Fluturasi de martie-aprilie 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

"neata fetele!

Azi am program de distractie in 3 si cu tati

Io nu sunt blonda, dar daca ma enervez putin ma pot face Si asa ziceam ca la 30 de ani ma fac blonda -adik la anul

Pupici! sa aveti o zi frumoasa!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 9+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

nu am sa mor din cauza greturilor,dar muncesc...si muncesc cu bani...si din cauza starilor de rau(care sunt de dim pana seara)nu ma pot concentra la munca si fac greseli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

nu am sa mor din cauza greturilor,dar muncesc...si muncesc cu bani...si din cauza starilor de rau(care sunt de dim pana seara)nu ma pot concentra la munca si fac greseli.


Incearca sa nu incepi mai multe lucruri odata si sa refuzi sa mai fi intrerupta atunci cand faci ceva. Majoritatea gravidutelor se concentreaza mai greu. Roaga-ti colegii sa nu te suprasolicite.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 9+

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

si eu sunt negruta.. si la inceputul sarcinii dr mi-a spus sa nu ma vopsesc in primele 3 luni.
si pentru ca s-au cerut bancuri cu blondehttp://ro.netlog.com/lucky_black_cat2000/blog
pt blondutele de aici..si nu doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

bai eu nu m-am mai vopsit de vreo 3 ani si ma simt fff bine cu parul meu natural. nici eu nu sunt blonda. azi dimi m-am trezit cu o greata de nici apa nu puteam bea.dar ce nu suport eu pt puiu meu mic???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna burtici!

Eu pe aici dar ieri nu am avut internet si azi merge rau de tot, trebuie sa mai sune sotu la astia sa mai tipe oleak ca prea nu merge si ieri ne-au taiat tot, cablu, telefon si internet ca cica am depasit creditul lunar cu 10 £ , dar fiind noi abonati nu ni s-a spus cate credite avem si instalarea si restul au mancat creditele lunare deci ieri fara net cand m-am trezit si abia aseara a sunat sotu sa vada de ce e tot taiat, a facut plata prin telefon si vad ca iar sunt probleme si te ia cu rau cat astepti pe hold cand suni la relatii clienti, si cate juma de ora

Deci ieri daca nu am avut internet, am iesit la shopping , jobul meu favorit si am colindat eu frumos Oxford street de la un capat la altu , plus Regents street si am ajuns acasa seara obosita si cu o gramada de sacose si sacosele dupa mine si cand i-am spus sotului zice ca am facut bine ca am iesit la "plimbare" si ca "i`ve done very well" cheltuind paralele

Mi-am cumparat 2 perechi de blugi tare misto pentru gravidute, nu imi trebuie mie acum ca burta inca nu am pentru ei dar nu m-am putut abtine , abia astept sa ii port si sa ma mandresc cu burtica mea !! si multe alte chestii mici si marunte dar intr-un final cand am socotit cat am cheltuit , aoleoo... dar ce sa-i faci, e pofta de gravida, cheltuitul si shoppingul asa i-am spus sotului si cica bine am facut

Printe altele am vazut multe chestii mici marunte pentru bebe si camera lui, abia astept sa merg la shopping pentru hainute, mobila,jucarii, lenjerii si cate si mai cate s-or gasi de cumparat pentru bene mult visat

Eu m-am trezit cu o durere de spate de aia nasoala de se lasa in picioare si sotu dimineata cica sa stau in pat frumos ca se duce el sa aranjeze prin casa, sambata e zi de curatenie generala la noi.. dar eu nu am putut sta in pat si m-am dus jos sa vad daca merge netu , mi-am luat laptopu in brate si da-i butonat...voiam sa vad ce ati mai facut si scris si verificat mail si alea alea... .. eu butonand in living , sotu s-a dus sa dea cu aspiratoru in bucatarie si sa curete parul pisicilor ...asta e jobul lui dupa cum am mai spus... a facut el curat in casa si eu tot butonand la laptop.. a fost chiar si afara sa imi cumpere croissante fresh ... si mi-a fost pofta de o cafea , mi-a cumparat cafea decofeinizata, am facut-o si i-am adaugat lapte dar nu a fost buna, mi-am facut intr-un final un capuccino, sper sa nu fie probleme, nu cred ca are prea multa cofeina un cappcucino... imi era pofta

Multumesc fetelor pentru raspunsurile in legatura cu intrebarea mea cu pisicile... mie imi plac pisicile pana la un anumit punct, sa nu isi bage nasu in oale, sa nu le vad pe masa, sa nu sara sa fure mancare de oricunde as avea-o si suntem prietene, dar nu sufar , nu suport cand vad cum zboara parul prin aer... si de aia dau cu aspiratorul des , la 2 zile, ca se aduna pe la colturi... Instructie le-am facut si inca le mai fac,una din ele , aia mai batrana , de 17 ani, dormea pe masa din bucatarie la casa veche pana ne-am mutat aici, si cealalta, un motan de 2 ani, obraznic foc, pe unde nu te astepti il vedeai cocotat...ehhh... dar cum ne-am mutat in casa noua, am impus reguli noi...nu pe masa, nu pe nicaieri in bucatarie , nu in dormitoare... si si-au furat-o de la mine de cateva ori amandoua, dar nu au inteles cand le-am spus, pai altfel fara sa le articulez nu aveam cum sa le invat ca nu au voie, deci si-au furat cate o palma cand au sarit coarda Daca m-ar fi vazut sotu cred ca se supara tare pe mine, dar s-a intamplat cand el era la munca si matzele isi faceau de cap cu mine in casa ..Acum nu mai am probleme, nu se mai urca pe masa sau dulapuri ... e de ajuns sa le spun "no, dont even try to think to.... " si au si intins-o in viteza maxima in gradina sau sus pe scari la etajul 2

Trimit mesajul asta si revin, nu cumva sa il pierd din cauza conexiunii

Happy Mum To Be 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

In legatura cu vopsitu, nu stiu ce sa va spun , dar eu trebuia sa ma vopsesc cam in perioada cand am aflat ca sunt insarcinata... mi-am cumparat vopsea, si de lene nu m-am facut zilele imediat urmatoare, dar mi-au aparut niste cosulete si bubite ca de la caldura prin cap si pe fata si am spus mai intai stau sa se treaca si dupa aia ma vopsesc, pana imi vine ciclul...dar dupa cum am spus nu am mai apucat, mi-am facut testul de sarcina si am spus gata, de acum o sa stea vopseaua sa astepte pana la anul ...parca am stiut ca sunt insarcinta de nu m-am vopsit.

Spunea-ti ca si voi aveti cosulete si bubite...pai eu azi abia cand am citit de voi am realizat ca de la hormoni e asa, ca-s cam dati peste cap saracii cu sarcina, nu am avut asa cosulete nici la 17 ani
Si daca spuneti ca asta inseamna ca o sa fac o fetita , pai atunci va pup pe toate de la A la Z ca imi doresc o fetita sa semene cu sotul..ochi albastri, blond si cret

Va pup si revin pe seara ca acum striga sotu ca e tarziu si ne-am programat ca azi sa mergem in Oxford city, e la o ora si un pic distanta cu trenul dupa cate am inteles.... sper sa fie soare si frumos, sa fac si ceva poze ... aici acum e soare si caldut, sper sa nu se strice vremea


Azi avem 5 saptamani de sarcina , modific la profil mai tarziu ca tre` sa ies ca e tarziuuuuu....

Happy Mum To Be 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

tare-i liniste p-aici astazi

cea mai fericita ce asteapta cel mai frumos si sanatos 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

da am observat ca asa e in fiecare weekend liniste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor am venit si eu de la shopping. am gasit in Real crema BUBCHEN , este super, are si un miros si o consistenta..... imi place tare mult. si este si foarte accesibila, 200ml 10 lei.
azi dimineata am facut salata boeuf , ca mi s-a pus pata de ieri si am mancat ca o sparta. ma mir ca nu mi-e rau. chiar as mai manca dar ma abtin sa nu mi se aplece. mi-am cumparat si un tiramisu si o ciocolata de casa dar din aia buna, zici ca este facuta acasa, nu ca alea din alimentara. tot din Real le-am luat.
voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? eu m-am simtit destul de binisor azi, greturi nu prea multe. am baut mult lapte , asta in loc de apa, ca parca apa tot nu merge prea bine, dar ma chinui.


S-a intamplat minunea mult asteptata9+

Mergi la inceput