Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

LA MULTI ANI danyelana!!! Multa sanatate si tot ce iti doresti .

ratusca - felicitari pentru intoarcere, ce-ti place tie sa te mai stresezi ...

NB gagici, ma opresc putin pe la frigi ca am o prajitura cu caise sa nu stea singurica la noapte si eu sa mor de pofta in somn



Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

scuzati va rog greselile scriu de pe telef si e mai greu sa le observ
Nici de recperat nu mai recuperez ca merge de 10 ori mai greu decat pe PC...

Am vazut bine? Garga are dintisor


Bea, cum e sotul?

Oani, sper sa se refaca si sotiorul tau rpd

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Plateea oricat de mult mi-ar placea pastaia ta, nu pot fi de acord cu schimbul Si oricum, si Sebi are zile in care mananca 600 ml toata ziua, so...

Nikole Sebi papa LM din bibe din cauza de sfarcuri sensibiloase Am incercat de mai multe ori la incepput sa-l pun la san in diferite pozitii, de fiecare data era ok primul alaptat, al doilea asa-si-asa, al treilea chinuitor si uite asa ajungeam sa alaptez plangand de durere Am preferat sa merg pe varianta asta ca sa nu-mi iau campii; la inceput alternam alaptatul cu datul din bibe, apoi a refuzat Sebi sanul si am ramas doar cu bibe...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 2 kg... si apoi inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

seara buna dragele mele si pufuleti iubiti!

noi am intrat sa uram un pic

LMA, Danyelana

si

LML Yannis Andrei de Al3csa

multi pupici pentru voi!







Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 8 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

am limba de-un cot de cand va alerg..............pene de curent, lene, rau de la burta....motive , in caz ca intereseaza pe cineva de ce nu am mai dat pe aici de reo 3 zile (parca....), desi aici timpul se masoara in capitole.

WB decenuela!

despre noi: azi am fost la dr. si a facut vaccinul de 6 luni, infarix. a plans un pic, doar asa cat sa arate ca poate si el, ca prea se minunau alea ca ce cuminte e . febra spre seara, ameliorata cu nurofen. premiera pt noi. avem 6.730 si 70 de cm. mai e vreun puf de 6 luni care sa nu aiba 7 kile?....yannis de alecsa e o exceptie minunata, al meu nu a luat 4 kile in 6 luni......dar vreau sa o pup pe doctorita lui cristies, ca e prima voce avizata care spune ca la 6 luni abia ar trebui sa-si dubleze greutatea. mai citisem eu pe undeva, dar mi se parea aberatie

dat fiind ca e cam tarziu, va pup de noapte buna si promit sa revin dimineata!!

va multumesc ca existati!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

vreau si eu parola noua, pliz!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

si ca sa continui in amarul stil clasic, strig si io nitel un catalog mai... prafuit! deci, mai avem printre noi, chiar si dupa zidul chinezesc, urmatoarele mamici???

Lilyka, Lumsta, Irrinaa, Iudita 16, Aylin_tarcan, Unboticutz, Nicolcris, Maria11maria, Gabriela77, alexia28, Lia2009, SorinaF, Annaiss, Ofe, Emanuelle, Geo76, Floricel79.

nu de alta, dar... zic si eu ca fetele ca e nevoie de... curatenie.

a, si... sunt si eu de acord ca am putea ascunde indicatiile in caz de febra, diaree si alea alea.

sfarsesc prin a-mi cere scuze. fac prezenta, sugerez modificari, dar stau ca gorila si dau munca altora. asa ca fetelor tehnicute, rogu-va iertare si nu luati in seama mesajul asta daca va supar.

mesajul asta il retrag. ce am zis mai devreme, nu. se impunea. na...

io pufuletii frumosi si o zgubilesc la baie ca-s transpirici vai de mine. da ce bine e electrostimulata... cred ca v-am zis ca devin addicted, nu?

NB fluturelele mele, oriunde v-ati afla!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


zicem si noi prezent, desi abia reusesc sa va citesc.am pierdut multe capitole...o sa incerc sa citesc din urma,sunt convinsa ca am pierdut lucruri interesante.
am ramas singurica, mama a plecat si e cam greu cu 2 copii, barbat si gradina...
sa va zic despre noi.ultima data cand am scris(acum mai bine de o luna)Vladut era bolnavior.O viroza nenorocita:muci, febra, tuse, conjunctivita si o laringita de toata "frumusetea".Era asa de ragusit...nici nu putea plange.mi-era tare mila de el.am scapat, am fost pe la bunici putin, apoi la mare unde toata lumea a fost fericita.ne-am intors de la mare si dupa o saptamana, Vladut al meu iar face febra. O alta viroza,de data asta fara tuse sau muci, doar cu scaune mai proaste, dar nu foarte.Febra mare,insa.am facut 39,2.nu mai stiam ce sa ii fac, ca nu ii scadea:antitermice, impachetari..pana la urma am scapat, dar...ne-au iesit niste bubite pe piele, o iritatie.am fost la medic, posibil tot de la viroza sau poate de la panadol(fetita mea e alergica la paracetamol si ma gandesc sa nu fie si el la fel).la ambele episoade neplacute, am scapat fara antibiotic.
acum , probabil ca vin dintisorii.se trezeste urland, e mereu cu mana in gura, il doare.
cu diversificarea: am inceput la 6 luni.acum papam dimineata fructe si dupa amiaza piure de legume cu carnita(numai de pui deocamdata).in rest tzitzi de la mama:).a avut zile cand a mancat f bine, dar acum, dupa ultima viroza, cam face mofturi.sper sa fie mai mult de la caldura.
a, l-am invatat sa bea pa din canuta cu tzoc.nu vroia sa bea nicicum cu bibe.
ultima data cand l-am cantarit/masurat avea 7,700kg si vreo 69 cm.e bine.

cam asta despre noi.sper sa ne iertati ca dam asa rar pe la voi.va citesc cand apuc, dar va iubim mult


Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

am limba de-un cot de cand va alerg..............pene de curent, lene, rau de la burta....motive , in caz ca intereseaza pe cineva de ce nu am mai dat pe aici de reo 3 zile (parca....), desi aici timpul se masoara in capitole.

WB decenuela!

despre noi: azi am fost la dr. si a facut vaccinul de 6 luni, infarix. a plans un pic, doar asa cat sa arate ca poate si el, ca prea se minunau alea ca ce cuminte e . febra spre seara, ameliorata cu nurofen. premiera pt noi. avem 6.730 si 70 de cm. mai e vreun puf de 6 luni care sa nu aiba 7 kile?....yannis de alecsa e o exceptie minunata, al meu nu a luat 4 kile in 6 luni......dar vreau sa o pup pe doctorita lui cristies, ca e prima voce avizata care spune ca la 6 luni abia ar trebui sa-si dubleze greutatea. mai citisem eu pe undeva, dar mi se parea aberatie

dat fiind ca e cam tarziu, va pup de noapte buna si promit sa revin dimineata!!

va multumesc ca existati!

mama unui pui...Stefan
fetita mea face 6 luni si abia are 6 kg

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

M-am intors ca am prea mult de recuperat si nu mai apic si eu sa-i spun LA MULTI ANI Danielei!
Sa fii sanatoasa caci fericita se vede ca esti!


LA MULTI ANI si pt Yannis care a crescut f bine si frumos!



Asaaa, ce mai vreau sa spun de ieri..
Ruxita, eu ni vreau sa-ti cenzurezi postarile, esti un deliciu si invat multe de la tine! Daca am vorbi numai despre bebei si (momentan) diversificare ar deveni plictisitor, sincer!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_




Multumesc mult si felicitari ca te intorci la scoala
Multi Bobitzei


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

LA MULTI ANI Daniela!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!


LA MULTI ANI si pentru Yannis,copil frumos!


Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)

Mergi la inceput