Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , supet Nati! nu stiu daca am scis dar am admirat pozele, sunt superbe! iar voi sunteti o familie frumoasa si implinita!
astept runda nr.2
Glicemia e ok, parca limitele normale sunt intre 70 si 120 de ci 80 e ok...

Felicia , nici eu nu mananc nimic dimineata de cand ma stiu prima masa e pe la pranz...stiu ca nu e bine dar asa sunt obisnuita !

Noki , faci bagaje?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ilinca e la tara de 2 saptamani, s-a plictisit, de fiecare data cand o sunam ne intreaba cand venim sa o luam. Poate vineri, dar n-avem ce-i face, nu are cine sa stea cu ea acasa.

Aveti mare grija de unde cumparati orice, studiati piata, ca azi am vazut o chestie ce neam nu mi-as fi inchipuit-o: i-am luat Ilincai un dinosaur de plastic de la Noriel, mai mult asa, ca sa gaseasca ceva nou cand se va intoarce acasa, in definitiv era la reducere (de la 10 lei la 5).
Ei bine, cat ne-am mai plimbat prin mall, am zis sa intram si la Miniblu. Cat credeti ca era aceeasi jucarie? 50 roni, de 10 ori mai scump (sau de 5 daca e sa ne luam dupa pretul initial, dar tot bataie de joc mi se pare).

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza multumim!
Glicemia la mine dimineata pe nemancate e cam 67-68.

Eu daca NU mananc dimineata mi-e rau, ametesc, lesin. Mai ales daca am mancat mai usor seara (ceea ce fac de obicei). Asa ca eu sunt invers, nu ies din casa daca nu am mancat de dimineata - de regula cel putin 2 felii de paine cu ceva. Cafeaua o beau la servici.

Feli asa-i cu jucariile, am observat si noi diferente mari intre magazine.
La ce ziceai cu seninatatea, exact la fel si eu si sora-mea, dupa experienta cu tata (el in sine + ce am mai vazut prin spital) am devenit mult mai intelepte, nu ne mai facem zile gri din tampenii, suntem multumite cu ce avem, incercam sa ne facem zilele frumoase, sa facem lucruri care ne fac placere. Macar la atat ne-a folosit trista si urata experienta, ne-a mai luminat mintea.
De ex sotul sora-mii a plecat ieri cu masina din Timisoara la Oradea sa vada (ca sa cumpere) o chitara. Costa vreo 700 EUR, dar zice sora-mea: cine sunt eu sa ma opun? E placerea lui, pasiunea lui, cum ar fi sa ma opun tocmai eu placerilor artistice ale omului?

Mara ceva aerosoli nu-i faci? Cand a avut Nati laringita am primit tratament deconstrictiv (aerosoli cu dexametazona sau adrenalina), antibiotice deloc.
Sanatate multa!!

Noki iu-huu, povesteste-ne aventura despartirii de bufnituka! Distractie placuta in tabara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

I'm still flying high
Aseara mi-am tinut puiul in brate, timp de vreo 10 minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

crissy, la multi ani! pentru micuta beatrice - ce ma bucur ca ai si tu contact cu ea, sa te simti mamica nu doar in griji, ci si in bucurii! ma bucur tare mult pentru voi.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

CristinaN uau ce frumos!!! Ma bucur mult! Inseamna ca e tot mai voinicuta puiuta mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

mara, Sanatate la puiuti, off, ma ia cu fiori reci pe sira spinarii cand aud de injectii la copiii! Nu stim cat mai sta in spital, depinde cum ia in greutate. Aici ii externeaza la 2300-2500 g, depinde cum se comporta copilul. Eu nu ma grabesc sa ajung acasa, stiu ca aici e ingrijita bine si vreau sa o iau sanatoasa. Inca nu ni s-a spus ce probleme ar putea avea datorita nasterii premature. Nici eu nu am intrebat, inca nu vreau sa stiu. Stiu ca suna a egoism, dar vreau sa fiu optimista macar cat timp e internata.

catutza, . Eu sunt in Iasi de 2 sapt deja. Si nu mai plec de aici fara copilul meu. Pt anemie baga fier, glicemia eu zic ca e buna, eu pe sarcina am avut-o 70, uneori ma lua cu tremurici dar mancam cioco si-mi reveneam rapid.

lavi, . Nati!

felicia, psihic inca nu sunt refacuta, faptul ca sunt singura in Iasi e un dezavantaj. Te inteleg perfect cu privire la parerea despre viata, mai ales acum, cand am trecut razant pe langa "cea cu coasa".

Daca nu ati citit deja, www.cancan.ro/actualitate/intern/pedofili-deghizati-in-mamici-115429.html" target="_blank">Pedofili deghizati in mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

corap, lavi, nu e neaparata voinica (1700), momentan a scapat de perfuzia cu glucoza+saruri si cred ca asta e un plus, de aia mi-au dat-o, ca nu mai are nicio flexula . Zilele trecute se miorlaia si o asistenta i-a dat o tetina goala, tzocaia din ea, numai ca oboseste repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

crissy desi nu am expertiza in prematuri, am citit si eu un pic mai demult pe tema lor.
Din ce am citit, se pare ca contactul cu pielea, adica procedeul mama-cangur, este o metoda foarte eficienta pentru ca prematurul sa se dezvolte rapid.
Se cheama Kangaroo Care, dar e destul de greu sa convingi spitalul sa accepte. Poate totusi reusesti sa ii convingi sa te lase sa o tii mai mult la piept.
google Kangaroo Care + Preemie si o sa dai de articole interesante.
In rest, [f] la cit mai multe luni si ani fericiti si indestulati.

lavi tare Nati. Unde vad si eu pozele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic este link in contul comun.

Aseara m-am apucat de selectat din Austria, am selectat vreo 250 dar am ajuns doar pe la mijlocul concediului :), mai continui azi.
Poate le mai re-selectez, sa mai tai din ele.

Crissy de acord cu Bic, incearca s-o tii cat mai mult in brate, ii face bine la dezvoltarea psihica, la senzatia de siguranta, la multe. Of, pui mic!

Mergi la inceput