prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Despre noi nimic nou, doar ca devine copila asta tot mai maraita, daca nu ma vede e cu scandal, tinuta in brate ca urla, uff! Dar e bine. Mai e cineva care nu se taraste si nu are dinti? Ca evident buni imi bage cuiele.
Va pup cu drag



ai mei mucosi nu au dinti deloc, doar niste maraieli, muscaturi si nervi prevestitori....
Iar de tarat...Dragos merge cam 3 metri in 4 labutze dar nu stie sa se puna la loc in fund si se lasa pe burta, se odihneste si iar merge...el sta si in picioare si s-a ridicat in genunchi in patut , motiv pentru care de aseara doarme la parter..Eva, care e dolofanica, nu face nimic, decat in fund si silabiseste....probabil vrea sa invete sa ceara inainte de a invata sa-si ia singura

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

si eu PM la fete cucuiete

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui BiaraAndre stai linistita ca nici Maia nu busileste (da semne de busileala doar cand e in piscinuta cat despre dinti de azi dimineata suntem mandrele posesoare ale unui dimtisor cu care o musca pe mami de nas cum prindem ocazia .(p.s spune-i la buni ca cu cat ies mai tarziu cu atat sunt mai rezistenti).
Asta cu dintii i-am zis-o deja, ea are treaba cu faptul ca nu se taraste absolut deloc. Isi ridica fundul de 3 ori, pica si se enerveaza si urla, iar buni se intreaba cu voce tare daca n-o fi avand un retard. I-am zis ca au ritmurile lor, ca fata mea e lenesa, nici macar jucariile pentru dentitie nu si le tine singura, dar ea o tine pe a ei, ca ar trebui controlata. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Tina, eu folosesc Dorna pt baut si facut bibe la mucosi, pt gatit apa de la robinet
Unt le-am mai pu si eu de vreo 2 ori in legume, dar f putin, de cascaval nu stiu ce sa zic, deocamdata nu am folosit ( noi azi am introdus abia ficatelul, pestele inca nu, asa ca mai avem de testat alimente)

Lavi, ma bucur pentru vestile bune, vine si sotul, a plecat si soacra...



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

noi am luat rezultatele de la analize. Stam cam asa:
Glicemie 98 (valori normale 60-110)
Ca total 10.3 (8.5-10.5)
Mg 1.94 (1.5-2.2)
Fe 55 (35-155)
Ca ionic 4.05 ( 4-6)

Asta in conditiile in care Mihnea a luat calciu in a doua luna de viata, putin ( si ala mai mult pe bluzite) si Fe nici nu stie cum e.
eu sunt super multumita
La analizele de hematologie sunt cateva valori in afara normalitatii... incep sa sap sa vad ce e cu ele... si ... poate am timp sa va mai scriu cate ceva




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

ok, ok, imi retrag cuvintele ca am primit 10 PM-uri
Multumesc fetelor!!

Problema pediatrei ramane in picioare.Trebuie sa o schimb ca nu se mai poate.Ralu-seby tu parca spuneai ca stai pe la Big-berceni???...pediatrul tau este tot in sect 4????? ar primi un bb din sect3?????.....m-am gandit la tine pt ca mereu citeam cu interes ce sfaturi iti dadea pedi, + ca Bigul este ff aproape de noi

Maine o sa duc fata la medicul ei din Budimex pt ca are temp zilnic intre 37.5 si 38.5 , da ZILNIC, si nu stiu de ce.....
M-am uitat in gurita ei da nu se vede vreo "noutate", si chiar si de la dinti sa fi fost nu cred ca facea febra 2 sapt zi de zi
De ieri i s-a schimbat si kk, face f moale, a si tusit de cateva ori,+ca fornaie cand doarme si are suzi in gurita..........ma gandesc sa nu fi racit

Legat de :"unt si cartofi normali"- eu de la inceput i-am dat cartofi normali (nici nu stiu cum sunt ceilalti) si unt i-am pus de la unceput in piure.
Folosim apa Bucovina

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Lavi ma bucur ca ai scapat de griji

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

simina, Ralu-Seby are aceeasi pediatra ca si mine, pe Miruna Georgescu, dar este la Medlife Grivitei...nu stiu sa aiba vreun cabinet in Berceni...poate intra Ralu si iti raspunde ea

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

simina, Ralu-Seby are aceeasi pediatra ca si mine, pe Miruna Georgescu, dar este la Medlife Grivitei...nu stiu sa aiba vreun cabinet in Berceni...poate intra Ralu si iti raspunde ea

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii




Multumesc
Eu m-am gandit ca poate are pediatrul aproape de casa, si stiu ca sta pe la Big

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare scumpele mele,

Nu am mai reusit sa mai scriu nimic, din motive de una bucata pisica alintacioasa, mamoasa si nemancacioasa. E bine acum, am scapat de febra, am mai stat cu stres 2 zile pt ca mai facea kk moale, dar in cele din urma a trecut. in schimb de cand cu boala nu mai vrea sa mai manance si nu mai stiu ce sa-i mai fac pt ca refuza orice ii dau in afara de tatzi. o fi ramas saracuta cu cu sechele din cauza durerilor de burtica avute.

Lavi am stat cu inima cat un purice pana am vazut ca puiul e bine. nu te mai invinovati, stii ca se putea intampla oricui. suntem alaturi de tine si asteptam vesti

ancutza vazut pozici cu fete frumoase

tina la noi nu prea au avut efect sosetutele cu otet, e drept si febra era mare tare. incearca cu nurofen, asta a avut cat de cat succes la noi, si asteptam vesti bune.

andre am vazut poze, doamne ce bine ca sta, sunteti tare frumoase si buni e o doamna bine

diana ce mai fac strumfii? si ce mai mestereste mami acolo?

ionela incerc sa imi imaginez cat de greu iti este, e cumplit sa asisti neputincioasa la asa o boala a unui parinte. fii tare, mai e un pic si vine tati acasa (eu stiu cum e cu picul asta care pt tine e o vesnicie)

monis, scumpii de voi...asteptam sa ne zici ca sunteti bine si va distrati de minune

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput