Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic ma bucur ca ti-am starnit amintiri frumoase din Istria! misto job ai mai avut!

Da, campingul ala e fix din Medulin, am si scris prin comentarii, probabil ti-a scapat! L-ai recunoscut la fix dupa 10 ani!

Motivul pt care fetele poarta costum din 2 este ca asa vor. Li se pare foarte, foarte sic, probabil. Mie mi-e tot una, sunt impotriva nudului la copii in public. Sutien n-au decat sa poarte daca vor. Silviei au inceput un pic de tot sa-i mijeasca sanii, a remarcat si pediatra la control. Trece timpul!

Bun, altfel Istria e patria nudismului, dar sunt reguli clare, sunt o gramada de campinguri de nudisti unde am citit de curiozitate pe net regulamentul, ai voie prin tot campingul sa te plimbi nud in afara de restaurant si magazin, nu ai voie sa faci poze cu oameni straini, etc.

Oho, nascuta "la 7 luni" cum se zicea pe vremea noastra si stata 2 luni la incubator stiu si eu pe cineva, are 39 de ani, e psiholog si are o fetita de vreo 2 ani.

Pe de alta parte stiu si un caz problematic, dar s-a nascut la vreo 26 sau 28 de saptamani cu 850g. Din pacate nu vede. Altfel e foarte prietenos, inteligent si talentat baiatul, canta foarte bine la pian. E de varsta Silviei. Acum are un fratior, bebelus, nascut la termen. Parintii sunt prieteni cu sora-mea.

Doamne ajuta! Crissy sa fie totul bine cu "surioara mea Beatrice", vorba Elisei!


Gata, sa trec la munca, respectiv la selectat poze din Austria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gata, am terminat de pus pozele din Austria, gasiti invitatia in contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Crissy, m-au impresionat postarile tale!!!
Ma bucur pentru vestile bune! Doamne ajuta sa ajungeti acadsa cu bine cat mai curand!

Eu sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile de nasit - mai am 3 zile... Am emotii, sunt si nervoasa din anumite motive. Offf, sper sa-mi treaca!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap multumesc! Cam asa vom face.

Cami distractie placuta la nasit!!!
Mie mi-a placut tare mult, a fost o experienta super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, vazut poze dimineata , in austria mai pe sarite ca oricum am intarziat la serviciu.
dar sunt very happy ca am reusit sa-mi fac gimnastica in fiecare zi de o saptamana (care la mine e saptamana critica) - bine, aseara am prajit scoici in unt cu patrunjel si vinutzu alaturi (face cat toate gimnasticile de saptamana asta, da' deh, daca m-a apucat gatitu'...)

miri, bine-ai trecut pe-aici. lasa ca daca dansezi te simti bine si restul nu conteaza - or veni astia cu salsa din vacanta.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki ce face roscatica in tabara?
N-ai dat niciun semn azi pe forum.

Corap

Cami ai sa fii nasa fix de ziua ta? Tare dragut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, m-ai dat pe spate cu pozele! Suuuper concediu ati avut!
Da, o sa fiu nasa chiar de ziua mea

Corap, wow ce-ai bucatarit! Impresii, ceva?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

nici nu va imaginati cat conteaza pt psihicul meu suntinerea voastra
Ne iubim cat putem de des, mai ales de cand ne-a mutat din incubator in patut acoperit. Aseara am schimbat-o pt prima data de scutecel, a durat vreo 10 minute ca nu-i gaseam fundul , dar lasa ca o sa crestem si noi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Cat a stat la terapie intensiva avea cate 4 branule, in fiecare mana si in fiecare picior. Nu m-au lasat sa o ating (si am inteles asta), de teama infectarii acestor branule si a tubului prin care era hranita (desi avem echipament special cu care intram, ne spalam pe maini cu iod si dezinfectam cu un sprei de 2 ori, o data la intrarea in sectorul prematuri si inca o data la intrarea in salon).
De cand e mutata de la terapie cateva zile tot a mai avut branula ca primea glucoza+saruri. De cand nu mai are niciun ac in ea m-au lasat sa o ating si sa o iau in brate, sa o schimb.

meems, ati facut deja suficient pt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

uau, crissy, bravo :) de-acum ai o fetita mare !
hai ca acum face 2 kile si ceva si plecati acasa

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput