LMA-Copilasi de Iulie-August 2004 * 53

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

cu intarziere: LA MULTI ANI DARIA! LA MULTI ANI ANDREEA! LA MULTI ANI PHILLIP!

Noi am avut un week-end super, am stat (ca de obicei in ultimii 3 ani) la cabana Domnica, la 2 km de Manastirea Voronet, e un colt de rai acolo... Cazarea e super, nu e lux dar e curat, cu baie in fiecare camera, cu bucatarie, gratar si mai ales liniste... Doamna are casa in Voronet, nu sta acolo, asa ca doua zile din 3 am fost singurei in toata pensiunea...Am facut gratare, foc de tabara, am aruncat cu pietre in parau spre deliciul copiilor, am cules zmeura...

Duminica am fost la Manastirea Humor, este superba, si la mina Cacica, am coborat in mina, Matei era in extaz iar eu ma sufocam, claustrofoba fiind, ieri am vrut sa mergem la Secu si Sihastria dar ne-a prins ploaia asa ca am mers la Rezervatia de Zimbri si la Manastirea Neamtului. Mi-am incarcat un pic bateriile.
Poze mai spre sfarsitul saptamanii...
Am venit si cu 6 braduti si un portbagaj plin cu pietre de rau, aseara la 9 plantam brazi

Va pup, revin cand mai rezolv din zecile de mail-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Monica - trimis PM


Vizionat poze ... vazut Giulia cu tortul urias... arata ca constructiile lego ale lui Alex de departe ( yammy) Eva si Pat in wk-end , Gabi si familia la Sibiu - m-ai facut sa imi schimb planurile si sa ne intoarcem pe Transfagarasan si sa innoptam in Sibiu
Party-uri ... Moata mica a lui Nicol sa nu o mai recunosc , bowling ...
Sunt asa pe fuga ca miine plecam ... eu cu Alex cu avionul si tati dupa o saptmanina cu masina. I-am impachetat masina lui tati cu lucruri de la noi si familie pentru adus acasa la ei care au nevoie. Sper sa fie de folos. Nu o sa ajungem in Moldova dar la biserica la mama le aduna si trimit. Sper sa reziste masina.

Alex a facut criza cind a inteles el ca de fapt anul asta nu ajungem la mare ci doar o sa sebalaceasac la Balaton. Imi pare asa de rau. Roxi, Olivia .... imi fac rezervare de pe acum ptr la vara . Nu am vazut asa copil dezamnagit de vacanta ca el. Asa ca azi l-am trimis cu Grandpa sa se uite la trenuri, sa meraga cu trenul, cu binoclu , ruscac si caietel si I spy .
Normal ca e urit afara ca venim noi , dar sper sa ne descurcam si pe ploaie.


La multi ani - la toti piticii si mamicile care le-am ratat si care urmeaza, sa aveti o vacanta frumosa !
Ne auzim la sf de aug - din pacate nu ma internet la mama,doar prin vizite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Bunny - drum bun si vacanta placuta!!! O sa va placa pe Transfagarasan!

Mitzule - uite www.ruraltourism.ro/maram/pensmar/vaduizei/balazs/html/balazsro.html" target="_blank">linkul pe care ni l-a dat noua agentia de turism inainte sa facem rezervarea la Casa Doina, poate iti e de folos.

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina,felicitari pentru actiunea plina de succes!!cu sigurantza galushele nu se plictisesc acolo...da' vorba lu' Roxi nu-i asa ca au dormit beton toata noaptea??
Roxi imi parea mie cunoscutza zona....noi mergem la Campulung Moldovenesc,la socrii,da' stam mai mult la cabanutza la Pojorata......i-am luat finuteide acolo tricicleta asa ca mandra a testat-o pe hol vreo doua ture
Bunny drum bun si vacantza placuta...lasa meii ca au anuntat ca se face vreme frumoasa in curand(ma incurajez si io,ca sper sa nu ne ploua prea tare prin munti)
Daria insanatosire grabnica lui Giulik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Au dormit toata noaptea (evident, nu?! nu stiu de ce ma mai mir! ). Au mancat bine, am vorbit la telefon:
"ce faci mami?!"
"sunt la servici, fac bani"
"si cand nu mai faci bani ce faci!? ii cheltui!?"
"da..."
"singura?!"


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani !! Andreea si Philip, sa fiti sanatosi si norocosi!!


Eu nu pot sa vad pozele despre care vorbiti voi, pentru ca sunt intr-o pensiune undeva in Moinesti cu un wireless anemic, abia pot sa intru pe net si sa-mi iau mailul. Dar am fost si eu la manastiri asa ca imi pot imagina... mai trebuie sa merg si cu copiii, dar numai peste vreo 2 ani cand va intelege si Mircea despre ce e vorba.

In rest, ma bucur de linistea dupaamiezii (dupa ce am muncit de-am spart la un workshop astazi) si astept sa ies la masa cu colegii. Acasa...nu vreau sa ma gandesc cum se descurca husband fara mine, cred ca o sa fie capiu dupa 2 seri fara mami. Adica...sper sa fie ca ar fi culmea sa fie copiii super cuminti cat nu sunt eu acasa.

Ma intrebati daca m-am mutat? Ei bine nu, pur si simplu nu am avut timp. Sper sa ma mut in week end, daca vine joi instalatorul sa-mi puna chiuveta in bucatarie si daca putem pune mobila vineri.

Apropos de termopane, la noi s-au montat glafurile pe zid si tencuiala s-a facut dupa aia, tencuiala manuala cap-coada. A iesit super bine, mai ales ca nenea constructorul stia ca gletul la brut il face tot el si avea tot interesul sa tencuie bine. E un avantaj cand faci zidarie-tencuiala-instalatii la brut-glet la brut cu aceeasi firma/echipa pentru ca le lucreaza bine. N-am pereti strambi, nici macar unul, iar diferenta de nivel la podele nu am nici macar 1 cm, daca dadeam cu bila pe sapa..statea, nu o lua la vale si nu era autonivelanta, era facuta manual cu dreptarul si cu polobocul. De partea asta sunt multumita, ce m-a secat pe mine a fost hidroizolatia la subsol.

Mani... eu il inteleg perfect pe Alex. Al meu (Victor) desi a fost in tabara de ski in feb, in tab la slanic in iunie, la 1 aug vrea in tabara la mare... si nebuna de ma-sa il trimite. Si mai urmeaza o tabara la slanic in septembrie. Asta la numai 6 ani. Cred ca la 14 ani nici nu mai sta acasa. Ca sa nu mai spun ca tropaie si ala mic ca vrea si el in "tabala" si mai nou vrea si la "picina" desi in iunie mi-a facut un circ complet la mare. Cam atat de la noi...




Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Andries - copilul doar ce a luat vacanta, dar lui ca si mie ne place marea. Lacul Balaton nu ne spune nimic - dar compania prietenilor a cistigat.
El e foarte multumit cu mersul la Maia , mi-a zis jum in en. jum in romana ca e sigur ca Maia il asteapta cu supa cu galuste , snitel si gogosi. Dar el cel mai mult vrea sa stea in chilotei si sa manince pepene asa felie si sa-i curga zeama pe el ( vi-l imaginati cum arata)

Sper sa mai invete putina romana - ca aici refuza sa vorbeasca.



ps vreau si eu in nordul Moldovei ... n-am mai fost de 37 de ani , dar inca imi amintesc cu drag cum cutreieram la baltatesti , casa lui Ion Creanga, minastirile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragele mele!
Andries, lasa ca e bine cu taberele... al meu nu prea cred ca ar vrea singur
Mani, imi pare tare tare rau ca nu ne vedem anul asta . dar contez pe inscrierea de la anul ce tare e Alex cu bunica! se vede ca se simte liber la ea
Cristal, nici nu ma asteptam sa nu fie cuminti maimuticile (vezi ca tu esti de vina??? ). deci te poti apuca de cheltuit linistita banii.. singura
Robi, imi pare bine ca si voi v-ati relaxat in week-end-ul prelungit.
ma duc la munci, sper din suflet la o zi mai buna ca am avut doua... de agatat cu streangul de un cui.
pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza din tinutul ploilor de toamna si azi e si frig.
Giulik are vesnica tuse spastica alergica, e afectata rau de tot de vremea asta, insa mergem pe Salbutamol si Aerius si se vad imbunatatiri
Bunny, vacanta placuta la voi

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! Eu sunt deja vioaie, sotul azi e plecat o tura la Viena, asa ca de dimineata m-am descurcat singura cu piticii, i-am dus la gradi (Stefan a fugit la miss a lui, Tudor se incurca in fustele mele...). Asa ca la intoarcere de la fradi, pina la birou, am dat si o tura prin piata - vroiam sa vad daca mai gasesc niste visine ratacite ca imi e o pofta de prajitura din aia cu visine de nu va zic...nu am mai gasit, dar tot am luat caise si o fac cu caise, buna si aia! Am mai luat si porumb sa-i fierb diseara ca le place piticilor (si mie, evident!) si niste faina din aia de-a gata pt paine Ciabatta.
Azi mi-am facut planuri sa gatesc - am scos si un pui aseara sa-l fac la cuptor, as fi luat si niste vinete din piata (ca ale mele nu s-au facut inca in gradina...) dar pina la urma am ramas cu puiul...si o sa mai fac niste fasole din aia grasa ca tot am cules un castron intreg aseara.
Gata, ca v-am innebunit cu mincarea de dimineata... o zi buna va urez!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput