Iepurasi dragalasi de Martie-Aprilie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

ARTURICII sunt varza ....rau de tot
tocmai mi-am facut baie si cred ca mi-a cazut iar jumate
chiar l-am chemat pe sot sa ii arat ca eu ma ingrrozisem.
sa nu zic ca in pat gasesc dimineata o groaza de fire cazute sau le mai simt cateodata pe mana sau pe mine de mi se face efectiv scarba:(((
vaiii nu suport deloc sa simt par pe mine....sper sa nu dau in vreo fobie

nu mai stiu care se plangea de bb ca plange cand vrea sa adoarma
si la noi e la fel...deja e rutina si ne conformam ce sa facem


DANAYARA barfitoare mica fata am vz pozele..sunteti o familie de coma, imi placeti la nebunie.
auzi....stai si tu in tara pana in oct cand vin eu,sa te cunosc face to face eeee, stai????

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Am reusit sa-l adorm si eu pe smecherasul meu alintat. zici ca are un ceas in cap. doarme fix 30 de minute si dupa aceea incepe iar distractia!

Va multumesc mult ptr aprecieri fetelor. ma bucur ca va placut povestea lui Ricky. imi era teama sa scriu caci desi in scoala eram tare la comentarii si mai scriam si poezii, asta se intampla ha haaaa...acum 20 de ani! in ultimii ani am scris maxim niste rapoarte de activitate pe la servici si scrisori de afaceri. mi-a facut mare placere sa scriu povestea ptr ca am retrait emotiile de atunci si am devenit chiar un pic nostalgica dupa perioda de gravidanta. dar va mai trece ceva timp pana sa incerc din nou! ptr moment Ricky e suficient.

Si eu am o mica problema aparuta in timpul sarcinii. nu e vorba de par ci de alunite. mi-au aparut f multe noi, mici si multe. una care imi aparuse acum vreo 2 ani , deasupra liniei slipului, s-a marit pe masura ce s-a intins pielea in timpul sarcinii si acum e cat o stafida. dupa ce-am nascut a ramas la fel de mare, e un pic crapata si marginile desprinse de piele. am citit undeva pe aici pe forum ca o fata ce a avut ceva asemnator a descoperit ca devenise maligna alunita si s-a operat! Asa ca trebuie sa merg si eu la dermatolog cat mai curand ca sa nu ma trezesc cu cine stie ce surpriza neplacuta! am tot amanat de frica sa nu ma trimita medicul la bisturiu sau sa fac cine stie ce teste...dar pe moment ma comport precum strutul imaginandu-mi ca daca nu vad, trece....Dar sunt constienta ca trebuie sa fac ceva cat de curand , caci timpul trece si nu in favoarea mea ,daca e ceva D.ne fereste...

Careva dintre voi se confrunta cu o problema asemanatoare?!

Gata, acum ca mi-am zis oful, fug sa pap ca tariesc cu fructe si iaurt de la 10 am si-s lesinata de foame.

O dupa amiaza placuta!

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Of, deci nu se opreste. Eu il tin doar in coada ca altfel e jale.
Ieri l-am spalat si am plecat cu el ud, nelegat, sa se usuce. Pe drum am pierdut elasticul de par. Cand ma vad baietii zic: "mami, dar ce frumoasa esti cu parul asa..."

Deci sa-mi fac vreo 2 poze cu par ca ce ma asteapta...

Tu ai intrebat dr?




Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

astero al meu plange...stiu ca si tu mai ai necaz cu asta mica...dar macar voi va traiti viata...pai eu nu mai pot pleca nicaieri cu el...tipa intruna cand ceva nu ii convine....si urla asa tare de chiar nu pot iesi cu el, cum zicea Roxi - chiar cheama astia Protectia Copilului (mai ales ca suntem straini). Intr-o zi m-am dus sa platesc facturile si asta mic plangea in carut (plangea de somn, ca de obicei- ca acum ii cam cunosc plansetele), si m-am incapatanat sa il las in carut, ca altfel nu mai reuseam sa plec acasa cu el, decat in brate....si s-a trezit o tanti desteapta, in timp ce eu scoteam banii din portmoneu, sa vina sa il ia ea in brate....si apoi asa am plecat, nene cu el acasa, ca odata ce il iei apoi urla mai tare
Intr-o zi dormea in brate la mine, il tineam intr-o mana, in magazin, ca eram singura si urla,daca incercam sa il pun in catur urlaaaa si asa a adormit, ii cadea capul peste bratul meu...


Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Sa vin si eu cu o dilema. Ce, numai Miria?

Ce fac ca nu-mi mai mananca cereale de cand cu legume. Nici inainte nu ii placeau, dar acum refuza sa deschida gura si daca cumva il prind sa ii dau se gretoseaza. Acum nu imi fac griji, dar ce fac mai incolo? Cu ce inlocuiesc masa de seara?



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...




Oana, eu nu m-as stresa sincer din pricina asta. Eu ce sa mai spun caci Mara papa cerealele dar problema este si probabil va ramane la legume. Masa de seara o poti inlocui cu un iaurt mai tarzior, plus ca banuiesc ca Eric va accepta cu usurinta cereale cu fructe sau un complex de cereale (ex "7 cereale" de la Milupa), cereale cu biscuiti etc, astfel ca nu vei fi nevoita sa renunti la masa de seara. Astea de se dau incepand cu 4 luni au un gust de tot...........

Hai ca am raspuns la capitolul trecut! Zuza sunt!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Nafi mi-a placut mult povestea nasterii.M-ai emotionat si am ras cu pofta la faza cu sotul care te strangea prea tare de mana.la fel a fost si la mine.a trebuit sa-i spun ca ma doare si sa nu mai stranga asa

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Alexandra, daca tot sunt in vizita raspund si eu.

Pt noi caruciorul este un accesoriu pt carat orice alceva decat pe bebe; ea sta agatata de mine in sling de regula; rar sta 20min intinsa in carucior dupa care se foieste si in fina daca nu o ridic, plange.




Ioana & PYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flory_blanca



Fetelor care aveti steamer si blender puteti sa imi recomandati o anumita marca de care sunteti multumite si care se folosesc usor? Merci.


Mami de fetita frumusica foc!
Nadia 29.04.2010


FLORY, eu am steamer de la Tefal si blender Moulinex...si inca unul no name...Ce am observat la blender, daca vrei sa cumperi,vezi sa nu fie prea adanca cupa aia pe care o bagi in ce vrei sa blenduiesti.Asa poti face si cantitati mai mici,cele adanci au nevoie de mai mult "material".Sper ca ai inteles la ce ma refer... Eu sunt multumita de ele, desi azi am observat ca la steamer nu-mi mai functioneaza timer-ultrebuie sa vad ce fac cu el...

Poze Briana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

NIKI teribila intamplarea!! Brrrr!
NAFI frumos descris momentul nasterii lui Ricky!

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
silvana noaptea de la 12 la 4 bea si se culca iar pana la 10 dimineata, bea lapte si de la 11 inca mai doarme si acum, cand e treaza o las in leagan, o tin asa in brate sau o pun langa mine pe canapea, nu cere nimic niciodata, oboseste doar uitandu.se la ivan

Ce cupil cuminte!!!!!
LAlexandra... eu nici nu-ti descriu ce, cum si cat face bebelina ziua ca e jale... ma apuca asfintitul descriind. Oricum nu seamana defel cu Silvana a lui Roxi... e la polul opus

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

[font=Book Antiqua]Knock-knock vecinelor,

sunt Artu de la odiseea vecina si vreau sa va rog ceva.

Nu, nu vreau parola.

Artu' esti tare!!
Pentru problema cu parul iti recomand ulei de ricin. Il poti combina cu galbenus de ou sau nu. Gasesti “retete” pe net.


Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine va rog care e faza cu taiatul motzului? Ca eu i-am pus gand "rau" copilului si vreau sa-l tund. Ii ajunge parul in ochi, ii cade sau se rupe si mereu are fire de par pe degetele pe care le baga in gura... m-am saturat. Mentionez ca l-am mai tuns o data insa doar pe ceafa, ca avea deasupra o dunga orizontala unde era ros si dedesubt, pe ceafa, inca un smoc de par. Asa ca pe ala i l-am tuns pierdut, dar de motz nu m-am atins.
Deci ce trebuie sa fac? Sa-l chem pe nas'su sa-i faca freza? Sau tre sa astept sa implineasca un an? (in ritmul asta ajung sa-i fac codite sau macar niste clame tot ar trebui sa-i pun)
Voi i-ati tuns pe copii?

Mergi la inceput