

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si40+ AMR ? pana la marea intalnire
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:


hai, Stefania!

vezi, daca ameninti cu sapatul in gradina? cred ca nu-i place, o sa fie baiatul 'ntelectual .

Doamne ajuta de o nastere usoara, bebe sanatos si tie mult laptic in tzitzi sa faci puiul mare .

te admir nespus ca ai avut rabdarea asta pana acum, eu de pe la 38 de saptamani incepusem sa o iau razna. .

mychy, am vazut pozele, sigur Andrei face 3 ani si nu 4? ca mie mi se pare mai mare in poze .
si nu-ti mai zic ca m-au bagat in boala pozele cu flori, visez si eu sa am asa, multe-multe...nu stiu cum o sa fac, ca am mana proasta la plante, nu le merge bine deloc la mine.
si de tort la fel, salivez asa, la prima ora a diminetii...

vio, .
ia spune, se scumpeste painea au ba? ca am vazut la stiri intr-o zi informatii contradictorii, unii ziceau ca da, iar peste 10 min era un nene care spunea ca s-a cam dus graul, ca a mucegait de atatea ploi si ca din toamna tb sa importam, ceea ce va duce la cresterea pretului painii.


_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Hai, Stefania!!!!!
Nastere usoara



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

tot eu...

de ieri l-am dus pe david la ai mei. nu prea le faceam fata la amandoi, mai ales ca david acum e in vacanta pana in septembrie. gata, am terminat cu cresa, am trecut la next level...
cand e cu mine nu mai doarme dupa amiaza - nici nu-mi dau seama daca mai are sau nu nevoie de somnul de la pranz, ca uneori sta treaz fara probleme si se culca seara ca de obicei. doar ca spre seara e mai dificil, mai marait si face lucurile pe dos, e opozant si nu ma asculta orice as zice.
l-am lasat la maica-mea cu inima indoita, nici macar nu s-a uitat la noi cand ne-am luat la revedere, se prefacea ca e atent la niste desene la tv.

am pus aici pozele din excursie.

dana, tu cum mai esti?
cygni? kariris?

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Care e treaba cu travaliul? Ce o fi facand Stefania?

A fost o nunta foarte reusita, au venit toti oamenii, dintre care cam 80% tineret sub 35 de ani, toti frumosi, unul si unul. Meniul a fost foarte incarcat si bun, muzica excelenta, atmosfera foarte placuta.
Chiar nu am ce sa zic de rau.
Le-au iesit cam 7000 euro curati, ceea ce inseamna foarte bine, la conditiile actuale de criza.

Cumatrul caruia i-am botezat fetita acum 2 saptamani a fost foarte dragut si ne-a ajutat cu Razvan, l-a tinut la el sa ne tihneasca nunta si chiar si pana dupa amiaza, ca sa putem dormi si noi.

Nu l-am sarbatorit pe Razvan, incercam duminica sa organizam ceva, daca nu se intampla nimic rau cu soacra mea.

Sper sa am poze cat de curand, sa va arata ce frumusel a fost Razvan la nunta, cu costumasul lui cu papion.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

buna dimineata!
in primul rand va multumesc din suflet pentru urari - vivela, georgi, micky, cristina, violeta, diana si tuturor fetelor care s-au gandit la noi si nu au apucat sa mai scrie. e minunat, intradevar sa te sarbatoresti o data cu copilul tau. cred ca niciodata n-am sa ma deprim ca am mai implinit un an, din cauza ca uit de mine si Denis e personajul principal.
pe Denis l-am trezit de dimineata cu o prajiturica magura in care i-am pus 3 lumanarele si i-am cantat "la multi ani", apoi l-am dus la cresa si acolo i-am facut o mica petrecere cu tortule, nectar, muzica, copiii au cantat, au dansat, a fost minunat, iar el a fost in centrul atentiei si cred ca a fost cea mai mare bucurie.

seara am iesit toti trei la plimbare, per pedes prin parc, am facut niste poze tare frumoase, l-am dat in niste invartitori (avioane), am ajuns noaptea acasa. iar a doua zi a avut loc petrecerea cea mare cu intreaga familie, vreo 20 de persoane, la curte, la tara. acolo i-am ornat cu baloane, avem cort din ala de gradina, groapa cu nisip in care se joaca copiii, balansoar, piscinuta, iarba verde si aer curat si tot ce ti-ai putea dori.

a fost din nou extraordinar de frumos, gratar, tort, bautura, muzica si voie buna, cadouri multe. peste noapte am dormit acolo si mi-am implinit dorinta de a bea dimineata cafeluta in aerul racoros de afara, din curte.

acum, cu ceva intarziere urez si eu "la multi ani sarbatoritilor din lunga perioada in care n-am mai scris, mamicilor si fratiorilor care s-au serbat, si un pupic special pentru Cosi - Luna, sunt sigura ca si tu te-ai gandit la noi. va doresc tot ceea ce-i doresc copilului meu, si Dumnezeu stie ca ii doresc ce e mai bun pe lume, dar in primul rand sanatate.

Stefania, asteptam cu nerabdare vesti de la tine. zic si eu ca si Micky...il faci gata crescut cozonacelul scump.

Vivela, cumnata mea e cam in aceeasi situatie ca tine si te inteleg tare bine ca ti-e greu. si te inteleg si ca ti-e greu ca l-ai lasat pe david la ai tai; si eu l-am lasat pe denis la tara, unde v-am zis, e minunat si sper sa se acomodeze usor. avatajul la noi e ca facem 15 min. cu masina pana acolo, daca il vede agitat soacra-mea a zis ca il aduce seara acasa sa doarma cu noi si il duce a doua zi iar, sau sta cateva zile in oras - ea doar vara locuieste la tara si are apartament in Piatra.

Elena (xerxe) prin multe ati mai trecut. ii doresc sanatate soacrei si sper ca v-a tihnit sa-l sarbatoriti pe Razvan. sper ca dereglarea sa fie bb.

am vazut superbele poze de la ziua lui Andrei si cat de frumos e acolo la mama ta, tu Mickyshoaro. e un paradis al florilor si al matzelor lesinate pe jos . acum urmeaza sa le vad pe ale vivelei si poate apuc sa pun si eu cateva din ultimele zile.

va pup!



Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Multumesc de incurajari fetelor, o sa am nevoie. Contractii neregulate pana in 10 min astept sa se reguleze si sa fie la 5 minute inainte sa sun la spital ca daca sun acum ma trimite sa fac o baie calda si sa ma plimb

Intre timp am dus-o pe mandra la gradinita, am pus o masina de rufe ća spalat si am mancat 3 clatite.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si40+ AMR ? pana la marea intalnire
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Mi-a venit menstruatia...deci nu era cu ochi

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello girls.

Scuze ca n-am mai scris, am fost cam intoarsa cu niste vesti cam naspa, nu pentru apropiati de ai mei dar totusi vesti rele. In fine.

In primul rand La multi ani sarbatoritilor de pana acum.

Un pupic special lui Denis, Sunflower m-am gandit la voi vineri, noi ne-am trezit, ne-am cadourisit (inutil sa mai zic ca i-am dat si cadourile Adelicioasei care zbiera "It's Cosi's birthday and my birthday!"). Apoi toata ziua ne-am preumblat pe unde a vrut fiu-miu, seara am avut invitati si am suflat in tort, iar ieri am fost la un parc de distractii ca si treat pentru Cosi unde ne-am dat in toate alea pana am inebunit.

Stefania ce faci nasti in direct? Nastere usoara, mai mananca cateva clatite repede ca dupa aia intri la cura. Sa auzim numai de bine. Te pup

Va pup pe toate fetelor si pe strumfii vostri, sapt asta sunt f ocupata, iar sapt viitoare suntem in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Stefania ce curajoasa esti de stai acasa cu contractii la 10 min. Doamne ajuta sa nasti usor un bebe sanatos si mancacios. Iti tin pumnii

La multi ani !!! strumfilor sarbatoriti, La multi ani !!! pentru ginerele meu Cosmin si, nu in ultimul rand La multi ani !!! Cristina. SA va dea Dumnezeu tot ce va doriti in viata.
Am intarziat cu urarile fiindca am fost plecati la tara la mama. Daria nu ar mai pleca de acolo, ii place tare mult insa tot nu am avut inca curajul sa o las fara noi, imi este mila de ea. Dar sigur cand va veni fratiorul o voi lasa ceva timp acolo. E bine ca are vreo 5 fetite de varsta ei cu care sa se joace, mai multe decat aici la bloc.

Vivela doar o poza cu bebe mic? si cu tine?... David vad ca se descurca bine cu vaslele, le tine perfect, o iesi vreun mic Patzaichin.

Michi tortuletul l-ai facut tu?

Xerxe ma bucur ca a fost frumos la nunta si v-ati simtit bine, macar ati mai uitat un pic de griji. Casa de piatra pentru miri. Si lasa ca stie el Doamne Doamne cand sa-l trimeata si pe bebe doi.

Eu sunt bine, vineri o sa ma duc iarasi la control, sper sa vin tot cu vesti bune.I-am cumparat lui bebe si primele lucrusoare . Mi-s asa dragi. Si imi place si de Daria ca se lauda la toata lumea ca o sa aibe un fratior mic, mic si ca o sa-i cante nani nani, puiul mamii, e tare incantata. In orice magazin intram gaseste ea cate ceva pe acolo cu care vine si spune ca trebuie sa-l luam pentru bebe. E o scumpa, sper sa nu-si schimbe sentimentele dupa.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 31+ cu Eric Mihai

Mergi la inceput