Dovlecei in sarbatoare *172* - LMA Lisa Maria!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Tulai Doamnie!!!

Am zis ca mor aici cu voi ce destrabalare cu mulatrii cu ochi verzi . Rusinica!. Dar nu, stiu ca nu vorbeati despre barbati. Ne-ver!!
Si ca sa mor de tot am mai murit si cand mi-a deschis vantu (nu SOV) usa de la bucatarie si mi-a venit miros de ars. DA, da, am ars ciorba lu fii-miu. Si apoi m-am rugat la Doamne Doamne sa nu se trezeasca sa ceara papa ca am pus-o. Si m-am mai rugat la DOamne Doamne apoi sa termin ciorba nr 2 sa am timp sa dau si io n mesaj. Si Doamne Doamne mi-a ascultat ruga si iata mesaju'

Deci ma declar cea mai mamaie dintre toate ca niciuna nu ati uitat ciorba pe foc. Sac! Sac! AM zis

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si ca sa vedeti ca nu mint si sunt cea mai mamaie am uitat sa va spun ca ma mai rog la Doamne Doamne sa imi arunce si mie asa minune de expresor de lapte din ceruri sa-mi faca si mie nepotu fericit.
Ca daca stiam eu acum unspe luni si o zi de asa minune nu ma mai dadeau vecinii la protectia copilului ca tin odrasla nemancata. SI nu ma mai opreau in fata blocului sa-mi spuna cat ne compatimesc... of Doamne, da Doamne si la mine asa minune

HAi ca fug la biserica

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Si ca sa vedeti ca nu mint si sunt cea mai mamaie am uitat sa va spun ca ma mai rog la Doamne Doamne sa imi arunce si mie asa minune de expresor de lapte din ceruri sa-mi faca si mie nepotu fericit.
Ca daca stiam eu acum unspe luni si o zi de asa minune nu ma mai dadeau vecinii la protectia copilului ca tin odrasla nemancata. SI nu ma mai opreau in fata blocului sa-mi spuna cat ne compatimesc... of Doamne, da Doamne si la mine asa minune

HAi ca fug la biserica

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Jur ca www.hopa-sus.ro/magazin-produse-copii-bebelusi/bib-expreso---culoare-pastel-5406-p-51-c.aspx" target="_blank">nici nu e scump ! Parerea mea ! Face o gramada :) Citeste-ti duamna PM ca pleaca trenu si ramai pe peron

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am citit duamna. Da pune ochelarii si urmareste acolo cand il deschid. Ntz ntz.
Am dat si raspuns acu 1 minut

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Acum ca am terminat si eu ciorbele a fugit toata lumea?? Urat!


Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Acum ca am terminat si eu ciorbele a fugit toata lumea?? Urat!


Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Nu fugit, aici estem . Ce ne mai explici despre Dragoselu'?

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

duamna monica sa fii tu sanatoasa cat orez si altele am ars eu lu' ficioras. Noroc k am alarma si urla cand iese fum. croco, hai mami ca o scoate Ama curand. Ne rugam cu toatele.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Croco si noi tinem pumnii.

Monica

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Ziua bunicica !

V-ati cam distrat noaptea trecuta. Bravos!

Ce activa Lali. Dupa atata vreme...se vede ca si-a reincarcat bateriile la padurea cu copaci. Lali, vezi mami ca nici eu nu sunt in generatie cu tine, da' imi place mult tineretu' din ziua de azi. Ia zi, ce mai are Salam ala in repertoriu? Auzi, vezi ca eu sunt mai uituca asa...la varta mea...,asa ca te rog io pe tine ca esti mai tinerica, intra din cand in cand si scrie-mi un mesaj in care sa-mi aduci aminte sa respir. Poate fi ceva de genul: "mamaieee, respiraaa"..., da' sa strigi tare ca sa aud .

Batranica Uka, pe unde esti ingeras ? Iti cauti bastonu'? Hai mami, vino sa jucam un tabinet amandoua.



---
mami de minunata si cuminte (22.09.2009)

Multumesc lui DD.

Mamaitza ghinionu' matale,nu il ascult pe Salam ,decat cine stie cum,in locuri unde nu pot sa ascult ce vreau eu,dar nu imi sta in gat,nu ma sufoc daca aud vocea lui sau a altui manelist.
Cand m-am inscris aici,la dovlecei,cele trecute de 30 de ani ati zis "vai,esti tinerica,cum de ai facut copilas asa tanara,ca nu ti-e greu,ca vai ce frumos trebuie sa fie" ,ca unora dintre voi abea acum a reusit Dumnezeu sa va daruiasca o minune,altele acum ati hotarat ca e timpul.Acum cand spun de diferenta dintre generati sariti de tastatura in sus si va cramponati ca v-am facut babe,sorry dar deja nu mai este gluma ce faceti voi,e mistocareala pe fata. Acum miros niste flori, si curat tastatura,sa scriu mesaje coerente fara sa se blocheze vre-o tasta,si sa nu mai scrie citate din dr house.

Lali,mami+ Paul-Iulian si+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!


Ei, nu ne cramponam, ne esti la fel de draga ca si pana acum.

Dar trebuie sa-ti spun ca ai intrecut masura, nimeni nu te-a jignit, iar tu si aseara, si astazi , asta ai facut.
E urat, ai zis tu ca nu stii de gluma dar chiar asa...
Daca nu intelegi cere cuiva sa-ti explice, dar nu ataca omu asa..mamaitza auzi..

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


Pupici pentru Uka si Hepi1Am gandit si eu dar ca sa nu creez vreu conflict n-am scris nimic.Si apoi,eu nu-s asa veterana ca voi...

Iulia-mamica lui Ucu 29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia
http://bebevoios.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hai salutare si de la noi.

Ce dezmat ati putut incinge voi asta-noapte. Ia sa se ridice-n picioare cine s-a gandit profund si cu recunostinta la faptul ca noi eram in plina campanie de linistit plod agitator?? Hai, nu va sfiiti!! Ia sa vedem, nici acolo-n spate??

Cat despre capitolul mamaitze...ia sa vedem cate dintre voi ati fost UTC-iste?? io-s prima generatie care am scapat de stigmat
Asa ca va rog putin respect, da?!

In alta ordine de idei, sa va fie de bine arsurile de mancaruri Facem club??
Povestea noastra e cam asa: eu am o ditmai oala Zepter. Adica dupa ceea ce zic altii ar fi imposibil sa arzi mancarea in ea ca are fund jmecheros, cu nu'sh ce proprietati ultra-extra-mega-speciale. Ei, eu am reusit. Si nu numai un pic ci toata mancarea. Si, culmea, stateam langa ea, la 3 m distanta.
Hai, cine da mai mult??

croco



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput