prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La cat mai multe lunite Domnic, sa cresti mare sanatos draga soricel,

Lavi sa dea DD sa se incheie cu bine acest episod urat. Suntem alaturi de voi

Ionela si tie iti doresc multa putere siii AMR usor

Noi mai mult prin casa, nu mai ploua dar daca mergem afara mai mult in brate vrea, m-a rupt, in casa busuleste peste tot a invatat sa treaca peste praguri si unde prinde usa deschisa hop si el.

Pupam pe toata lumea.
O saptamana linistita.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

gata si cu tomograful.se pare ca nu s-a zdruncinat nimic prin capusorul lui mic si frumos,si ca umflatura e doar un cucui,care se va trece.medicul a zis ca e posibil sa se si invineteasca,dar ca totul e bine si ne va tine pana maine sa vada daca nu apar complicatii.la coloana e bine, nu si-a rupt nmic.i-am explicat ca sunt ingrijorata cu privire la lesinurile avute.si mi-a spus ca e posibil sa se fi speriat mai tare si sa fi reactionat astfel.a venit soacra-mea cu textele la care ma asteptam, dar la cat de mult m-a bucurat vestea ca rares e bine nu mai bag in seama nimic.de imbracat tot nu mi-a adus nimic, ca nu a avut cheie de la noi, dar maine vine sotul si ma ia din spital asa cum sunt.va mai tin la curent cu vestile.sper sa fie bune si nu rele.acum rares doarme ca l-au adormit ca sa nu se miste.si i-au bagat si o perfuzie cu nu stiu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Lavi, ma bucur pentru vestile bune. Pe soacra las-o in pace.


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Doamne ajuta Lavi ca-i totul in regula! Nu te invinovati, ni s-a intamplat la toata! Lasa-l doar pe jos sa fii tu sgura si gata. Oricum incepe acus perioada cand se urca singuri in pat si nu stiu sa se dea jos, iarasi cazaturi...

Ralu jos pantalonii ca vine bataita! Bine ca sunteti ok!

Raluci, Is bune amandoua. Eu una sunt mai mare fan Britax, mai sunt iarasi bune si la acelasi pret Concorde, Romer si Bebeconfort.

Ionela,

Pupilici. Sunt pe fuga dar am citit cu sufletul la gura sa vad vesti bune de la Lavi.

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Uraaa pentru rares, baiat mare si puternic. Pupici pentru mami Lavi... speriata, dar tare fericita acum ca totul e bine


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Lavi multa sanatate micutului.Bine ca nu e ceva grav.A trecut.
Eu am o problema .A reaparut febra.Are 38.4 rectal.I-am pus sosete cu otet.Intrebare:Nu-i face rau mirosul de otet?
Andre ma bucur sa aud vesti de la voi.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

uff..acu am citit si eu de Lavi, tare ma bucur ca piticu e bine!!!

Amalia mea a devenit tare lipiciosa, dar tare rau, ca daca suntem doar noi doua acasa, plange incontinuu sa o iau in brate, sa stau langa ea, sa nu plec de langa ea..Si asta se intampla de cand ne-am intors de la Roman. Ori ca a stat alea 3 zile doar in brate la cineva si s-a obisnuit, ori a ramas cumva cu urmari ca am schimbat mediul si nu stie ce sa mai creada, cert e ca nu pot face absolut nimic cat e ea treaza. O pun jos urla, o pun pe pat urla, doar in brate, sau sa stau si eu pe langa ea..

Monis, in principiu pt mine o ok orice ora, mai putin alea de pranz 13-16 ca pe atunci trage un somnic mai lung rechinasa. Indiferent cand veniti, sa ma anunti macar cu jumate de ora sa apuc sa o hranesc/trezesc/imbrac, in rest ne sincronizam noi cumva. Maine totusi tre sa ajung si eu dupaamiaza dupa 2 la o prietena care a nascut, si la care tot promit ca ma duc sa vad bebelu, deci maine dupa ora 2 nu stiu daca sunt prin zona. In rest, tinem legatura. Pupici!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

lavi ma bucur ca raresul e bine..si ca te-ai linistit cat de cat si tu .. u si pe raresul speriat si cu cucui
raluci dar tu de ce vrei alt scaun de masina??anyway eu pe net am gasit numai reviews f bune la maxicosi si britax..britak chiar are un cumnat la magazin din ala pt copii mai mari si mi se pare f ok..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Tina, sosetutele le-ai inmuiat in otet cu apa jumi juma? ca daca e asa, nu are cum sa ii faca rau mirosul de otet.
Rechinila bea apa Dorna/izvorul minunilor, pt gatit folosesc apa de la chiuveta. La cereale, apa fiarta tot de la chiuveta.
De unt si cascaval tot citisem pe net ca se cam da dupa 8-9 luni. Eu i-am facut pana acum o singura data piure de cartof cu putin putin unt, dar nu i-a placut. Si nu am mai repetat experienta.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Bravo Rares si Lavi, ma bucur tare ca vestile sunt bune.
Mai, eu am inteles ca rares a cazut din patutul lui, nu din pat.Pfoai.

Raluci,dupa multe cercetari facute de Capison Sr, i-am luat asta, este cel mai tare la impact lateral, are foarte multe certificari de siguranta (este in topul celor mai safe scaune auto, se monteaza doar rear facing si este pana la 18 kg. Este pentru Isofix, nu se poate prinde in centuri.

Are 3 pozitii ale spatarului, sta un pic pe spate, insa in nici un caz culcat, sta foarte comod si mai si doarme in el.Sistemul este creat in asa fel incat picoarele sunt departe de bancheta, Matei nu va atinge mult timp bancheta cu picioarele.
Transpira cam rau in el, insa, dar ii pun un prosop.

A fost aduc din Harghita cu un pret mai bun decat de pe site-ul ala suedez de la dovlecei.

Tina, si eu folosesc apa Dorna, cercetase Dozzetichetele de la apa Humana si Dorna izvorul alb si compozitia chimica este asemanatoare, asadar apa chiar pare ok pentru bebelusi, asa cum o si recomanda producatorul.

pup

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput