Prietene la bine si la greu - 35

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ptr. ca mai sunt cateva minute din ziua de 21 urez si eu " la cat mai multe lunitze" Gabriele de mami Marijan si lui Andrei de mami Cory, va doresc tot binele si toata fericirea din lume

Ii transmit si Laurei condoleante si un drum usor

Fetelor sunt rupta, Vlad nu mai vrea nici somn in casa, azi ca sa doarm la pranz a plecat tata-su cu el in carut spre padure, a adormit pe drum si a cotinuat la buza padurii, in padure nu se putea, era prea groasa umbra. Asa am fost si eu libera cam doua ore juma' dar si cand a venit m-a calarit ca nu cumva sa ma invat cu binele.

Pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Mesajul anterior am vrut sa-l trimit pana in ora 00,00 dar a fost asa de slaba conexiunea ca a durat cam 2 min. sa-mi expedieze mesajul

Si acum ptr. ca deja este ziua 22 ii spun " la cat mai multe lunitze" printzesei Andra de mami Strumfy, sa fii sanatoasa si luminezi viatza parintilor tai

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

S-ar putea sa intru in top cu dilema mea, cititi mai jos: cand le dati puilor pastai, scoateti boabele din ele? merci!

Dienutze, de plans din senin am parte si eu, uneori chiar si in somn. Un dinte a iesit deja si gingia e umflata, semn ca mai e unul pe drum. Eu cred ca dintii sunt de vina pt toate aceste vaiete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neatza, dau eu cafeaua ca vad ca nu se inghesuie nimeni (daaa, am inceput sa beau iar o cafea pe zi de la o vreme...).

Dozz, iti acord premiul de "dilema saptamani" . Nu scot samburii din fasolea verde cand ii dau la Teo, n-am scos la nicicare din prunci. Ea (ca ea si manaca nu ca ceilalti cantitati neglijabile) n-are treaba de la fasole.

Licurici, condoleante.

Concursul "I love DC": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2" target="_blank">dr-1 si dr-2



Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)

croitoreasa cea viteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

Dozz:nici eu nu scot boabele din pastai,de fapt ,nici nu mi-a trecut prin cap.
La multe lunite sarbatoritilor zilelor acestea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata si de la noi!

Dozz, eu folosesc pt bebe numai pastai f subtiri, fragede, au boabele f mici deci nu i le scot.
Si eu am intrebari "cheie" de multe ori, de genul cat se fierbe cartoful dulce etc, caci tot pe foc le fierb, steamerul ala e luat degeaba.

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Neata fetelor,
Cafea rece ultra-frapucinata si de la mine + limonada cu gheata si frunzulite de menta
licurici condoleante,nu asa ai fi vrut sa te reintorci acasa ... Sa aveti drum usor, sa te tii tare ca sa pastrezi lapticul si te asteptam repede inapoi
di si eu beau o cafeluta pe zi, as cam bea vreo 3
dozz tare dilema, nici mie nu mi-a trecut prin cap sa scot bobitele, dar nu cred ca ii baloneaza
raluci 3 dinti?!? vreau sa-l vad pe Bubuuuuu
many 2 ore jumate numai pt tine? boieroaico Pup Vladutul calaret
Lumi bine ai revenit,imi pare rau ca ati reusit sa va gripati cu totii
Vad ca e mare agtatie mare cu conturile de poze. Marturisesc ca pe mine perversul din Franta care se excita virtual la poze cu fie-mea ma sperie mai putin (prin faptul ca in mod real nu are ce sa-i faca) decit nebunii de linga noi sau dealerii de droguri din scoli
Bucurestiul,parc,plimbare, bere, ceva diseara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Salutare!

Intru scurt caci fac curatenie,dar mi-am luat o pauza mica sa va cinstesc cu berici, fresh-uri reci si pizza de Sf Magdalena.
pt cine se mai serbeaza astazi

Si vroiam sa va dau un pont, caci stiu ca toate va pregatiti sa plecati pe undeva cu fulgusorii si bagajele sunt multe si voluminoase cand ai copii;mie mi s-a parut super ideea, abia astept s-o aplic, sa nu mai insir zeci de genti cand plecam undeva.
Iaca : http://www.nytimes.com/slideshow/2010/05/06/business/businessspecial/20100506-pack-ss.html

Pupici!ma intorc la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Mneatza,

Licurix grup hug

DozzFoarte tare cu boabele de fasole, nu vreau sa fiu malitioasa, ma gandeam si eu daca n-ar trebui sa scot samburii mai mari de la dovlecel

Mda, ne inscriem si noi la prima raceala/tuse/ rosu in gat/ haraieli in piept
L-am cam zapacit cu Ac-ul, cred. 'Babele' familiei imi atrag atentia ca ii dau fructele cam reci- eu le las afara cam o ora inainte de a i le da lui Matei, insa tot recisoare raman.

Tratatamentus: Ambroxol, Aerius, Paracetamol (i s-a parut febril), Augmentin si probiotice numai daca se ingroasa treaba pentru ca ea pleaca pana marti, Biorinil pentru nas.

I-am dat numai ambroxol pana acum. Eu nu prea sunt impacata cu picaturile alea de nas, mi-au fost si mie prescrise cand am avut o otita.O sa ii dau apa de mare for now.
Capisonel e bine, vesel, doarme si paradoxal mananca binisor, azi dimineata mi s-a parut un pic mai apatic si somnoros... vedem, urmarim.

Pup u

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata!

Copila mea s-a servit cu ciocolata astazi

Am stat la TV seara trecuta,si Richard si-a adus pachetul de prajiturele cu bucatele de ciocolata prin ele,pe care le-a lasat jos,langa canapea.
Astazi,dupa ce a papat,am adus-o in sufragerie-eu chiauna de somn,m-am dus sa aduc un platou de fructe. Cand m-am intors,fata mea statea frumos pe covor,cu o prajiturica in mana,si plina de cioco pe la gurita si pe tricou
Am uitat sa va spun ca in Grecia a rontait la un pietroi....sa vad cum ma organizez si voi posta dovezi

Din capitolul `cra-cra`, fata mea a inceput sa imite unele chestii pe care le facem noi...am ramas cu gura cascata cand incerca sa isi `prinda` curelele de la carut,i-am pus carapacea de la testoasa pe cap,apoi a inceput sa faca la fel,am inceput sa vorbesc in soapta intr-o zi,a inceput sa faca si ea la fel!
E tot mai iubareata,alintata si atasata de mine,ceea ce-mi umple sufletul de sentimente incredibile...

Cu mancatul stam foarte prost,sunt mai mult de 4 luni de cand am inceput diversificarea,si tot nu merge....ce lingurite,ce diferite locatii sau metode de hranire,copilul meu isi vrea laptele si atat!

In joaca,accepta bucati,dar mai mult se joaca decat mananca.

Ca tot va intrebati ce sa le dati la bebei,sa nu se inece...puteti incerca cu o piersica coapta,curatata de coaja.

Am vazut ca vorbeati de carucior. Noi am luat unul usor,de vara,de la Hauk(400 ron,de la Miniblu),la care spatarul merge pana la orizontala. E super usor de manevrat si super pt fata sa doarma in el,ne-a prins tare bine in vacanta.
Vazusem in Mothercare un MacLaren,dar nu se lasa spatarul pana la orizontala,si pt mine asta era cel mai important amanunt.

Acum fug sa pregatesc pranzul,revin mai tarziu. Mi-a fost tare dor de voi





Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput