LMA Matei si Luca - Dovlecei in sarbatoare *174*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

buna seara,
n-am nimic de zis....doar buna seara!!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david


buna sa-ti fie inima!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Hello

Danagie,felicitari mami!!! Te apreziez enorm de mult sa ai parte de o sarcina usoara si de o fetita cu codite

Roxxy,ma bucur sa te vad pe la noiFelicitari pt kg "aruncate"

Monikus,multi pupici

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Gata am terminat cu baita, papa, adormit ...

Mamideandrei cred ca maine o pun pe mama sa-mi faca strudel ca tare mi-ai facut pofta ...si mai mult, parca i-as face si eu Mariei gris cu lapte... apropo se pune zahar ? ca daca da .... nu m-as baga inca ...

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Mamideandrei, primului meu nazdravan i-a iesit primul dinte la 6 luni si cel de-al doilea (cel pereche) la 8. Poti sa fii linistita. O sa iasa cand va avea chef. Pupam Andreiutul cu un dintisor.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Gata am terminat cu baita, papa, adormit ...

Mamideandrei cred ca maine o pun pe mama sa-mi faca strudel ca tare mi-ai facut pofta ...si mai mult, parca i-as face si eu Mariei gris cu lapte... apropo se pune zahar ? ca daca da .... nu m-as baga inca ...

_

Maria (28.08.2009)


eu n-am pus zahar, de aia l-am amestecat cu banana sa-i dea aroma super-super bun; n-am mai mancat nici eu de cativa ani; noroc cu copii!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai,pe mine m-au ajuns blestemele,vad in ceatza,dar rau,imi lacrimeaza ochii si ma stramb ca toate alea sa vad monitorul. si zau ca azi a stat mai mult in stand by,am avut o gramada de treaba.
Ma straduiesc de doua zile sa ii spun lui Suede ca rochia este superba si ca abea astept sa vad poze cu ea miresica,si ca imi imaginez asa o coafura diafana,cu impletituri micute si o coronita de printesa, finuta.
Si mai vreau sa o felicit din toata inima pe Danangie,felicitari mamico,ma rog sa fie cu fundita roz, sa fiti sanatosi toata familia,sa ai o sarcina blanda si o nastere usoara.
Ioana am retinut ca iti cauti o arma speriecioasa de baietasi indrazneti? Iti recomand aparatele cu socuri electrice,sunt in jur de 50-60 lei,mici cat un pachet de tigari ,poate chiar mai mici,si functioneaza cu acumulatori.Nu le faci mare lucru fizic,adica nu le faci buba,dar ii faci sa tremure cateva minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Na seara!

Asta cu dintele pereche vroiam si eu sa intreb ca si lu Zgati i-a dat ala de sus si al doilea nu. Dar are tooone, kile, litri intregi de bale. Curge ca la robinet, Doamne fereste deci storc tricourile din juma in juma de ora... deci e ok ca nu dau amandoi. Ca aia de jos au iesit in acesi zi, amandoi. Am zis Coerent?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Mamideandrei, primului meu nazdravan i-a iesit primul dinte la 6 luni si cel de-al doilea (cel pereche) la 8. Poti sa fii linistita. O sa iasa cand va avea chef. Pupam Andreiutul cu un dintisor.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



deci sa stau linistita ca nu-i bai! ok

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Io ce sa mai zic de al meu care la aproape 1 an nu are nici un dintzoc?!?

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, dragelor!

Iulika, la multi ani inca o data!

Fetele mele dragi, norul ala negru de saptamana trecuta a crescut si mai mult...pe langa copil neprietenos rau au mai venit si altele, tot datatoare de stari rele. Prin urmare, sunt nitel nefericita si am nevoie de ceva timp sa ma refac..Ma rog, introducere lunga ca sa va spun ca eu ma retrag un pic..n-are a face deloc cu ce s-a intamplat aici.

Va pup cu drag si cand o sa fiu ok o sa revin cu vesti despre noi!

Pentru puiul tau



Mergi la inceput