Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen!

Ma simt tare ciudat. A plecat bufnita in tabara. Era vesela si optimista. Cred ca o sa-mi fie mie mai greu decat ei. Dar privesc partea plina a paharului: libertate 5 zile!

Crissy- m-ai impresionat enorm! Asa ma bucur de vestile bune pe care ne le-ai dat! Tinem pumnii sa vina cat mai repede ziua externarii din spital, cu gagalicea in brate!

Miri- ce draguta ai gost cu inseninatul zilei prin postarile mele. Ma bucur ca ai senzatia asta. As vrea sa mi se insenineze si mie.

Lavi- am ras in hohote de Nati. Idem Adi si Sarah. E de belea, jur.

Feli- ma bucur mult ca ai luat decizia sa abordezi viata intr-o lumina mai roz. E bine pentru toata lumea. Nu ti-e dor raaau de soarec?





Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Crissy, la cat mai multe aniversari, cat mai fericite !!! . Tare emotionant, intr-adevar. Si tare greu trebuie sa va mai fie. Multa putere, mai aveti putin!

Lavi, mor-ta-la Nati! Probabil a vurt sa va arate noua achizitie verbala.
In w/e am reusit si eu sa ma uit in voie la pozele din Croatia. Sunt in pana de superlative, deja s-au cam exprimat. Admirat, peisaje, meniuri, orasele pitoresti, pe voi in rochite minunate...
Aaa, o mirare mare: cand ati avut timp de vizitat atatea in doar o saptamana??? Fetele nu mai dorm de pranz si ati avut program full de plimbari, sau cum??
(zilele noastre au fix 2 perioade de 2-3 ore in care ne putem baza pe copii la plimbare, in rest mancam, dormim, ne trezim, iar mancam, ne ferim de canicula de pranz... Mai putem abuza de perioada somnului de dupa-amiaza a Anei, s-o petrecem pe drum, in masina, dar atunci ajungem noi rupti de oboseala... )

Miri, poate ai totusi noroc cu mama ta sa se intoarca in Buc cand va vedea ca la tzara iarna nu-i ca vara . Si dand de noroaiele de-acolo sa regrete zloata de capilala .

Mara, si noi am patit-o fix la fel cu copiii: Cristi de-abia se resimtea cu laringita, cu Ana eram la urgente caci se sufoca . Antibiotice & tot tacamul. Cum spunea si Lavi: ne-au ajutat mult aerosolii, primea si dexametazona si antibiotic tot pe aerosol. In timp, m-am prins si ii faceam aerosol cu ser de la primele simptome si n-a mai facut faze asa urate.
Sanatate multa!

Noki, tinem pumnii pentru o saptamana cat mai placuta pentru amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria exact asa si eu, la primele simtome de raguseala bag aerosoli cu ser, ca sa nu se mai complice treaba.

Concediu - da, programul a fost unul intens :)
Dimineata plaja, de regula la noi in statiune, sau daca nu in apropiere, cateva minute cu masina. Pe la 11-12 reveneam in camera, dus si apoi ori mancam in statiune ori plecam direct "in excursie" si mancam la fata locului si apoi vizitam/ne plimbam. Luam si cina "in excursie" si ne intoarceam direct pt culcare. In doar 2 dupa amieze am fost la plaja, in prima zi la capul Kamenjak si in ultima zi la Verudela, tot in apropiere.

Am avut de partea noastra vremea, nu a fost canicula, max 32 de grade, cred. Fetele nu mai dorm de pranz, mai adormeau in masina, seara, la intoarcere.
Alt avantaj, distantele nu au fost mari, de regula max 50 km. Au fost mai departe Buzet, Motovun si Groznjan, dar sunt foarte apropiate intre ele si fiecare e micut, asa ca am mers pe rand in fiecare, in primul am luat pranzul, in ultimul cina si in cel din mijloc o inghetata/cafea/praji .

Noi mai fuseseram 2 week-enduri la mare in Bulgaria cu copiii si week-end-ul prelungit la Roussalka fara copii, asa ca am mai putut sacrifica din plaje. Altfel, e cam putin o saptamana la mare daca vrei sa mai si vizitezi, mai ales in locuri unde ai ce vizita si te doare sufletul sa renunti sa mergi daca stii ca sunt asa aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, am inteles
In termenii mei, 32 de grade sunt canicula in toata regula, timp de stat la umbra si racoare . De fapt, canicula incepe de pe la 24 . Bravo voua ca aveti atata energie! De-abia astept tura a doua .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

In termenii nostri canicula e > 35

Dar intr-adevar a fost cam putin o saptamana, inca 2 zile ar fi picat bine. Ne-am consolat cu faptul ca ne-a mai asteptat o saptamana in Austria.

In primul an cand am fost in Croatia, pe la mijlocul lui iulie, in sudul Croatiei nu puteai sta intre 12 si 16 afara, in soare, ardea efectiv. Adica nu puteam sta eu, intelegi.
La fel experienta sora-mii anul trecut la mijlocul lui august in Muntenegru. Dar s-au mutat apoi pe insula, in Korcula, unde au fost temperaturi placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Crissy Excelente vesti despre Beatrice ! Te cred cand spui ca esti in al 9/lea cer de fericire cand o strangi la piept!Sa dea Domnul sa aiba o volutie tot asa de buna si in continuare sa o puteti lua acasa curand!

Acum merg sa o iau pe Andreea de la gradi..e ultima saptamana..apoi vacanta...dar o inscriu in continuare la inot sa aiba macar o activitate cat e fara gradi.Poate mai gasim altele intre timp...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor, o intrebare:

Noi vrem sa vindem apartamentul ramas de la parinti. Am gasit un client cu banii jos, fara credit. Stiti cum se mai face, se mai poate declara o suma mai mica pt a plati taxe notariale mai mici? De unde aflu suma pe care as putea-o declara?
Stiu ca se practica treaba asta inainte de vremea creditelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Lavi,
ce frumoase pozele! Pare ca ati avut o vacanta absolut de vis. Eu am fost in Istria in 2000 si mi-a placut enorm. Stiam de atunci ca va deveni o destinatie de atractie pentru Romania (de altfel, de asta si fusesem trimisa de revista la care lucram, sa scriem un articol de promovare a Croatiei ca destinatie turistica pt. romani.).
Cred ca am stat in Medulin. Era un satuc in apropiere de Pula (cred ca o sa-mi cenzureze vorba asta). Si campingul arata exact ca cel din pozele tale. Am fost si la Rovini si Porec, dar nu asa extins ca voi.
Acum, dupa ce am fost in Italia anul trecut, mi se pare si mai interesant sa revad locurile astea din Istria si sa vad cita influenta din Imperiul Roman si din Italia, mai tirziu, exista in Istria. Practic, Croatia e o mica Italie.

O alta observatie pe care o am este ca vad ca si la voi a inceput moda ca fetetiele sa poarte sutien la costumul de baie. Mie mi se pare aberant, dar nu e chip sa o conving pe fii-ea altfel pentru ca toate fetitele ei in jur, dar ABSOLUT TOATE, poarta si partea de sus de la costumul de baie. (ma rog, ea are doua costume, amindoua costum intreg, dar voiam sa-i iau doua piese si sa poarte doar partea de jos.)
Care e explicatia in Romania?
Aici mi-am intrebat o prietena americanca, destul de destupata la cap, dar raspunsul ei m-a last muta de uimire: "trebuie sa intelegi ca aici sint multi perversi."
Ah, deci pentru ca sint perversi voi puneti sutient la copii care nu au tzitze, ca sa dati de inteles ca e ceva de ascuns. BETON!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Crissy La cat mai multe aniversari pentru puiul tau drag! Sustin si eu teoria fetelor, incearca (in masura in care ti se da voie) sa o tii cat mai mult in brate. Si daca e ceva ce putem face pentru tine (voi), nu ezita sa ne spui! Eu am un verisor nascut prematur (la 7 luni) cu sanse initiale minime de supravietuire... Are acum 27 ani, e inginer, si peste o luna va deveni tatic. E un baiat extraordinar din toate punctele de vedere.

Mara, sanatate multa!! Andreiu'

Noki, si eu planific acuma plecarea mandrei la bunicii din Arizona, pe la mijlocul lui august cred c-o deplasam acolo unde va petrece 3 saptamani de rasfat!

Lavi, nevasta tatalui Nataliciului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, cel mai rapid afli de la un notar - ei au un barem sub care nu pot taxa, dar depinde de oras/ zona.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput