LMA Matei si Luca - Dovlecei in sarbatoare *174*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

danangie lasa ce simti tu, noi ne dorim pentru tine o fetita creola si superba care sa semene cu fratiorii ei mai mari.
Felicitari ...felicitari !!!!! esti minunata, atata bucurie am simtit in mesajul tau, deja le-ai sters din minte pe cele in care plangeai si te chinuiai sa culci baietii. Acum vei avea 2 de strunit ca sa fie cuminti cat va dormi printesa.
Doamne ajuta si felicitari inca odata !!!!!!

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ucu si Ebrusca sa cresteti mari si norocosi.
Iulika poate arunci si la mine un mititel maine. M-ai amuzat cu mesajul acela ca petreci ziua cu nepoata chiar daca e ceva diferenta de varsta....si mi te imaginam cum te joci cu papusile sau ma rog...sotron....sau ce se joaca un copil de 9 ani (cred ca sunt complet depasita). Dar mi-o amintesc din poze pe nepotica ta

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Selen mi-a placut de tine. Eu zic ca te-ai plictisi singurica cuc acolo.

Voi stiti ca eu am glumit cu ignoreul nu? Am pus si nu stiu cate fete zambarete. Faceam haz si eu. Stiu ca mie nu prea imi ies glumele dar nah.... Si apoi m-ati lasat sa vb singura. E frumos asa?

Delia pupam Soimita. Am vazut pozute frumoase.

Acum ne-am intors de afara si mergem si noi la baita ca tot nu avut apa calda vreo 3 zile. Oribil pe caldurile astea.

Raluk pup. Ai dreptate, ne scoatem noi parleala cumva.

V-am pupat si va uram noapte buna.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Monikus acum iti dai seama de ce nu prea vorbea lumea cu tine, nu? Bine ca a venit apa

Delia pup cu drag! Si abia astept sa intru si sa sari tu ca imi faci rezumatul ce s-a povestit


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

si eu banuiesc pe unde e lumea...dar nu vreau sa intru sa verific...lasa sa traiesc eu in lumea mea imaginara, in care totu-i roz si frumos

Luci, si eu mi-o inchipui pe IUlika intre o groaza de copilasi, si ea cu coditele ei amestecandu-se printre ei acum ca nici alcool nu poate sa bea, i se potriveste o petrecere de copii

Monikus, stiu ca ai glumit! numai ca eu NU!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, dupa cum ma asteptam, slaba activitate pe aici. Sa vedem zilele urmatoare, dar tare mi-e ca s-a dus pe apa sambetei ce am construit noi aici....ma rog....ma duc la culcare ca sunt prea trista sa bantui pe aici.

Selen sa lasam timpul sa isi spuna cuvantul, ce o fi o fi.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Selenica am verificat io . Toata lumea e pe-afara sau fac bai. Si noi ne pregatim de-o plonjare in forta direct in cadita.

crissbebe sa aveti parte de vreme buna si sa va distrati. Faza cu piscinile e simpatica rau de tot. Uite, daci ti-a dat un supersfat. Adica eu asa le-as lua, mai in gluma. De fapt asa si fac dar stiu ca al meu sot e la fel de tampitel ca si mine si le gusta...

Lali lasa, nu mai freca manutele, treci si pregateste arsenalul de facut pozici si filmulete sa se clateasca si ochiu' lu' je, da?!

Monikus nici eu n-am glumit. Au venit razaciosii aia din postul tau dupa ce ma ridicasem din corzi. Mie-mi place ca inca te mai straduiesti sa pui cu liniuta de la capat, cate un mesaj pt fiecare

Laura acum daca tot v-ati intors de la mare cu bateriile incarcate, eu zic sa treceti pe acumulatori si sa mai lasati copiii din cand in cand cu soacra

Pentru restul..., multe , ,

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Nu pot sa plec pana nu o pup pe Liliac si sa ii doresc o noapte linistita.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna seara,
n-am nimic de zis....doar buna seara!!!

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna seara, buna seara! ne-am intors si noi de afara, am prestat baitza, papica si acum somn, ca s-a trezit pe la 4 si de atunci tot chitaie ; deci va dati seama ca a adormit instant; pot sa il laud ca a baut lapticul superbine cu ciocul (ce funny suna ) nici nu s-a mai inecat, nici n-a mai dat pe langa, ce mai, gata! am scapat de biberon, si asta chiar superusor, bine el era invatat cu ciocul de la bibe cu apa!

Manga, sa stii ca eu imi rasfat soatza, ca ma ajuta tare cu copilul si atunci il rasplatesc si eu cum pot; ce mai, il iubesc si asta zice tot.....
Alex, Zeina papa superbine, dar cantarul ce zice in ultima perioada? a asimilat ceva?

eu i-am facut lui Andrei azi gris cu lapte, dar cu lapte de vaca Milli 3.5 % grasime; (astept acum reactii, eu sper sa nu fie, ca doar papa si iaurt si branzica proaspata) am amestecat apoi si cu o banana si a mancat de-a rupt castronu'n doua ; am mancat si eu apoi putin si cand m-a vazut ce mananc, dai urlete, cu toate ca el era full

si am si eu o intrebare! la cat timp le-a iesit copiilor vostri dintele pereche? ca uite, noua primul dintisor ne-a iesit pe 10.07, maine e 30 si noi inca nu avem al doilea dintisor, se intrezareste vag prin gingie, dar cred ca mai dureaza cateva zile, cel putin... in ristul asta, pana la un an nu cred ca vom avea nici patru dinti

pot sa zic ca m-am intins ca un strudel
va pup

ANDREI

Mergi la inceput