BIOGENESIS FERTILITY CENTER (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Ella, am ditai dosarul de analize, dar de istoric in engleza nu mi-a zis nimeni. Doamna care m-a programat mi-a zis doar de analize. Pot sa povestesc eu in engleza, nu stiu daca ajuta, dar chiar n-am stiut. Om vedea maine...

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Didi - nu iti cere nimeni istoricul in engleza dar merge mult mai usor daca faci un "rezumat" in engleza si il dai medicului sa il citeasca, pt a nu pierde vremea sau pt a nu uita ceva, dupa care discutia sa curga pe marginea a ceea ce ai scris tu.

Daca iti este greu sa il faci macar noteaza-ti ideile principale ca sa ai siguranta ca nu pleci nelamurita si nu uiti nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Multumesc pt sfat Cata, chiar nu mi-e greu, lucrez in limba engleza, doar ca nu folosesc termeni medicali. O sa fac atunci un rezumat, bine ca mi-ati spus. Chiar m-am gandit intr-o zi: oare cum comunicam? Da' am zis ca asa cum comunica cu toata lumea, asa o sa faca si cu mine si gata.

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Catalina, La multi ani, draga mea! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bine! Te pup cu mult mult drag!

Goggy, ce faci dear? Ce face burtica?

Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna dragelor,

Va deranjez cu rugamintea sa cititi subiectul deschis de mine...


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154507


Si...Coco astept un semn de la tine, te rog!


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ah, Catalina, La multi ani!!!





_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

goggy, fragutza, gigelica - multumesc mult.

Gigelica draga mea, de ce iti bati tu capul cu toate prostiile. Oare vrea cineva sa discute si despre monstruozitatile Bisericii? Am mai citit acum cateva zile o afirmatie de genul "viata copilului obtinut prin fiv incepe cu un pacat deoarece spermatozoizii se obtin prin masturbare". Adica o chestie extrem de adanca si plina de duh. Am avut tendinta sa raspund dar am decis sa imi vad de ale mele.
Sa ne lase frate si Biserica si toate persoanele astea fara de pacat ca zici ca au toti linie directa cu Dumnezeu si le povesteste lor ce si cum in fiecare seara inainte de culcare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

goggy, fragutza, gigelica - multumesc mult.

Gigelica draga mea, de ce iti bati tu capul cu toate prostiile. Oare vrea cineva sa discute si despre monstruozitatile Bisericii? Am mai citit acum cateva zile o afirmatie de genul "viata copilului obtinut prin fiv incepe cu un pacat deoarece spermatozoizii se obtin prin masturbare". Adica o chestie extrem de adanca si plina de duh. Am avut tendinta sa raspund dar am decis sa imi vad de ale mele.
Sa ne lase frate si Biserica si toate persoanele astea fara de pacat ca zici ca au toti linie directa cu Dumnezeu si le povesteste lor ce si cum in fiecare seara inainte de culcare.

Catalina







Cata, ai dreptate, dar ieri eram intro dispozitie de zile mari dupa ce realizasem ca a mea draga Cocolyso pierduse puishorii...si asa revolta m-a apucat ca imi venea sa urlu la telefon la popaciunea aia...scuze ca v-am zapacit si pe voi cu tampeniile mele...

Inca o data La multi ani!


Am vb cu Coco la telefon. Are nevoie de noi, sa ii fim alaturi, sa o incurajam. Eu nu pot decat sa spun atat ei cat si aspirantelor: NU RENUNTATI, MERITATI SA DEVENITI MAME!!!


Pupici tuturor.


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

La Multi Ani, Catalina! Cum te simti la optspezece ani, mhhh? Multa sanatate si sa ai parte de CEEA CE ITI TREBUIE ATUNCI CAND ITI TREBUIE!

Eu ieri am batut Sibiul, azi am fost sa discut cu drD. Mare, IMENSA dezamagire!
1. Daca la Polisano mi-au facut eco, si mi-au spus ca aveam foliculi pt punctie fara probleme si endometrul perfect (lucru afirmat cu o zi inainte de ginecologul meu, om cu o experienta extraordinara si in care am o incredere oarba), ei bine la Biogenesis nu s-au mai obosit.

2.DrD m-a trimis acasa sa astept menstra care vine. L-am intrebat, ca si in ziua in care au oprit stimularea, daca nu fac pregnylul sa pocneasca totusi foliculii. Sunt 7, nu unul si acum au peste 18mm. Ei bine, nu, nu e cazul. Cei de la Sibiu imi facusera oricum ieri Pregnylul, fara sa-i rog, ca sa nu ma indoaie cand se sparg minunile. Daca doare? Evident! Mi-au prescris Duphaston ca sa nu mi-o razna menstra urmatoare din cauza stimularii - nu vorbim de cicatricile/chisturile pe care le pot lasa foliculii in urma si pt care dr. Ispasoiu a avut bunavointa sa imi dea niste sfaturi - si Nurofen pentru durere. Mi-au explicat sa ma astept la ceva lichid in burta dar sa nu ma sperii fiindca e normal. Biogenesisul a tacut malc. Am intrebat de antiinflamatoare si mi-au spus ca sunt inutile!

3. DrD si Poiana mi-au spus ca pot incepe luna urmatoare alt ciclu. Tot agresiv dar antagonist. Polisano mi-a propus o luna pauza, sa isi revina "sistemul" si apoi a venit cu un protocol de bun simt. Biogenesisul a refuzat sa imi dea orice amanunt privind motivul REAL pentru care a oprit stimularea, sa imi dea un tratament care sa ma ajute in privinta starilor de dupa, au evitat orice atingere a subiectului conducand-o exlusiv spre FSH. Si spre un alt protocol viitor. Dar au refuzat sa dea detalii in privinta problemelor de AZI! ACUM! Saptamana trecuta! Dincolo de sanatatea mea si cei aproape 2000EUR tratamentul si monitorizarile, care nu se deconteaza, meritam macar atat, o justificare logica, pe care mintea mea sa o poate ingurgita. Se pare ca...NU! Plus ca au uitat cu desarvasire ca am un nodul pen san in conditiile in care toata stimularea i-am TOCAT cu aceasta problema!

4.Daca as fi continuat stimularea inca 3 zile, as fi facut FIV. Asta mi-e clar. De ce nu au fact-o cei de la Bio, problema lor. Ca le decalam programul, sederea in Romania, nu stiu si nu ma intereseaza. Cert e ca motivele nu au fost strict medicale si sunt dezolata. Am terminat psihologie si nu sunt tocmai un copil, stiu sa citesc un limbaj corporal, stiu sa vad un sentiment de vinovatie, aici la Bucuresti, precum si unul de compasiune - la Sibiu. Sunt plina de amaraciune ca am fost nedreptatita, puteti sa ma judecati cum vreti, vin cu tot bun simtul pe care mi-l pot aduna sa nu dau cu pietre si sa fiu cat pot de obiectiva. Poate Biogenesisul merge la probleme unidirectionale dar la cazuri care implica mai multe probleme, cum a fost al meu, au dat gres. Si ceea ce mi se pare grav, nu s-au scuzat pentru asta.

Si nu in ultimul rand, tin sa spun cu toata taria ca Maria, Laura, Cristina, fetele care practic au grija de noi sunt painea lui Dumnezeu si le respect enorm pentru modul in care isi fac munca si cata daruire au. Vedeam astazi nedumerirea pe fata Mariei si in sinea mea am zambit. Stia ca era ceva in neregula, la fel cum toti stiam. Dar e painea ei si nu, nu e un factor de decizie in clinica dar e un cadru medical minunat, cum putine am intalnit!

Imi pare rau ca s-a terminat asa, ma scuz pentru polologhia de mai sus, sunt un om pragmatic si mi se pare corect sa prezint experienta MEA. Sunt multe povestiri frumoase, de succes aici, a mea nu e dar asta nu inseamna ca eu sunt o regula. Poate sunt doar exceptia. Dar, suna dureros, ca avand FIV-ul intrerupt, eu nu intru in statistica la nereusite si fiind un factor de risc, au preferat sa ma opreasca pe drum. Care e statistica reala, numai ei o stiu. Voua va tin pumnii in continuare, si va doresc din tot sufletul sa reusiti aici. Eu ma voi duce acolo unde am simtit ca sunt protejata si inteleasa ca om, si pentru asta pasul urmator va fi la Polisano. Cu tot dragul, voua tot binele din lume!

P.S. Ma intreb daca preotul care a scos perla cu FIV-ul ar avea un fiu si acela ar avea nevoie de un pacemaker sau de o inima de porc, daca l-ar lasa linistit sa moara... Sunt insa si preoti care au evoluat cu societatea, la Biserica Mihai Voda m-au incurajat!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Scuzati de offtopic, dar nu prea am net aici, CATALINA, la multi,multi ani iubita

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput