Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

de capitol nou Nikole!
Fetelor...cred ca Mara s-a molipsit de la Jiji: toata noaptea foiala si cautat tzitzi. Ma intreb daca sunt coltii care ies sau nu o mai satura laptele meu. Sper sa aflu cat mai repede......ma duc sa prepar un piure de mar ( decenuela) cu un strop de banana bio.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

de capitol nou Nikole!
Fetelor...cred ca Mara s-a molipsit de la Jiji: toata noaptea foiala si cautat tzitzi. Ma intreb daca sunt coltii care ies sau nu o mai satura laptele meu. Sper sa aflu cat mai repede......ma duc sa prepar un piure de mar ( decenuela) cu un strop de banana bio.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


E clarceva in aer ca si pe mine Vladi ma tzatzaie din ora in ora si ziua si noaptea. Era mai cuminte mic decat acum. M-am gandit si eu ca poate nu se satura dar nu e asta pentru ca refuza completare cu biberonul si face la fel chiar daca il umplu cu varf cu cereale de orez fructe, supica. Am banuit dintii pentru ca are si restul semnelor dar nu se vad totusi prin gingie. Daca nu as avea familionul in cap cu - aoleu sigur are ceva copilul ca sora-sa nu facea asa - as fi linistita.

Sa ne treceti si pe noi la aniversari ca daca vine pedofilul la usa de ziua mea cu flori ii dau cu ele dupa ceafa.

30.04 Iulenca
08.08 Mariuku pui de Iulenca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!!!!!

ieri a fost o zi f faina. am fost la pasaport, asta mic a fost exemplar de cuminte, el fiind oricum f cuminte in general. cand sa-i faca poza, el la mine pe genunchi, isi pierduse un pic rabdarea si incepuse sa maraie. se tot misca, aia nu reusea sa-l pozeze, iar cand statea, scotea limba am facut-o pe tipa aia sa rada si sa se minuneze cum statea asta mic cu limba scoasa de 2 coti...........pana la urma am reusit, dar luni il ridicam, ca ieri noi pe la 3 am ajuns....
si cum a ajuns lihnit de foame(desi nu a zis nimic...) pe la 4 acasa, dupa un supt de 5 minute la 12 jumate (!!!!), a mancat tot piureul de legume cu carne!!! premiera!!! deci trebuie sa-i fie foame de tot ca sa iasa moldoveanu din el si sa manance si legume. nu cu mare pofta, se vedea, dar cel mai bun bucatar e foamea, nu?


tomaca, felicitari pentru dintisor!!!! vreau si eeuuuu!!!

vorbeati de lapte....ala de consum mi se pare cel mai apropiat de ala pe care il stiu eu de la tara. inca nu am gustat la dorna bio/eco....iaurt i-am dat de vreo 2 ori, iaurt usurel de la napolact, odata vreo 2 lingurite asa, doar iaurt, iar a doua zi i-am zdrobit o piersica si am amestecat-o cu iaurt. i-a placut la nebunie!


ma framanta un pic o treaba.........fi-miu se tot screme, in diverse reprize peste zi, dar nu de kk, ca pe ala il face o data sau de 2 ori pe zi, dar are momente cand se screme doar asa...degeaba....nu stiu cum sa va explic....parca s-ar distra, ca ii place lui sa faca asa, mai mult din gat de fapt.........ati inteles ceva?....si inca ceva nostim. a tras un partz puternic mai devreme de s-a speriat si el, a facut ochii cat cepele


ail be bac!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

apropo de nopti agitate, la noi alterneaza, una calda alta rece...adica dupa o noapte linistita, cu trezit de tzatza abia la 5, apoi dormit pana la 7, vine una cu trezit din 2 in 2 ore, tzatzaiala 5 minute, parturi....or mai da tarcoale colicii, acum?...sau e de dinti.....oricum, a inceput sa ma doara si pe mine spatele, cred ca am mai zis, iar decenuela, iti fac o statuie pentru toate noptile de acest fel de pana acum, serios! oricum, a inceput sa se culce mai devreme, pe la 9-10, si se trezeste la 7! iar eu-s zombi toata ziua....vreau o cafea!!!!!!!!!!!!!!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Sa ne treceti si pe noi la aniversari ca daca vine pedofilul la usa de ziua mea cu flori ii dau cu ele dupa ceafa.

30.04 Iulenca
08.08 Mariuku pui de Iulenca

Iulenca







_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna!!!!!

ieri a fost o zi f faina. am fost la pasaport, asta mic a fost exemplar de cuminte, el fiind oricum f cuminte in general. cand sa-i faca poza, el la mine pe genunchi, isi pierduse un pic rabdarea si incepuse sa maraie. se tot misca, aia nu reusea sa-l pozeze, iar cand statea, scotea limba am facut-o pe tipa aia sa rada si sa se minuneze cum statea asta mic cu limba scoasa de 2 coti...........pana la urma am reusit, dar luni il ridicam, ca ieri noi pe la 3 am ajuns....
si cum a ajuns lihnit de foame(desi nu a zis nimic...) pe la 4 acasa, dupa un supt de 5 minute la 12 jumate (!!!!), a mancat tot piureul de legume cu carne!!! premiera!!! deci trebuie sa-i fie foame de tot ca sa iasa moldoveanu din el si sa manance si legume. nu cu mare pofta, se vedea, dar cel mai bun bucatar e foamea, nu?


tomaca, felicitari pentru dintisor!!!! vreau si eeuuuu!!!

vorbeati de lapte....ala de consum mi se pare cel mai apropiat de ala pe care il stiu eu de la tara. inca nu am gustat la dorna bio/eco....iaurt i-am dat de vreo 2 ori, iaurt usurel de la napolact, odata vreo 2 lingurite asa, doar iaurt, iar a doua zi i-am zdrobit o piersica si am amestecat-o cu iaurt. i-a placut la nebunie!


ma framanta un pic o treaba.........fi-miu se tot screme, in diverse reprize peste zi, dar nu de kk, ca pe ala il face o data sau de 2 ori pe zi, dar are momente cand se screme doar asa...degeaba....nu stiu cum sa va explic....parca s-ar distra, ca ii place lui sa faca asa, mai mult din gat de fapt.........ati inteles ceva?....si inca ceva nostim. a tras un partz puternic mai devreme de s-a speriat si el, a facut ochii cat cepele


ail be bac!

mama unui pui...Stefan


Felicitari pt pasaport.
Eu stiu ce spui tu acolo cu scremutul .. cunoastem ... si mai are momente in care spune un "A" din gat asa si pe nas nu stiu cum sa explic ... eu nu pot scoate sunetul ala .. dar el se distreaza nevoie mare

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Iulenca...done it.

Nici a mea nu are semne pe gingie. Azi a mancat mai frumos, adica s-a strambat mai putin si a inghitit mai mult....incet, incet se invata si ea.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Neatza din nou si !

Mai am nitel si dau in depresie, Irina nu stie sa suga decat muscandu-ma si ma lasa nervii, nu mai pot! M-am hotarat sa-mi cumpar o pompa electrica de san, ajutati-ma cu un sfat, ce sa cumpar, va rog din suflet! M-ar tenta pompa electrica de la avent, dar e ingrozitor de scumpa...

Ma iertati ca n-am recuperat nimic si vin cu cereri d-astea...

de Isabela si Irina (01.02.2010)
Neata si de la noi,

Multumim de coffee Plateea
Nikole,eu am o pompa manuala de la Tommee Tippee,de care sunt multumita,in general de produsele lor sunt multumita,eu cred ca si pompa electrica de la ei ar fi buna(presupun),si au la preturi accesibile......

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

scriu repede ...repede...servim micul dejun.....dar cam ca de fiecare data jiji gaseste sa faca kk...cat are loc operatiunea..pov..

am fost la o piatza...rm sarat mai sus de dristor..sau mai jos..nu stiu cum vine...na, mai inspre ior...si acolo este un tonomat de lapte proaspat...de fapt e cineva care te serveste....si cu alte produse. sincer sunt f incantata...deoarece voi incerca sa nu mai cumpar pt jiji nik...din supermarket..

alexa a zis de spalat...mi-am adus aminte ca peste 2 zile plec in concediu...si n-am nik pregatit...msa specific mie..asa ca azi tre sa spal la greu......

si...o fractiune de sec si jiji cadea din pat sub ochii mei....am sarit ca o ...vulturoaica ....ce mai..tre sa fim cu ochii ca pe butelie...

sa aveti un we superb...mai intru dar....tre sa fac papa pt familion...si tre sa profit de cumintenia momentana a lui jiji...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Spor la treaba Decenuela,si tu sa ai un weekend frumuuuuuuu(tu spui frumuuuuuuu cum spune mama mea)

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Buna dimineata

Ma bucur ca s-au mai asezat lucrurile pe aici

La noi e teroare cu dintii ... BINE CA INCA DORMIM NOAPTEA . Dar ziua nu te poti intelege cu el ... acum rade acum plange ... nici nu stiu ce sa-i fac .. numai mananca cum manca in schimb papa la lingurita muuuult mai bine. Probabil io fi mai usor decat la bibe . I-am luat calgel e bun il linistete 10 min dupa aia iar URLAAAAA!!

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis


Al3csa trimitem un pupic de la Ariana ca sa ii treaca durerile........de fapt trimitem la toti pufiii............azi vrem sa fim cu o idee mai darnici(ca in rest suntem zgarciti....5 lire pupicul )

Editat:GRAMATICA VIETII
mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput