Dovlecei in sarbatoare *172* - LMA Lisa Maria!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai, eu am o problemaaaa...

cum ies eu afara cu copilul ca nu am un sutien sa pun si eu pe mine le-am spalat pe ambele manadoua si sunt udeeeeee si nici nu e vreme de fular... inca! eu cred ca fii-miu ma ia si asa dar ceilalti oameni de pe strada ce vina au????



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fetelor, ce-ati fugit cu toatele??
Ca am zis de UTC?? Pai sa stiti ca e un fel de BRB sau NB sau altele de genul asta. Nu e injuratura, parol!

L-am culcat si eu pe flacau in cele din urma (Selenica, 20 min mi-a dormit prima tura si cica sa iau pulsul natiunii. Decretez: usor mort!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

mai, eu am ars legumele si cand le faceam la aburi adica s-a evaporat apa si a ars si cratita, si dracia aia pe care stau legumele, si legumele....ca alealalte sunt la ordinea zilei! tzitzi sa traiasca, am intotdeauna "mancarica" de rezerva...si nici fii-mea nu se plange

iar legat de subiectul babe...mie sincer nu mi s-a parut ca Lali ne-a/v-a jignit cu ceva initial...sau poate n-am fost eu atenta....s-a inceput apoi cu mistourile, fata si-a cerut scuze ca s-a exprimat gresit, totul trebuia sa se opreasca acolo....parerea mea....nu stiu, nu mi se pare atat de important incat sa ma duc in urma sa recitesc toate posturile, dar credeti ca are rost s-o mai lungim pana se supara careva si ne "paraseste"? eu zic ca nu....
PEACE ON EARTH, PLEASE!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

mai, eu am o problemaaaa...

cum ies eu afara cu copilul ca nu am un sutien sa pun si eu pe mine le-am spalat pe ambele manadoua si sunt udeeeeee si nici nu e vreme de fular... inca! eu cred ca fii-miu ma ia si asa dar ceilalti oameni de pe strada ce vina au????



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!





n-ai nici un maieutz, vreo bluzita care sa mearga fara?? sau o bustiera ceva....? hai ca te descurci tu, sunt sigura!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

mai, eu am o problemaaaa...

cum ies eu afara cu copilul ca nu am un sutien sa pun si eu pe mine le-am spalat pe ambele manadoua si sunt udeeeeee si nici nu e vreme de fular... inca! eu cred ca fii-miu ma ia si asa dar ceilalti oameni de pe strada ce vina au????



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!





Eu zic sa-ti pui niste pantalonasi scurti-scurti, cat mai scurti posibil, si sa fie si stramti-stramti...si nu cred ca o sa mai remarce cineva ca n-ai sutien
Poti eventual sa-ti pui si niscaiva tocuri?! De 10 cm cel putin??

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Lili, ce crezi, ca Ebru a dormit mai mult?! am maturat fix o baie, un holisor mic si scarile....cata treaba am mai facut si azi ma duc sa matur si restul, poate acum doarme mai mult...am tinut-o intentionat mai mult treaza (ca de obicei dupa 2 ore i se facea iar somn), sa vad ce si cum...tineti-mi pumnii sa reusesc!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Ioana, sa nu cumva sa uiti sa pui ceva poze de la plimbareala, da?
Te pup.

Selen, foarte frumos mesajul tau referitor la conflictul de la noi. M-a uns pe suflet.

In alta ordine de idei, in afara de iaurt, ia ziceti-mi va rog un aliment care e devorat pur si simplu de copilasi.
Nu de alta, dar Ana manaca iaurt si-n sculare, si-n culcare. Nici cerealutele nu ii mai intra in gratii.

Liliana, UTC, zici, hm?
Hai ca noi suntem de-o generatie, ne luam de manuta.
Si sa stii ca si eu am bubitzeeeee...


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetele

anna iara e pe antibiotic .. are gatul praf. nu va spun de cate ori mi-a facut febra mare cu tot antitermicul si antibioticul .. azi-noapte la 2 faceam impachetari .. uff .. eva mi-a facut si ea febra mare azi .. o duc la dr sa vedem cum e cu gatul .. sunt praf tandari de oboseala ..

croco tin pumnii sa iasa repede plasticul pe care l-a inghitit piticuta si sa nu va faca neplaceri.

liliaco esti criminala, mami ...

magulico concediu placut!! sper sa fie acasa nenea cloony ..

referitor la ultimele "intepaturi" .. am observat ca mai mereu va place sa faceti glumite/comentarii mai putin sarate la adresa lui lali care, de multe ori a trecut mult prea usor peste ironii si mistocareala (eu una n-as fi putut) .. a intrat si ea in jocul vostru, insa, din gluma in gluma se poate ajunge la lucruri mai neplacute .. sincer, nu mi se pare ca fata v-a jignit .. a raspuns si ea cu aceeasi moneda, nu? a batut unde deranjeaza .. parerea mea ..

sper ca nu v-am deranjat ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Cristina, m-am bucurat sa te vad mai activa aseara. Mie una mi-ai lipsit.
La multi ani flacaului! Sa creasca mare, sa fie sanatos si sa va bucure sufletelele!

Croco, te imbratisez. De cand am citit de patanie, numai la voi ma gandesc. Sa dea dumnezeu sa fie bine.


Nela si Ana Nazdravana(19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Nela te Domnishorica.
La noi tot iaurtul este delicatesa delicateselor. Il mai combin cu branza dulce de vaci si-i fac un fel de pasta. Branza sa nu fie fff uscata sau grunjoasa (eu mi le fac singura asa ca nu stiu sa va dau de-astea de firme). Ei, combinatai asta daca i-as da-o dimineata, la pranz si seara...ar fi cel mai fericit.
Mai avem banana. Scormoneste punga de gunoi dupa coaja daca o vede pe-acolo aruncata sau urla daca deschid frigiderul si-o vede pe-acolo.
Iar dintre legume, cand ceva da "rasol" bagam rapid un cartof dulce.
CAm astea-s retetele noastre. Deci nimic interesant.

Si zici ca si tu esti ca mine la dotarile extra?? Si nu face Boieroaica flic-flacuri si se alinta si se uita-n ochii tai si sta agatata acolo?? Al meu cand e in talente trebuie sa ma misc cu totul dupa el .

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput