prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Laurici jumi juma am facut compozitia,da tot mi se pare cam tare mirosul.
De apa am intrebat pentru ca am vazut in sellgross ceva special pentru bebe zic ei,dar nu am citit eticheta.Se numeste Voslauer baby.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Simina parca tu intrebai daca dam legume congelate la copil si cum preparam fasolea verde.
Eu ii dau legume congelata.Spanac a vazut doar congelat,ala de pe piata era oribil.
Pataile de fasole eu i le fierb cu restul legumelor.
Fug ca vrea papa.

de George-Stefan (15.11.09)




In sfarsit imi raspunde si mie cineva. Multumesc(eu am intrebat de pastai)
Am mai cerut si acea parola da nu mi-a trimis-o nimeni
Nu degeaba spuneam eu ca ma simt exclusa din grup

Cu toate astea, intreb: Cine are un pediatru bun in sect 3??????, ca tuta mea imi spune prin tel sa-i dau antibiotic," asaaaa..ca poate o avea infectie urinara, sau gingii imflamate"


Lavi sa dea DD sa nu fie nimnic grav, sa fie doar o sperietura, si nu te mai invinovati ca ni s-a intamplat la multe dintre noi , nu avem cum sa evitam

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Simina nu te exclude nimeni.Si eu va rog un pm cu parola si adresa ,pls.
LA MULTE LUNI,DOMINIC.SA CRESTI MARE SI VOINIC SI PE-AI TAI FERICITI SA-I FACI.
Hai RmoC cu o,ca dor azi e ziua soricelului.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

la multi ani soricel razator



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Salutari si de la Cluj .
Acum am reusit sa intru si vreau in primul rand un pupic mare cuscrei si bine ca totul e ok cu Rares sa nu doara cucuiul prea tare, Lavi nu iti mai face probleme oricui i se putea intampla, iar pe soacra las-o sa vb.(p.s eu i-as fi spus ca daca nu are o vb buna mai bine sa taca ). Suntem alaturi de tine si ne rugam sa treaca ziua asta cat mai repede.
Am vazut moldovencele frumoasa pe malul marii, sunt adorabile, si chiar Licurici un filmulet mai lung ?
Andre stai linistita ca nici Maia nu busileste (da semne de busileala doar cand e in piscinuta cat despre dinti de azi dimineata suntem mandrele posesoare ale unui dimtisor cu care o musca pe mami de nas cum prindem ocazia .(p.s spune-i la buni ca cu cat ies mai tarziu cu atat sunt mai rezistenti).
Am vrut sa mai scriu ceva da ma striga mamaruta, va pup pe toate.
a si sa nu plec inainte sa va spun daca nu stiati si la fulgusori de la malul marii s-a spart gheata la bebe 2

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salut fetele mele dragi, mi-a fost dor de voi...am ajuns si noi acasa...sunt inca in recuperari, am citit doar asa pe diagonala...

in primul rand, Lavi ma bucur ca Rares e bine, uf, ce spaima ai tras...si eu sunt cam in aceeasi situatie...Sabina a cazut in ultima zi la mare din pat direct pe gresie sub ochii sotului...faza naspa e ca s-a miorlait toata ziua, azi mi-a vomat in jet de 2 ori ... are perioade cand e vesela si se joaca si vorbeste...dar are si perioade de miorlaiala...iese si al 3-lea dintisor, a fost si foarte cald, nici nu stiu pe ce sa dau vina...te pup si te astept la Bicaz de ziua marinei...dupa cum ti-a zis Lauriciu, oricum nu eram in oras cand ati venit voi, asa ca va astept la prossima volta (am scris bine Andre? )

Licuriciule iti zic si aici condoleante...chiar am ramas socata cand am citit pt ca tu stii ca doar ce imi povesteai de bunica ta in ziua aia...ufff...
in alta ordine de idei...faine moldovencele noastre ...o sa pun si eu niste poze...va pupam
aaaaaaaaa...inca ceva ...vreau sa strig in gura mare ca numai tu te vezi grasa ... de fapt esti o gazeluta frumoasa

Monis sper sa aveti vreme faina, sambata dimineata anuntau astia cod rosu la ultraviolete si intr-adevar s-a simtit asta in aer...distractie placuta, intalneala faina cu Licurici si Amalia

Lumi saru'mana de intrebare, a fost frumos tare la mare, iar Sabina , la fel ca Annabelle, a mancat cat nisip a prins in maini si a lins toate jucariile de apa sarata de mare


asa...acu' sa va povestesc si de noi cate ceva si apoi continui cu celelalte fete...
am plecat la mare pe timp de noapte, Sabina a dormit aproape tot drumul, adica din 7 ore de mers 6 le-a dormit...s-a comportat exemplar, a stat cu puta in apa tot timpul, i-am cumparat o barcuta in care i-am pus apa si i-a placut la nebunie, tot cu barcuta am dus-o si pe apa...a papat de toate, spre deosebire de Monis, noi am gasit fructe proaspete in piata din Costinesti, am carat Babycook-ul dupa mine si m-a ajutat enorm...ii faceam fructele si legumele fara prea multa bataie de cap...a dormit la amiaza cate 2 ore, ceea ce nu a facut niciodata acasa, noptile au fost ok, se culca la 10 si se trezea la 7 ... nu am cuvinte sa spun cat de cuminte a fost, a primit si un pupic de la un chelner caruia i-a fost tare draga ...toate astea pana in ultima zi cand a cazut din pat ... s-a mai miorlait ea in timpul zilei dar la drum a fost ok, a dormit bine...

ieri dimineata am ajuns acasa, ne-am odihnit cateva ore iar apoi am fost la nunta de aur a bunicilor mei...a fost tare frumos, pt mine a fost prima data cand am participat la un astfel de eveniment.

va las niste pozici si ne auzim mai diseara, acum trebuie sa mergem la cumparaturi ca nu mai avem de niciunele prin casa

pozici de la mare

multi multi pupici

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dragele mele, am reusit si eu sa citesc din urma si va multumesc pentru incurajari. Rares a cazut din patutul lui.Coq a retinut bine.S-a catarat pe o jucarie de plus, s-a intins dupa carusel si a cazut.Eu eram in usa camerei dar nu am mai avut timp sa reactionez.A cazut cam de la 1m.Inca doarme, dar probabil ca e efectul calmantului.a plecat si soacra, iar Luci a schimbat trenul, si va ajunge cam in 2 ore la tg.mures.
simina sa nu mai zici ca esti exclusa.ca nu e adevarat.ti-as trimite eu mesaj privat dar nu ma descurc deloc cu telefonul.si asa imi ia o gramada sa trimit mesajele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

sarumana de raspunsuri

Alexa - noi inca cu scoica umblam, nu am alt scaun

Coque pe asta mi l-a tot bagat sotul pe sub nas, nu am avut ochi pt el, acu ca zici si tu.....studiem, deci na ca am 3 pe lista

Ancutza - sa va fie de bine marea, vazut poze cu rechinasa, scumpele au dormit impreuna

Simina - ignor prostiile de le zici si-ti raspund, pediatru din pacate in 3 nu stiu pe nimeni, eu merg cu bubu la medicover in plevnei

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna,

Lavi: sa fie bine,tin pumnii pt puiul tau!Nu vreau sa-mi inchipui ce a fost in sufletul tau
Tina:cred ca poti sa-i pui jumatate de supozitor cu paracetamol sau sa-i dai Panadol,daca nu-i scade febra...sau si mai bine ,da un tel pediatrei.
Biara:felicitari pt dintisor,iepurasei!
Ramona: La multe lunite lui Dominic-soricic!



Revin mai tarziu ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Tina, Simina v-am trimis eu PM.


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput