Prietene la bine si la greu - 35

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dienutze imi pare tare rau de intamplarea voastra dap plansul asta e de la dinti si mai ales daca zici ca gingia e rosie...trage cafeaua langa tine

ilinca - sa stii ca si eu m-am gandit,intr-o sapt jumate 3 dinti, 2 dintre ei la distanta de 1 zi

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna ziua si de la noi!
Ne mai tineti minte,sau nu ne mai recunoasteti pt ca ne-am bronzat?

M-am apucat de citit din urma,dar e grele cu copil busilacios,mormane interminabile de rufe,chinuri cu solide,dinti,ridicat in picioare etc...

Ne-a, intors pe 19,a fost foarte frumos,exceptie facand mancarea,care nu prea ne-a placut. Hotelul fain,locatia de vis,copilul extraordinar!

S-a ridicat in picioare pe data de 11,asteptam dintele numarul 5,s-a autodiversificat cu nisip si apa de mare...bine,la inceput ii era frica si de nisip,si de mare,statea numai in piscinuta ei...dupa 3 zile,nu a mai avut probleme.

Din pacate,spre sfarsitul sejurului,am racit bocna....apoi am molipsit fata,apoi pe Richard...si mama dupa ce a plecat la Roman...eu am avut forma cea mai nasoala de gripa(stat in pat o zi),Richard ceva mai slab decat mine,fata cu mucisori si putina tuse,dar ea a fost mai puternica decat noi

In avion s-a comportat neasteptat de bine,doar la aterizare a plans un pic-se si plictisea,o dureau si urechile(ne dureau si pe noi).

Cand mergeam la restaurant statea in scaunel,la masa cu noi,tipa dupa toti copiii,toata lumea se uita la ea,vorbea cu toata lumea,ce mai,am o fata tare sociabila, a rontait paine,brocoli si pastai....`Multele` solide pe care le-a papat au fost de la borcanel,cu fructele am lasat-o sa manance singura piersici,banane,prune,pepene.

Cam atat despre noi....Strumfy si Monis,va multumesc pt ajutor...eram amandoi raciti,in pat,TV-ul era doar in nemteste,greceste...in engleza doar 2 canale de stiri....doar ca nu am putut viziona nici un serial ca trebuia sa devin VIP Member....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dienutze


Ati mai patit sa planga piticii asa din senin?



Mica mea minune: Natalia Oana (16.11.2009)


da, si dupa 2 zile au iesti dinti . si plansul era fix din senin eram super intrigata ca Iulian nu prea plange... apoi mi-am explicat


Raluci ce tare e Bubu, te-a zapacit el, dar macar are productie

Lumi!!! welcome back, mi-ai lipsit. Ma bucur ca a fost ok, cu micile exceptii

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Bonsoir,

Mai dragelor, believe it or not, azi e seara mare la dovlecei, se sarbatoreste un anisor al primului dovlecel.


mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Bonsoir,

Mai dragelor, believe it or not, azi e seara mare la dovlecei, se sarbatoreste un anisor al primului dovlecel.


mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)


o sa tina 3 zile si 3 nopti petrecerea, ca Lisa e nascuta pe 23 iulie

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:



Dupa ce am citit cateva pagini de la subiectul de generale despre albumele foto urmarite de pedofili, propun schimbarea parolei la toate conturile comune (mail si poze), pe care le vom da numai mamicilor pe care le cunoastem. Am scris mesajul asta si la Odisee. Ne intereseaza direct pe toate, si e normal sa avem acces la conturile comune toate mamicile care am scris/postat poze, link-uri, informatii.


Revin cu o completare: cer schimbarea parolei pentru ca inteleg ca e posibil ca o persoana cu rele intentii sa se fi dat ca mamica la un moment dat, si sa fi cerut parola sa vada pozele noaste. In situatia asta degeaba setam albumele de poze ca "private"- cu parola ai acces la ele. Eu ma gandesc ca e extrem de mica posibilitatea sa fie vorba de cineva care scrie regulat sau care a postat fotografii.


Numai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Laura, condolenate. Drum bun spre Roman. Poate cu aceasta ocazie reusesti sa refaci si relatia cu tatal tau (asta, daca nu s-a intamplat deja si sunt eu in urma cu vestile)
Referitor la poze: eu nu inteleg cum a ajuns nov.dec pe lista acelui "animal"? Sa inteleg ca si urmareste ce scriem noi aici, sau cum?
Adevarul este ca in momentul in care alegem sa postam poze pe internet (pe oricare dintre site-urile care gazduiesc albume foto) ne asumam unele riscuri: nici nu vreau sa ma gandesc cata lume vizualizeaza pozele, fara a le adauga la favorite.
Nu stiu care ar fi solutia, dar unele metode de precautie tot trebuie sa luam: sa punem poze decente (am vazut in acele albume cateva poze si am stat si m-am gandit cu le-au putut posta parintii(sau orice alta ruda)), sa folosim acel cont comun nou creat (apropo, imi trimite si mie PM cu numele contului si parola), sa verificam periodic lista de favoriti (asta la picasa), ... Cam astea imi vin mie acum in minte. Poate mai aveti si voi idei.


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Merci de raspunsuri cu dintocii, ma gandeam eu ca asta e cauza rafalelor de urlete. Acum rade acum plange, of!

Cu dezaxatii astia...eu mi-am sters pozele de peste tot, si asa, vorbim aici vrute si nevrute, daca e vreun obsedat care urmareste nu vreau sa imi imaginez...

Lumi, ma bucur ca ati avut concediu frumos.

Fug sa bag o tzatzi poate adoarme din nou.
V-am pupat, sa aveti o noapte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am ramas oripilata dupa ce am citit linkul postat de Dienutze . Nu-mi vine sa cred ce nebuni sunt in lumea in asta! Drept urmare mi-am sters toate pozele de pe net si de pe webshots si de pe picassa. Cred ca imi voi face un nou cont, cu un alt nume si voi trimite linkul, la noua adresa. Din fericire nu aveam nici un favorit in pozele mele de pe Picassa.

Dana, mami fericita de Cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Laura condoleante.

Dana, mami fericita de Cezara

Mergi la inceput