Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!! -2-

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu vreau sa fac teorie - insa a ingriji funduletul este una si a plasa fotografii nud sau cu tenta(tii) sexuale este cu totul altceva. Daca se uita lumea la reclame pt pampers, creme ati observa ca imaginile sunt laterale, secventiale, nu sunt explicite.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretchen spune:

Asa este, insa multe mamici nu isi dau seama de asta.
Pentru ele, pentru noi, mamicile, nu e nimic sexual la funduletul unui bebelus. Niciun om normal n-ar gasi nimic sexual la funduletul unui bebelus.
Eu nu le-as condamna inainte sa le atrag atentia asupra realitatii. Li se spune sa puna poze de la baita (ca doar produsele Johnson sunt produse de ingrijire a pielii), ele pun poze de la baita. Asa cum stiu ele.
Cred ca ar fi prins bine sa se specifice la regulament sa se evite expunerea organelor genitale ale copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Eu nu cred au facut pedofilii astfel de comentarii ci niste pusti jmekeri. Pedofilii au afectiune bolnava fata de copii( limbaj si exictatii, total diferit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Eu nu cred au facut pedofilii astfel de comentarii ci niste pusti jmekeri. Pedofilii au afectiune bolnava fata de copii( limbaj si exictatii, total diferit).

...............................
Vom rataci prin ceruri,
Cersind cu palme-ntinse
Un strop de adevaruri
Din vietile invinse...



si cum e acel limbaj diferit al pedofililor?
crezi tu ca niste pusti "jmekeri" nu au altceva a face decat sa adune sute de poze cu copii dezbracati, sa le puna in albume publice pe net si sa faca schimb cu altii de mintea lor? niste pusti "jmekeri" ar comenta mai degraba la poze cu gagici apetisante...
sau crezi tu ca acei pustani "jmekeri" nu au altceva a face si stau pe plaja sau la balcon si pandesc copiii la joaca sa ii pozeze?
ti se pare tie acel ciprian un pustan "jmeker" avand in vedere ca isi desfasoara aceasta "activitate" de ani buni pe net si agaseaza chiar si mamele, ba chiar scrie si diverse tampenii filozofice raportandu-se la acest subiect?

mie nu m ise pare!

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Traim intr-o lume nebuna si nimic nu mi se pare anormal, acum in 2010, nici chiar cei care cumpara chiloti purtati de la fete ca sa-i miroasa, sunt si de astia , eu cind am auzit nu mi-a venit sa cred, de fapt sunt magazine speciale de asa ceva.Asta asa, ca exemplu de anormalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

ciprian ala nu mai are cont activ pe Flickr, dar pozele din Ibiza sunt la locul lor. In urma demersurilor mele mi s-a spus ca situatia este urmarita si ca din fericire pe teritoriul nostru nu sunt organizati asa cum sunt in restul lumii, dar din pacate cei care posteaza comentarii vizibile sunt cei mai "inofensivi", voyeristii, cei care abuzeaza si fizic sunt mult mai discreti, tocmai pentru ca stiu ca sunt urmariti.

Mie mi s-a pus "pata" pe picasa, pentru permit afisarea acestor imagini si pentru ca desi au optiunea de "report" s-a dovedit ca e inutila.

daca stiti un site care e politicaly correct (nu afiseaza nuditate si violenta, cere permisiunea daca vrea cineva sa descarce, etc.) haide-ti sa-i boicotam si sa ne mutam pozele de la ei si sa-i bombardam cu mesaje de reprosh. Macar atat...




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna ndar u am mai intrat de ceva timp pe aici si sincer chiar imi era dor dar cu un mik puiut pe care il am mai putin timp. Oricum tre sa multumesc multor pers pe aici ca demult.
am si eu 5 poze in concurs dar sincer nu cred ca o mama poate fi atat de..... incat sa puna poz aceeea cu curutz..... cred ca din nestiinta sau poate incerca sa puna o poza mai atractiva a puiului crezand ca va fi votata dar in schimb a primit un refuz fff evident din partea multor mame. va pup dulce impreuna cu mika mea minune ariana
si daca aveti placerea sa ne votatii si pe noi aici http://www.mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/un-mik-arici-225

tudor g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

a aparut azi articol in Cancan unde au scris mare si apasat ca pozele NU AU APARUT PE PAGINILE DESPRECOPII...si ca administratorii site-ului sustin demersurile impotriva "bolnavilor"

dar ce m-a suparat iar a fost poza unui copil, cu ochii acoperiti, dar oricum...sunt convinsa ca nici macar nu si-au batut capul sa primeasca acordul parintilor...

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Am cautat special acest subiect, l-am citit la vremea lui... azi ceva mi-a amintit de el.

Azi, la un simplu concurs de alergare pentru copii si parinti, intr-un parc bucurestean, o mamica a refuzat inscrierea in momentul in care a trebuit sa isi dea acordul pentru faptul ca este posibil ca si copilul ei sa apara in pozele facute in cadrul evenimentului. Nu insist pe situatie, am pomenit-o drept context al intrebarilor pe care le pun (presupunand totusi ca n-o fi vorba de vreun copil rapit/furat, ca alte motive nu imi trec prin cap).

Oare ne-am panicat intr-atat de tare incat sa refuzam unui copil sa participe la vreun concurs? la toate concursurile se fac poze... ok, acum era vorba de alergare si toata lumea era foarte imbracata (mai ales ca era frig), dar cum intra in discutie concursuri de inot sau triatlon de exemplu? In cazul in care copilul promite a avea vreun talent, este corect sa nu il lasam sa si-l manifeste, pe motiv la ca evenimente se fac poze? (si intr-adevar, nu avem de unde sa stim ce poze s-au facut si ce fac fotografii cu ele)...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Mie personal nu imi place sa pun poze pe net cu copilul meu fiindca nici mie nu mi-ar placea sa puna altcineva poze cu mine fara acordul meu. Consider ca ii incalc intimitatea facand asa ceva, dat fiind ca este prea mic pt a isi da acordul. Si nu ma refer doar la poze nud. Avem acasa sute de poze, iar daca la un moment dat va alege el sa le posteze pe undeva, va fi dreptul lui. Pana atunci, eu nu o voi face.

Poate mamica respectiva care nu a permis sa fie pozat copilul are niste dusmani, de exemplu, care ar vrea sa ii faca rau, de aceea a ales sa nu arate peste tot poza copilului sau. Zic si eu...

Mergi la inceput